Η κριτική έγινε: 25 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτηκαμε το ξενοδοχειο στον 1ο χρονο λειτουργιας του. Ολο το προσωπικο ειχε επαγγελματικη συμπεριφορα και ηταν παντα εξυπηρετικοι. Για τις εγκαταστασεις τι να πρωτοπω... το δωματιο πανεμορφο, η θεα εκπληκτικη, η πισινα τεραστιων διαστασεων, το spa ονειρεμένο και τα εστιατορια περιποιημενα στο σχεδιασμο τους, με μεγαλη ποικιλια στις διατροφικες επιλογες. Οποιος επιλεγει αυτο το ξενοδοχειο πρεπει να ξερει οτι ειναι μακρυα απο αξιοθεατα, συνεπως ενδυκνειται να χρησιμοποιηθουν ολα τα facilities. Ωστοσο οφειλω να επισημανω καποια πραγματα δεδομενου οτι το ξενοδοχειο λειτουργησε προσφατα συνεπως υπαρχει χωρος βελτιωσης:
Δωματιο: οι καναπεδες περιεχουν πουπουλο, το οποιο τρυπα το δερμα και ειχαμε στρωσει πετσέτες για να μπορούμε να κατουμε εκει. Το "do not disturb" sign δεν γινοταν ποτε σεβαστο απο το προσωπικο καθαριοτητας, το οποιο εμπαινε στο δωματιο χωρις προειδοποιηση.
Κοινοχρηστες τουαλετες / lockers spa: θα ηταν καλο να μπουν γατζοι στις τουαλετες, ειδικα στις γυναικείες, ωστε να μπορει να κρεμαστει τσαντα η καποιο ρουχο. Στα lockers του spa υπηρχε αριθμιση με μολυβι στα ντουλαπια αλλα οχι στα κλειδια με αποτελεσμα να ψαχνεις να βρεις ποιο ειναι το δικο σου locker δοκιμαζοντας ποιο πορτακι ανοιγει... καλο θα ηταν επισης να μπει βραχιολακι στο κλειδι (πολλα μαγιω δεν εχουν τσεπες!)
Εστιατορια: ολα ηταν εκπληκτικα πλην του ελληνικου. Ειναι το πιο απομακρυσμενο απο το συγκροτημα και το φαγητο ηταν κατω του μετριου (ολα τα φαγητα φαινονταν προψημενα / προετοιμασμενα ωρες πριν). Παραγγειλαμε φαγητα με χρεωση, η οποια δεν πραγματοποιηθηκε διοτι διαμαρτηρηθηκαμε για την ποιοτητα.
Γενικα αξιζει με την αφιξη στο ξενοδοχειο να γινουν κρατησεις στα εστιατορια. Το καλυτερο κατα τη γνωμη μου ηταν το ιταλικο. Το κεντρικο εστιατοριο επισης ηταν πολυ προσεγμενο, με παρα πολλες ποιοτικες επιλογες καθ' ολη τη διαρκεια της μερας.
Τα μαγαζακια που προσφερουν σνακς ηταν σωτηρια για τη λιγουρα! Πολλα πραγματα σε λογικες τιμες βρηκαμε επισης στο μαγαζι με ειδη δωρων.
Η παραλια δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, οι τουαλετες ομως που εχουν εγκαταστησει με εντυπωσιασαν!
Spa: μοναδικες εγκαταστασεις. Θα μπορουσα να ειμαι ολη μερα εκει! Δοκιμασα 2 μασαζ σωματος, εμπειρικα θα πω οτι υπαρχει κι εκει χωρος βελτιωσης.
Ολες οι εγκαταστασεις ηταν παντα πολυ καθαρες και το προσωπικο σε καθε ποστο ηταν παντα ευγενικο, πλην 1-2 περιπτωσεων στα μαγαζια με τα σνακς που παρατηρησαμε ενταση αναμεσα στους εργαζομενους.
Διασκεδαση / δραστηριοτητες: δυστυχως δεν προλαβαμε να επισκεφτουμε το club. Κυριως πιναμε τα ποτα μας στο κιοσκι κοντα στην πισινα, οπου υπηρχε πολυ ωραια live μουσικη. Θα ηθελα να προλαβω τα yoga classes αλλα ηταν πολυ νωρις για τα γουστα μου!
Πισινα: πολυ καλο service ροφηματων / ποτων. Η μικροτερη πισινα φιλοξενει και ομαδικες δραστηριοτητες (παιχνιδια / γυμναστικη) κατα τη διαρκεια της ημερας οποτε την αποφυγαμε. Ισως η μεγαλυτερη πισινα που εχω δει σε Ελλαδα κι εξωτερικο!
Το καπνισμα επιτρεπεται στο μπαλκονι του δωματιου, στην πισινα και στα μαγαζια με σνακς οποτε ημασταν μια χαρα.
Το παρκινγκ ειναι βολικο, κοντα στην εισοδο του ξενοδοχειου.
Overall: ενα αξιοπρεπεστατο 5στερο adults only μοντερνο ξενοδοχειο, το οποιο συνιστω να επισκεφτειτε!

