“Γαστρομαγεια”
Κριτική για: Taverna Iatrou

Taverna Iatrou
Καλό για: Γραφική θέα
Περιγραφή: Στο μαγευτικό χωριό του Θεολόγου και στα 800 μέτρα απο την είσοδο σε αυτο βρίσκεται η Ταβέρνα Ιατρου. Η μονη με υπέροχο και καταπράσινο βουνό. Ξεκίνησε ωσ ένα μικρό καφενείο και αφού μετεξλίχθηκε σε χώρο εστιασης έχει αίσιως συμπληρώσει 35 χρόνια λειτουργίας. Χειμώνα και καλικαίρι παραμένουμε ανοικτά με παραδοσιακά φαγητά φτιαγμένα με αγνά υλικά. Ο χώπος διατίθεται για κάθε είδουσ κοινωνική εκδήλωση.
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Θα ξεκινήσουμε πρώτα με το σέρβις που αν και την ώρα που φτάσαμε ήταν γεμάτο, μας εξυπηρετησαν από το πρώτο δευτερόλεπτο. Άψογος επαγγελματισμος. Όσο για το φαγητό, τα 3 μας παιδιά δήλωσαν πως ήταν ότι καλύτερο έχουν δοκιμάσει. Κατσικάκι στη σούβλα, γουρουνοπουλο, σαλάτες, φέτα κατσικίσια.... Ότι και να πούμε θα είναι λίγο. Όσο για την θέα δεν έχω λόγια. Άψογοι και επαγγελματίες σε όλα τους. Σίγουρα θα τους επισκεφτούμε σύντομα.
Κέλλυ, Εμμανουήλ, Αντρέας

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, Passport26713603168

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό με πολύ προσιτές τιμές και ικανοποιητικές μερίδες!! Όσο για την εξυπηρέτηση δεν έχω λόγια.. σε ένα σχεδόν γεμάτο μαγαζί είχαμε 3-4 σερβιτόρους μονίμως κοντά μας και με διάθεση και χαμόγελο να μας εξυπηρετήσουν!! Τα 5 αστέρια είναι πολύ λίγα για την εμπειρία μας!! Χίλια μπράβο! Συνεχίστε την εξαιρετική δουλειά!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, kwspap21
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

«Πιπεριές Φλωρίνης γεμιστές με κατσικίσιο τυρί ψημένες στα κάρβουνα» είπε ο σερβιτόρος. Στο τραπέζι ήρθαν πιπεριές γεμιστές με φέτα σε λάδι. Δε λέω, είχαν γραμμές από σχάρα.
Το κατσίκι στη σούβλα ήταν στεγνό και κρύο. Το δε κοκορέτσι πανιασμένο. Ευτυχώς η σαλάτα ήταν καλή και χορτάσαμε με τις τηγανητές πατάτες. Κρίμα οι συστάσεις και τα χιλιόμετρα που κάναμε για να φάμε καλό φαγητό σε ορεινό χωριό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, Dioula
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Παρά πολύ νοστιμο φαγητό μεγάλες μερίδες και ωραία θέα στο δάσος το συστήνω ανεπιφύλακτα!!! Τρομερό κατσικάκι και γουρουνόπουλα

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, hananas1990
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Παράδοση στο είδος.Εδώ μιλάμε για ταβέρνα ειδικά για τους λάτρεις της σούβλας. Και ειδικότερα, κατσίκι, γουρουνόπουλο, κοκορέτσι. Τιμές και περιβαλλον οικογενειακό με θέα στο βουνό, στο κέντρο του Θεολόγου. Καθαριότητα σε εποχή, covid.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
1  Ευχαριστούμε, Tsademo

Taverna Iatrou: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σκάλα Ποταμιάς, Θάσος

Θάσος (Λιμάνι), Θάσος

Taverna Iatrou: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!