“Ποτό και φαγητό εξαιρετικό”
Κριτική για: Kazba Bar Kouzina

Kazba Bar Kouzina
Κλείστε τραπέζι
Κουζίνες: Μεσογειακή
Περιγραφή: Το Kazba bar kouzina βρίσκεται στο Πόρτο Ράφτη, ένα προάστιο της Αθήνας, μόλις 35 λεπτά από το κέντρο της πόλης και 10 λεπτά από το αεροδρόμιο. Η φανταστική θέα στο νησί του Ράφτη και η αισθητική του χώρου, με έντονο το στοιχείο του ξύλου, τους ασπρισμένους τοίχους και την αυλή με τον όμορφο κήπο, προσφέρουν στους επισκέπτες στιγμές ηρεμίας και χαλάρωσης. Ο chef του kazba, Νίκος Κοντός, επιμελείται το μενού της κουζίνας από το ξεκίνημα έως και σήμερα. Ο κατάλογος ανανεώνεται κάθε χρόνο, κρατώντας όμως πάντα τον μεσογειακό του χαρακτήρα. Την κάβα κρασιών αποτελούν επιλεγμένες ετικέτες Ελλήνων παραγωγών. Αυτό που χαρακτηρίζει την κουζίνα του kazba είναι ότι με απλό και οικείο τρόπο το αποτέλεσμα είναι πάντα ξεχωριστό και ποιοτικό. Στο kazba δίνουμε προτεραιότητα στα cocktail και δημιουργούμε δικές μας συνταγές που προκαλούν τις αισθήσεις. Επιλέξτε το cocktail που σας ταιριάζει οποιαδήποτε ώρα της ημέρας... Λειτουργώντας καθημερινά, όλο τον χρόνο από τις εννέα το πρωί έως αργά το βράδυ το kazba δίνει την επιλογή για απολαυστικά ζεστά και κρύα ροφήματα, γλυκό, παγωτό καθώς επίσης και για βραδινή διασκέδαση, με ποτό και εξαιρετικά cocktails από τους άρτια εκπαιδευμένους bartenders του. Ο χώρος προσφέρεται για οποιαδήποτε προσωπική σας εκδήλωση όπως : cocktail party, δεξίωση γάμου, βάφτισης, party γενεθλίων, reunions. Είναι δυνατόν επίσης να χρησιμοποιηθεί ο χώρος για επαγγελματικό δείπνο. Η καταπληκτική θέα εναρμονίζεται απόλυτα με την αισθητική του χώρου δίνοντας σε εσάς και τους καλεσμένους σας, την αίσθηση ότι βρίσκεστε σε νησί.
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Μου αρέσει γιατί έχει θέα καλό φαγητό και ποτό και κάνει φανταστικά κοκτέιλ μια εξαιρετικά φιλική barwoman.το μαγαζί άψογο

Ευχαριστούμε, Alexander G
Ο/η _W4429DD, Μάρκετινγκ του Kazba Bar Kouzina, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Καλησπέρα σας, ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια και την κριτική σας! Χαιρόμαστε που περάσατε όμορφα κοντά μας και ελπίζουμε να μας επισκεφτείτε σύντομα και πάλι!! Καλή Κυριακή κα θα σας περιμένουμε!!

Αν ψάχνετε ένα σύγχρονο Καφέ- Εστιατόριο με έμφαση στη νόστιμη κουζίνα και το καλό κρασί, το Kazba στο Πόρτο Ράφτη, είναι μία πολύ ωραία ιδέα! Έχει φανταστική Θέα και τέλεια cocktails από το έμπειρο προσωπικό τους!

Ευχαριστούμε, VivakiKak

Καλησπέρα σας, ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα σχόλια και την κριτική σας! Χαιρόμαστε που περνάτε όμορφα κοντά μας και ελπίζουμε να συνεχίστε να περνάτε όμορφα και να μας επισκέπτεστε! Καλή Κυριακή και σας περιμένουμε!

Η κριτική γράφτηκε 21 Οκτωβρίου 2020

Απλά τέλειο μαγαζί, φοβερή θέα, ευγενικό και έμπειρο προσωπικό, ήπιαμε φανταστικά κοκτέιλ και δοκιμάσαμε και μετά για φαγητό, απλά όλα τέλεια!!!

Ευχαριστούμε, X9056SYgeorgep

Καλησπέρα σας, ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα σχόλια και την κριτική σας! Χαιρόμαστε που απολαύσατε το γεύμα και το ποτό σας κοντά μας και ελπίζουμε να μας επισκεφτείτε σύντομα και πάλι! Καλή συνέχεα!!

Η κριτική γράφτηκε 19 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Από τα πιο όμορφα μαγαζιά εστίασης για να καθίσεις και να απολαύσεις την μαγευτική θέα είτε για καφέ, είτε για ποτό, είτε το γεύμα σου. Τρομερό πιάτο το rib eye με τις baby πατάτες και την απίστευτη σάλτσα με το λίπος από το κρέας με το τζακ ντανιελς, από τα γλυκά το μπανανόγλυκο σε κάνει να ξεχνάς το μπανόφι, και το σουφλέ με την ναμελάκα απίθανο. Τα αδέρφια που το έχουν είναι ευγενέστατοι και όσες φορές έχω πάει τους βλέπω εκεί να ασχολούνται, δεν εφησυχάζουν.

Ευχαριστούμε, noikonomakos

Καλησπέρα σας, ευχαριστούμε πολύ για τα υπέροχα σχόλια και την κριτική σας! Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που απολαμβάνετε τις βόλτες σας στο μαγαζί μας και που είστε τόσο ευχαριστημένος με το μενού μας! Προσπαθούμε πάντα να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε και το γεγονός ότι αναγνωρίζεται είναι πολύ σημαντικό για εμάς! Θα χαρούμε να σας έχουμε κοντά μας σύντομα και πάλι! Καλή Κυριακή και θα σας περιμένουμε!!

Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικά κοκτέιλ!
Μαγαζί που το έχουμε συνδυάσει με τη παρέα για ποτό με θέα.
Επίσης εντυπωσιακή η ανακαίνιση που έχει γίνει!
Θα το επισκεφτώ και για brunds έχω ακούσει καλά λόγια.

Ευχαριστούμε, thomaskoni

Καλησπέρα σας, ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα όμορφα σχόλια και την κριτική! Χαιρόμαστε που περάσατε όμορφα κοντά μας και θα χαρούμε να μας επισκεφτείτε και για brunch!! Καλή Κυριακή και θα σας περιμένουμε!!

Kazba Bar Kouzina: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πόρτο Ράφτη, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Πόρτο Ράφτη, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Αρτέμιδα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Αρτέμιδα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Kazba Bar Kouzina: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.