Ευχαριστούμε, Aikasmy
Η κριτική έγινε: 2 Σεπτεμβρίου 2019

Πραγματικά ένα από τα καλύτερα 5*αστερα ξενοδοχεία που έχουμε επισκεφτεί. Πρόκειται για έναν παράδεισο επί γης από τον οποίο δε θες να βγεις που σου προσφέρει την απόλυτη ηρεμία και χαλάρωση σε συνδυασμό με την αίσθηση της πολυτέλειας.
Η αρχιτεκτονική και ο σχεδιασμός είναι μοναδικός και οι εγκασταστάσεις αποτελούν ένα πραγματικό διαμάντι στα ελληνικά εδάφη. Όλα γύρω μας ήταν τόσο εντυπωσιακά που χαιρόμασταν απλά να περπατάμε και να παρατηρούμε το χώρο.
Όσον αφορά το προσωπικό, όλοι ήταν τρομερά φιλικοί και ευχάριστοι χωρίς καμία εξαίρεση. Η εξυπηρέτηση ήταν πολύ γρήγορη και μας έκανε να νιώθουμε πολύ άνετα. Η κοπέλα στη ρεσεψιόν (που δυστυχώς μου διαφεύγει το όνομα της) μας υποδέχτηκε τόσο θερμά και ήταν τόσο πολύ γλυκιά που με τη μία μας έφτιαξε τη διάθεση και μας δημιούργησε μία πολυ θετική άποψη για το ξενοδοχείο.
Το δωμάτιο που μείναμε είχε καταπλητκική θέα σε όλο το ξενοδοχείο αλλά και στη θάλασσα και η πισίνα μπροστά ήταν πεντακάθαρη και απολαυμάναμε να κάνουμε μια δροσερή βουτιά κάθε πρωί και κάθε απόγευμα. Η υπηρεσία καθαριότητας έκανε πολύ καλή δουλειά, το δωμάτιο μύριζε φρεσκάδα και το μπάνιο έλαμπε κάθε μέρα.
Όσον αφορά το φαγητό και το ποτό, οι επιλογές ήταν πάρα πολλές κι έτσι για τις 6 μέρες που μείναμε δε βαρεθήκαμε καθόλου. Αν και η ποικιλία στον μπουφέ ήταν πολύ μεγάλη και η ποιότητα σε γενικές γραμμές πολύ καλή, οι γεύσεις πιστευόυμε έχουν περιθώριο βελτίωσης. Το ίδιο ισχύει και για το ελληνικό και ιταλικό εστιατόριο. Για το ασιατικό δεν έχουμε να πούμε κάτι αρνητικό, μας φάνηκαν όλα πεντανόστιμα. Επίσης λατρέψαμε το world taste corner (φοβερό burger και σουβλάκι) και το ζαχαροπλαστείο. Όσον αφορά τα ποτά, έχω να τονίσω ότι είναι από τις λίγες φορές που απολαμβάνουμε καφέ σε ξενοδοχείο, από όποιο μπαρ και να πέρναμε ήταν τέλειος. Τα coctails επίσης φοβερά, ήδη μου λείπει το daquiri με τα burries που έπαιρνα στην πισίνα. Επίσης, αυτό που μας εντυπωσίασε και ανεβάζει πολύ το ξενοδοχείο στα μάτια μας, είναι πως και ακόμα μετα το check out που κάναμε στις 12.00, μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε κανονικά τις all inclusive υπηρεσίες (φαγητό, ποτό, σπα) για όλη την ημέρα μέχρι να φύγουμε.
Τέλος, το σπα ήταν εξαιρετικό, το ίδιο και όλες οι κοπέλες που ήταν εκεί. Μας πρόσφεραν μία πολύ αναζωογονητική εμπειρία. Το μόνο που θα πρότειναμε είναι η θερμαινόμενη εσωτερική πισίνα να είναι πιο ζεστή γιατί ήταν αρκετά παγωμένη.
Προτείνουμε το Mayia ανεπιφύλακτα και ελπίζω να καταφέρουμε να ξαναέρθουμε στη Ρόδο σύντομα και να ξαναμείνουμε εκεί!!!
Μπράβο σε όλη την ομάδα του ξενοδοχείου. Ευχαριστούμε για την υπέροχη φιλοξενεία!!!

