“Τίμιο”
Κριτική για: Simos

Η κριτική γράφτηκε 17 Ιουλίου 2021

Παρόλο που είναι μέσα στο λιμάνι του νησιού, δεν είναι το κλασικό τουριστικό κι έχει μαγειρευτά και κάποια της ώρας και θαλασσινά. Στα συν ότι είναι μπροστά στην θάλασσα, τα φαγητά που πήραμε ήταν όλα πολύ ωραία και στις τιμές του ήταν μια χαρά. Όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά απλό και ωραίο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, agapivouvaki

Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Η πρώτη μας επιλογή την πρώτη ημέρα στο νησί της Σίφνου! Το μαγαζί βρίσκεται στις καμάρες στο λιμάνι , σε πολύ ωραία τοποθεσια. Παραγγείλαμε μοσχάρι κοκκινιστό με ρύζι ( το μοσχάρι πολύ καλό , το ρύζι αδιάφορο) , μακαρόνια με σάλτσα ( πολύ γευστικά!) και σαλάτα. Οι μερίδες ηταν ικανοποιητικές ... στα θετικά ήταν η ευγένεια του προσωπικού. Τέλος πολύ καλές τιμές

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, ElliDim
Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Το πρώτο μαγαζί που φάγαμε καθώς φτάσαμε στο νησί πολύ νόστιμο φαγητό και πολύ καλές τιμές !! Το προτείνω ανεπιφύλακτα !

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, petros p
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Βρίσκομαι στη Σίφνο για διακοπές εδώ και 25 μέρες και καθε μέρα τρώμε σε εστιατόρια του νησιου και δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα.Χθες ενώ τρώγαμε με τον άντρα μου στην ταβέρνα αυτή νιώσαμε και οι δύο πόνο στο στομάχι αλλά δεν δώσαμε σημασία (είπαμε ότι μάλλον δεν θα έχουν αλλάξει λάδι στο τηγάνισμα για καιρό).Πληρωσαμε και φύγαμε και σε δέκα λεπτά έκανα 4 φορές διάρροια και είχα τάση για εμετό και ναυτια.Ηταν τοσο σάπιο ότι μου έδωσαν που το σώμα μου το εξηγαγε αμεσως.Πονουσα υπερβολικά και στο στομάχι και στα έντερα.Εντωμεταξυ το μωρο μου 5 μηνών εκλαιγε και δεν μπορούσα ουτε να θηλάσω από τη δυσφορια. Είχα την χειρότερη εμπειρία της ζωης μου και μάλιστα σε μια περίοδο που προσέχω πολύ ότι τρώω και αποκλείεται να οφείλεται σε δικό μου πρόβλημα (έφαγα μια χοιρινή μπριζόλα).Ηταν
καθαρα θεμα ή κακής ποιότητας φαγητού ή κακής υγιεινής της κουζίνας.Περα από την εμπειρία μου τα πιατα ήταν τελείως μέτρια.Η μελιτζανοσαλατα ενας χυλος , οι πατάτες τυπικές και το κρέας πολύ άγευστο .Πραγματικα λυπάμαι που υπάρχουν τέτοια εστιατόρια.

Ευχαριστούμε, 186raniap
Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020

Πάνω στήν θάλασσα. Τό πιό νόστιμο Σιφνέικο φαγητό. Πάντα μέ ψάρια ημέρας, όποια υπάρχουν κάθε φορά, μέ άριστο ψήσιμο. Σέρβις πολύ καλό.

1  Ευχαριστούμε, LIAKOSZARKOS

Simos: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καμάρες, Σίφνος

Simos: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!