“Reservation needed”
Κριτική για: Εσπερίδες

Εσπερίδες
Η κριτική γράφτηκε 10 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ο χωρος ειναι πολυ ομορφος και το προσωπικο ευγενεστατο. Μην περιμενετε παραδοσιακη κουζινα εδω, δεν θα βρειτε τοπικα πιατα. Πηραμε χοιρινα φιλετακια με πορτοκαλι κι αγριορυζο, μια μοσχαρισια και σαλατα καπρεζε. Το χύμα ροζέ κρασι ηταν αρκετα καλο!

2  Ευχαριστούμε, helenloverdou
Ο/η VanG1976, Owner του Εσπερίδες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Αυγούστου 2020

Αγαπητη Helen L,

Σε ευχαριστούμε για τη κριτική και για τα καλα σου λόγια!!!. Προσπαθουμε να ειμαστε λιγο διαφορετικοί απο τα γύρω εστιατόρια και να εκμεταλευτούμε τους καρμπούς του πορτοκαλεώνας μας!!!

Ελπιζουμε να σας ξαναδουμε στο εστιατόριο μας στο άμεσο μέλλον ❤️

Η κριτική γράφτηκε 14 Σεπτεμβρίου 2019

Πολύ όμορφο μέρος με καλές τιμές καλό φαγητό και πολύ καλή εξυπηρέτηση. Ο ιδιοκτήτης είναι στη διάθεση σου όχι μόνο για να σου προτείνει κάτι από το μενού αλλά και για να σε κατευθύνει σχετικά με το ποια μέρη πρέπει να δεις. Οπωσδήποτε αξίζει να το επισκεφτείς.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Κατερίνα Ζ
Ο/η VanG1976, Owner του Εσπερίδες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 18 Ιανουαρίου 2020

Αγαπητη Κατερινα Ζ

Ευχαριστουμε για την κριτικη και για τα καλα σου λογια!!!!! ❤️

Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2019

Επισκεφτήκαμε το Εσπερίδες δύο φορές και τις δύο φορές μείναμε πολύ ικανοποιημένοι. Το περιβάλλον με το που φτάνεις σε κερδίζει με τη λιμνούλα και τα ψαράκια το πράσινο τα λουλούδια και τα δέντρα αλλά και την ωραία πέργκολα στην είσοδο. Μας θύμισε ταξίδια μας στο εξωτερικό. Το μενού είναι λίγο "παλιακό" με σαλάτα ceasars, carbonara, της ώρας, κλπ αλλά ότι δοκιμάσαμε ήταν πολύ γευστικό. Η σπαγγέτι με τις γαρίδες ήταν πολύ νόστιμη, το ψητό λαυράκι συμπαθητικό, η carbonara που πήραν τα παιδιά ήταν νόστιμη, τα ψητά λαχανικά με το χαλούμι γευστικά και η χωριάτικη σαλάτα μεγάλη! Το κόστος επίσης είναι αρκετά χαμηλό σε σχέση με αυτό που προσφέρει το εστιατόριο μας ερχόταν περίπου 15-17 ευρώ το άτομο με τη μισή παρέα να είναι παιδιά. Το σέρβις επίσης αρκετά καλό με πολύ ευγένεια μας εξηπηρετούσαν όλοι! Θα ξαναπήγαινα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, tin22
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ενας παραμυθένιος χώρος που όλοι αξίζει να επισκεφθούμε... Απολαμβάνεις το φαγητό σου μέσα σε έναν κήπο γεμάτο από πορτοκαλιές... Το μενού απλό με πολλές επιλογές... Αξίζει να τα δοκιμάσεις όλα! Η μία επιλογή καλύτερη από την άλλη! Μην φύγεις χωρίς να έχεις δοκιμάσει το Σορμπε Πορτοκαλι... Θα με θυμηθεις... Το προσωπικό πρόθυμο & πάντα χαμογελαστό! Ο καθένας τους τόσο ξεχωριστός & προσιτός! Νιώθεις σαν να είσαι σπίτι σου! Σας ευχαριστούμε για όλα Σάββα, Βαγγέλη, Εύη, Βαρβάρα και όλα τα παιδιά!!! Συνεχίστε έτσι... Σίγουρα θα σας επισκεφθούμε κ την επόμενη φορά που θα επιστρέψουμε στην Κεφαλονιά!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, ntallakon
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Φάγαμε τρεις φορές στο συγκεκριμένο εστιατόριο και μείναμε όλες, ευχαριστημένοι. Υπάρχει και παιδικό μενού (στα συν)!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, kataggelos
Ο/η VanG1976, Owner του Εσπερίδες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Αυγούστου 2019

Αγαπητε κ. Kataggelos

Ευχαριστουμε πολυ για τη Κριτικη!!!!!❤️

Εσπερίδες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ληξούρι, Κεφαλονιά
Σβορωνάτα, Κεφαλονιά

Εσπερίδες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!