Travelocity
Orbitz.com
CheapTickets
Trip.com
Η κριτική έγινε: 29 Ιουνίου 2021

1 αστεράκι γιατί δεν έχει 0. Από που να αρχίσω...

• Φτάσαμε στις 6 παρά το απόγευμα και δεν ήταν έτοιμα όλα τα δωμάτιά μας. Σημείωσης, το check out γίνεται στις 11:00...
• Οι πετσέτες και τα σεντόνια ήταν παλιά και είχαν μια μυρωδιά η οποία απ το πρωτο βράδυ "πότισε" και τις πυτζάμες μας.
• Οι ντουλάπες και τα κομοδίνα ήταν επίσης παλιά και μύριζαν με αποτέλεσμα να μην τα χρησιμοποιήσουμε καθόλου. Αφήσαμε τα ρούχα μας μέσα στις βαλίτσες για 4 μέρες. Το ΧΡΗΜΑΤΟΚΙΒΩΤΙΟ, που για κάποιον λόγο υπήρχε, ήταν σε καλή κατάσταση αλλά δεν το χρησιμοποιήσαμε λόγω ένδειας.
• Οι τοίχοι δεν είχαν απλώς να βαφτούν απ όταν χτίστηκε το ξενοδοχείο, το μακρινο 1933 υποθέτω, αλλά ήταν και βρώμικοι.
• Η θήκη για τα αφρόλουτρα στο μπάνιο ήταν εντελως σκουριασμένη οπότε και αυτήν δεν την χρησιμοποιήσαμε. Τουλάχιστον ήταν χαμηλά τοποθετημένη και δεν υπήρχε κίνδυνος να πέσει σε κανένα κεφάλι.
• Ευχάριστη νότα σε όλα τα δωμάτια η απλώστρα των ρούχων που είχε έναν ρουστικ και αντικέ χαρακτήρα. Η μία δεν άνοιγε καν, η δεύτερη ήταν σπασμένη και η τρίτη που ήταν αρτιμελής είχε για στολίδι ιστούς αράχνης. Μόνο απ τη μία πλευρά όμως οπότε 2 άτομα τα εξυπηρετούσε. Την να την κάναμε ολόκληρη; Δύο μαγιο απλώναμε δεν πλύναμε και τις κουρτίνες.
• Τον κάδο σκουπιδιών στην κουζίνα δεν τον άδειασαν ούτε μια φορά κατά τη διάρκεια της διαμονής μας. Μάλλον ήξεραν ότι κάνουμε συλλογή από άδεια μπουκαλάκια νερού.
• Τα δωμάτια είχαν διπλά κρεβάτια και όχι μονά παρολο που δεν πήγαμε ζευγάρια αλλά συνάδελφοι. Μας έδωσαν την ευκαιρια να κάνουμε μια αναγκαστική team building άσκηση.
• Η μεγάλη ατραξιόν του ξενοδοχείου, η πισίνα ντε, ήταν μικρή, ρηχή, και βρώμικη.
• Περνάμε τώρα στο υπερόπλο του ξενοδοχείου, τον ορισμό του Greek hospitality, τους άξιους συνεχιστές του Ξενιου Διός: Το προσωπικό! Κατηφείς και αγενείς επί 24ωρου βάσεως! Δεν χαμογέλασαν ούτε μια φορά. Έστω κατά λάθος. Αυτό θα πει αφοσίωση αλλά εμείς δεν είχαμε την απαιτούμενη οξυδέρκεια για να το εκτιμήσουμε. Κανένας δεν φορούσε μάσκα, ούτε καν οι καμαριέρες που άλλαζαν τις πετσέτες και τα σεντόνια μας. Μια φορά χρειαστήκαμε πληροφορίες για το πώς θα πάμε στους καταρράκτες της περιοχής και μας είπαν ότι θα κάνουμε 30 λεπτά ενώ η πραγματική διάρκεια ήταν 80! Με βάση αυτό υπολογίσαμε τον χρόνο μας... Προφανώς και στην επιστροφή μας είμασταν πολύ βιαστικοί γιατί μας έπιασε η νύχτα στο βουνό.

• Μια τελευταία παρατήρηση για το όνομα, η σωστή γραφή του μάλλον είναι Ionian "paradise"...

Αν θέλετε να ζήσετε μια εμπειρία που αγγίζει τα όρια του ενός θρίλερ σε haunted hotel κάνατε πολύ καλή επιλογή. Αν είστε δε και οι πρωταγωνιστές λογικά θα ζήσετε μέχρι τέλους, οπότε μικρό το κακό. Εμείς τα καταφέραμε αν και δεν είμασταν υποψιασμένοι. Εσείς τωρα πια ξέρετε και δεν έχετε δικαιολογία.

Υ.Γ.1 Το ταξίδι ήταν επαγγελματικό γι αυτό και δεν αλλάξαμε ξενοδοχείο.
Υ.Γ.2 Η ζωή είναι μικρή για να μην απολαμβάνουμε τις διακοπές μας.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Just find another place to stay. Maybe under someone's stairs.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2021
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
2  Ευχαριστούμε, Vasilis_Corfu
Ο/η Ionian Paradise, General Manager του Ionian Paradise Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 30 Ιουνίου 2021
Μετάφραση Google

Αaaaand the Oscar goes to.... Vasilis_Corfu!!! That's what you get when you don't say yes to blackmails... Σας ευχαριστούμε για τον εκβιασμό σας. Όμως όπως καταλάβατε, δεν θα πάρουμε.

