Sherpa00678486653

Εξαιρετική διαμονή, υπέροχη φιλοξενία, ιδανική τοποθεσία

5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 7 Αυγ 2023
Εξαιρετική διαμονή, υπέροχη φιλοξενία, ιδανική τοποθεσία. Ο,τι καλυτερο για οποιον επιθυμει να μείνει στις Καμάρες. Φανταστική θέα στο ηλιοβασίλεμα από το μπαλκόνι του δωματίου, προσεγμένο πρωινό απ τα χεράκια της Μαρίας και υπερπλήρεις εγκαταστάσεις για κάθε ανάγκη. Θα τα πούμε ξανά σίγουρα, σας ευχαριστούμε για ολα!
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
5,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
5,0 από 5 κύκλουςΤοποθεσία
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
211 €
0.1 χλμ. από Sifnaika Konakia Traditional Settlements
99.7 χλμ. από Sifnaika Konakia Traditional Settlements
Καμάρες: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω για να περιγράψω την απίστευτη εμπειρία μας στα Σιφνεικα κονάκια …
Όλοι οι χώροι του καταλύματος είναι περιποιημένοι και προσεγμένοι και διακοσμημένοι με γούστο ,μεράκι και αγάπη !
Τα δωμάτια εξοπλισμένα με προσοχή για όλες τις ανέσεις του επισκέπτη
Υπάρχει καθημερινή καθαριότητα στα δωμάτια
Το πρωινό έχει διάφορες ευχάριστες εκπλήξεις καθημερινά
Θα μπορούσα να γράψω ατελείωτα για το ποσο πολύ ευχαριστηθήκαμε την διαμονή μας
Εκτός όμως από τα υλικά είναι το στοιχείο της ανθρώπινης επικοινωνίας με τους ανθρώπους που επιμελούνται αυτό το υπέροχο κατάλυμα
Έχουν ευγένεια , σεβασμό και ενδιαφέρον για τους επισκέπτες τους
Θα έπρεπε να παραδειγματιστούν όλοι οι επιχειριματιες από την Μαρία !
Ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ Μαρία , Νικόλα και Κατερινα !
Έχετε βάλει τον πήχη πολύ ψηλά !
Αλεξανδρα -Βασίλης

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, alexandravasilis
Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Η διαμονή και η εξυπηρέτηση ήταν καταπληκτική! Το δωματιο άψογο με υπέροχη θέα και δροσερο! Η τοποθεσία του ξενοδοχείου όπως έζησα την σιφνο τις 3 μερες που εμεινα ηταν αρκετά καλή. Προσφερη θαλασσα κοντα στις καμαρες αλλα και εύκολη πρόσβαση προς την Απολλωνία

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2022
Ευχαριστούμε, Christos L
Ο/η maria komi, Owner του Sifnaika Konakia Traditional Settlements, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Σεπτεμβρίου 2022

Αγαπητέ Χρηστο ευχαριστούμε πολύ! Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε στη Σίφνο και να έχουμε τη χαρα να σας φιλοξενήσουμε και πάλι
και γιατι οχι, για περισσότερες ημέρες ώστε να απολαύσετε χαλαρές διακοπές στο νησί μας! Σας ευχόμαστε ενα όμορφο φθινόπωρο και εναν ακόμη πιο όμορφο χειμώνα γεμάτο ταξίδια και νεες εμπειρίες!

Η κριτική έγινε: 3 Αυγούστου 2021

Και εμείς στην αρχη ψάχναμε να μείνουμε στο κέντρο που μας είπαν ολοι. Νομίζω κάποιος εκεί πάνω μας αγάπησε και μας έστειλε στην κ. Μαρια και τα σιφνα'ι'κα κονάκια. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Το σημείο είναι ιδανικο, το πρωί σηκώνεσαι και παίρνεις το πρωινο σου χαζεύοντας την θαλασσα και το κυριότερο(?), στην ηρεμία. Στην ουσία είσαι στο κέντρο χωρίς την βαβούρα και τον καύσωνα. Χαζέψαμε όλα τα απογεύματα το ηλιοβασίλεμα από το δωμάτιο μας, κατι που άλλος έπρεπε να πάει με το αμάξι να το δει. Όλα ήταν προσεγμένα και πεντακάθαρα. Η φιλοξενία της κ. Μαρίας είναι το κατι άλλο. Το πρωινο τους φοβερο, την Κυριακή μας είχε ρεβυθαδα όπως είναι το έθιμο. Είναι κοντά σε όλα και οσο μακριά χρειάζεται για να το απολαύσεις. Σας το συστήνω με 10 αστερια.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ολα τα δωματια ειναι το ιδιο ησυχα με φοβερη θεα.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, Παναγιωτης Λ
Ο/η maria komi, General Manager του Sifnaika Konakia Traditional Settlements, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Αυγούστου 2021

Αγαπητέ Παναγιώτη ευχαριστούμε πολύ που μοιραζόσαστε την εμπειρία σας στα Σιφναϊκα Κονάκια!
Ηταν χαρα μας που σας γνωρίσαμε και σας είχαμε κοντα μας αυτο το καλοκαιρι. Ευχαριστούμε για την ευγένεια, τη διακριτικότητα αλλά και την "καλοκαιρινή" σας διάθεση! Θα χαρούμε πολυ να σας ξαναδούμε στη Σιφνο και σας ευχόμαστε χαρούμενο υπόλοιπο Αύγουστο και ενα όμορφο φθινόπωρο!

Η κριτική έγινε: 13 Σεπτεμβρίου 2020

Υπέροχη τοποθεσία! Είσαι τόσο κοντά στο λιμάνι και απολαμβάνεις μια υπέροχη θέα ... μην χάσετε το ηλιοβασίλεμα απ το μπαλκόνι! Το πρωινό ήταν πλούσιο και γευστικότατο.. αχ αυτές οι σπιτικές μαρμελάδες και τα χειροποίητα γλυκά της κας Μαρίας! Μην χάσετε την ρεβυθάδα της! Το δωμάτιο ήταν όπως υπέροχο! Σε καλοσορίζει στην Σιφνέικη - Κυκλαδίτικη παράδοση! Οι οικοδεσπότες φιλόηξενοι και πρόθυμοι να σε βοηθήσουν σε ό, τι χρειάζεσαι! Εν ολίγοις, αν μου δινόταν η ευκαιρία να ξαναπάω στην πανέμορφη Σίφνο, πάλι στα Σιφνέικα Κονάκια θα ξαναπήγαινα!

1  Ευχαριστούμε, Γεωργία Σ
Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2020

Ό,τι καλύτερο θα μπορούσαμε να είχαμε για τη διαμονή μας στη Σίφνο. Καθαρά δωμάτια με έντονο το παραδοσιακό στοιχείο και μπαλκόνι με θέα στη θάλασσα. Φανταστικό πρωινό από την αξιαγάπητη Μαρία που με τόσο μεράκι τα φέρνει όλα βόλτα! Και για όσους μετακινούνται με ΜΜΜ, η στάση είναι ακριβώς έξω από το συγκρότημα. Σίγουρα θα ξαναβρεθούμε εκεί σε επόμενη επίσκεψη στο νησί 🙂

Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, eleftheria2020