Ευχαριστούμε, ThanosK161
Ο/η H_HOTELS, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Mayia Exclusive Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Σεπτεμβρίου 2019

Αγαπητέ Θάνο ,

Σας ευχαριστούμε που μοιράσατε τις εντυπώσεις σας μετά την πρόσφατη διαμονή σας.

Όλη η ομάδα είναι πολύ ευτυχής που γνωρίζει ότι οι διακοπές σας ήταν υπέροχες . Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που βρήκατε τις υπηρεσίες μας εξαιρετικές. Απίστευτα ευγνώμονες σε εσάς για την υψηλή βαθμολογία και τις φιλοφρονήσεις για το προσωπικό μας .
Οι υπηρεσίες μας φροντίζουμε να είναι άριστης ποιότητας και προσωποποιημένες. Σχόλια όπως τα δικά σας ,μας παροτρύνουν να συνεχίσουμε να δημιουργούμε αξέχαστες εμπειρίες για όλους τους πελάτες μας. Ευχαριστούμε πολύ για τις παρατηρήσεις σας, σίγουρα θα μας βοηθήσουν να γίνουμε καλύτεροι.

Εκ μέρους όλης της ομάδας και της διοίκησης, ήταν τιμή μας να σας φιλοξενήσουμε και ελπίζουμε να επισκεφθείτε ξανά το ξενοδοχείο μας πολύ σύντομα

Η κριτική έγινε: 19 Αυγούστου 2019

Ένα ξενοδοχείο με ιδιαίτερη αισθητική !!! Εκθαμβωτική όψη που δίνει μια άλλη νότα στα ξενοδοχεία της περιοχής !!! Το προσωπικό είναι ευχάριστο και έχει άψογη εξυπηρέτηση !!! Ευγενικοί και πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν και τον πιο απαιτητικό πελάτη !!! Οι γεύσεις στα εστιατόρια είναι ιδιαίτερες πολύ γευστικές και ενδιαφέρουσες !!! Μια επιλογή που θα ξανα έκανα !!! ❤️

Ευχαριστούμε, Stella G
Ο/η H_HOTELS, Guest Relations Manager του Mayia Exclusive Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Αυγούστου 2019