Η κριτική έγινε: 17 Σεπτεμβρίου 2020

Τελοιο με άψογη συμπεριφορά πολύ ευχάριστα δοματια με όμορφη θέα και με πάρκινγκ μπροστά στο χοτελ.με την πρόωρη ευκαιρία άνετα δοσμένο σ'αυτό το υπέροχο χοτελ η άνθρωποι του χοτελ χαμογελαστή πρόθυμη για ότι χρειαστούμε και ειρεμο περιβαλον

1  Ευχαριστούμε, athanasiosn369
Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2020

Ένα έχω να πω... Έκλεισα 2χωρο δωμάτιο με κουζίνα κ μπάνιο για 5 άτομα κ βρέθηκα να κοιμάμαι στο ένα από τα δύο δωμάτια σε ενα διπλό κρεβάτι εγώ με τα τρία παιδιά μου κ στο άλλο το μονο ο άντρας μου γιατί το άλλο δωμάτιο φιλοξενούσε ένα ΠΟΝΤΙΚΙ. Ναι καλά ακούσατε.. Όλο το βράδυ κυνηγούσαμε ένα ποντίκι το οποίο δεν πιάσαμε κ στοιβαχτηκαμε 5 άτομα σε ενα μικρό δωμάτιο. Και δεν έφτανε αυτό... Τους έπαιρνα τηλέφωνο τους υπεύθυνους κ ο ένας από τους δύο δεν το σήκωνε κ άλλη μου απάντησε οτι δεν μπορεί να κάνει τίποτε..Κατά τα άλλα είχαν κ τα τηλέφωνα τους αναρτησμενα για περίπτωση ανάγκης. Μεγαλύτερη ανάγκη απο το να κυνηγά ο πελάτης έναν ΠΟΝΤΙΚΟ που βρίσκεται στο δωμάτιο του άραγε ποια είναι;;; Άσε η καθαριότητα.. ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.. Αίσχος! Γενικώς κ το προσωπικό ήταν αγενέστατο κ καθόλου εξυπηρετικό.. Μιλήσαμε τόσες φορές στο τηλέφωνο πριν πάμε κ ποτέ δεν μας ανέφεραν ότι δεν θα μπαίνουν να καθαρίζουν αυτοί αλλά εμείς,παρά μόλις πήγαμε μας το ανακοίνωσαν... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
4  Ευχαριστούμε, 560raniam
Η κριτική έγινε: 3 Σεπτεμβρίου 2020

Εξωτερικά όμορφο, με δέντρα και υπέροχο περιβάλλον. Αντίθετα, εσωτερικά τα δωμάτια είχαν μία απαίσια μυρουδιά η οποία σού χαλούσε όλη την διάθεση.
Στις 5 νύχτες πού καθίσαμε δεν καθορίστηκε ποτέ το δωμάτιο όπως και δεν αλλάξανε επίσης ποτέ τα σεντόνια.
Όλα αυτά, όσο αφορά το κομμάτι της καθαριότητας μάς τα αναφερανε όταν φτάσαμε εκεί και φυσικά είχαμε προ πληρωσει.
ΕΥΧΟΛΌΓΙΑ...
ΛΌΓΟ ΚΟΡΟΝΟΙΙΟΥ, ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ ΜΑΣ ΕΊΠΑΝ.
ΚΕΝΉ ΣΚΟΎΠΑ ΚΑΙ ΣΦΟΥΓΓΆΡΙΑ ΓΙΑ ΌΛΟΥΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΆ ΟΎΤΕ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΆ ΟΎΤΕ ΤΊΠΟΤΑ. ΔΥΣΤΥΧΏΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΈΝΑΜΕ ΑΎΤΟ.
ΤΟ ΜΌΝΟ ΘΕΤΙΚΌ, Η ΕΥΓΕΝΈΣΤΑΤΗ ΚΟΠΈΛΑ ΣΤΟ ΡΕΤΣΕΠΣΕΙΟΝ Η ΟΠΟΊΑ ΈΚΑΝΕ ΣΩΣΤΆ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΆ ΤΉΣ.
ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΆ ΠΉΓΕΝΑ ΟΎΤΕ ΔΩΡΕΆΝ.
ΧΩΡΊΣ ΑΣΑΝΣΈΡ,..

1  Ευχαριστούμε, H3668PF_
Η κριτική έγινε: 2 Σεπτεμβρίου 2020

κοπέλα στο ρεσεψιόν ευγενέστατη η Νάταλι.το μόνο θετικό. τα δωμάτια δεν καθαριστικά κα μία μέρα από τιστις 5που καθίσαμε.οπος δεν άλλαξαν σεντόνια και πετσέτες,δικεολογια δεν επιτρέπεται λόγο κορονοιο.η μαξιλαροθικες ασιδεροτεσ,πετσέτες με σκουριά και όχι καλά ποιμένα.η βρύση εστασε,πρίζες δεν λειτουργούσαν.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

2  Ευχαριστούμε, 323tamart