Αγαπητή Στέλλα,

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την γενναιόδωρη βαθμολογία και που αφιερώσατε χρόνο για την κριτική της πρόσφατης διαμονής σας στο Mayia Exclusive Resort & Spa.
Εκτιμούμε τα θετικά σας λόγια. Είμαστε πολύ χαρούμενοι που γνωρίζουμε ότι είχατε μια τέτοια υπέροχη εμπειρία διακοπών στο θέρετρό μας και ότι απολαύσατε τις εγκαταστάσεις και τις υπηρεσίες της, την ποικιλία τροφίμων και την ποιότητα . Θα μεταφέρουμε τα σχόλια σας για την ομάδα μας να γνωρίζει πόσο εκτιμάτε το έργο τους, καθώς τα θετικά σχόλιά σας είναι κίνητρα και θα βοηθήσουν όλους μας να συνεχίσουμε τις προσπάθειές μας προς την αριστεία. Στόχος μας είναι να παρέχουμε πάντα στους επισκέπτες μας μια μοναδική εξυπηρέτηση. Για άλλη μια φορά, σας ευχαριστούμε για την κριτική σας και ευχόμαστε να έχουμε την ευχαρίστηση να σας καλωσορίσουμε και πάλι στο ξενοδοχείο μας.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Η κριτική έγινε: 8 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Από που να ξεκινήσεις και από που να τελειωσεις!!Καταπληκτικο ξενοδοχειο με παρά πολυ ευγενικό προσωπικό που είναι πρόθυμο να σε εξυπηρετήσει!Το πρωινό καλύπτει και τον πιο απαιτητικό.Για μεσημεριανό έχεις πολλες επιλογές με καλυτερο το Ελληνικό εστιατόριο αλλά και αν θες να τσιμπήσεις κάτι τα μικρά μαγαζάκια είναι απολαυστικά και μπορείς να φας ωραιες κρεπες-παγωτα-τορτιγιες όπως βεβαια και τα δροσερά κοκτειλ στις μεγαλες αλλά και τις μικρες πισίνες.Επισης το σπα είναι το καλυτερο του νησιού!Τελος το δωματιο είναι πεντακάθαρο και οντως η διαμονη είναι παραμυθένια!Συνεχιστε ετσι!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, Παναγιωτης Μ
Ο/η H_HOTELS, Guest Relations Manager του Mayia Exclusive Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Ιουλίου 2019

Αξιότιμε κ. Παναγιώτη Μ ,

Εκ μέρους της ομάδας μας Μayia Exclusive Resort & Spa, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που συμμετείχατε σε μια τέτοια κριτική για την πρόσφατη επίσκεψή σας στο ξενοδοχείο μας.
Είμαστε πραγματικά ενθουσιασμένοι που γνωρίζουμε ότι σας άρεσαν τόσο πολλές πτυχές της διαμονής σας!Τα λόγια σας είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή για όλους μας να συνεχίσουμε τις καθημερινές μας προσπάθειες να προσφέρουμε αξέχαστες εμπειρίες σε όλους τους αξιότιμους επισκέπτες μας.

Σας ευχαριστούμε και πάλι για την επιλογή του θέρετρου μας και ανυπομονούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά!

Η κριτική έγινε: 12 Οκτωβρίου 2018

Μένεις όταν φτάνεις στο ξενοδοχείο και αντιλαμβάνεσαι το μέγεθος, την ποιότητα, την αισθητική.
Απίθανο ξενοδοχείο, στολίδι για τον Τουρισμό. Εξαιρετικές εγκαταστάσεις, εκπληκτικά εστιατόρια, και ασιάτικο, και παγωτά movenpick στο μαγαζάκι με τα σάντουιτς.
Πραγματικά εξαιρετικό

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2018
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
1  Ευχαριστούμε, DeriziotisKonstant
Ο/η H_HOTELS, Guest Relations Manager του Mayia Exclusive Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Οκτωβρίου 2018

Αγαπητέ DeriziotisKonstant,

Σας ευχαριστούμε που πήρατε το χρόνο να μας γράψετε μια αξιολόγηση από την πρόσφατη επίσκεψή σας στο Mayia Exclusive Resort & Spa.
Είναι μεγάλη μας χαρά να γνωρίζουμε ότι μείνατε απόλυτα ικανοποιημένος από την ποιότητα των εγκαταστάσεων και των υπηρεσιών μας.
Στόχος μας είναι να παρέχουμε μια μοναδική εμπειρία διαμονής και υπηρεσιών στους αξιόλογους επισκέπτες μας και η δική σας αξιολόγηση, μας δίνει τη δύναμη και συνεχίζουμε να είμαστε αντάξιοι των προσδοκιών σας.
Θα χαρούμε πολύ να σας υποδεχτούμε ξανά στο Mayia Exclusive Resort & Spa.

Με εκτίμηση