Η κριτική έγινε: 30 Αυγούστου 2020

Το κατάλυμα μας κέρδισε εξ αρχής για τις διακοπές μας στο Πήλιο. Αρχικά σκεφτόμασταν να μείνουμε για 4 διανυκτερεύσεις αλλά μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την κ.Ελισάβετ οι 5 ήταν μονόδρομος! Φτάνοντας στον ξενώνα η ίδια μας καλωσόρισε χαμογελαστή και μας ξενάγησε στο δωμάτιό μας. Προληπτικά συμπληρώσαμε και μία φόρμα ιχνηλάτησης για Covid-19, πράγμα το οποίο λόγω επαγγέλματος στο χώρο της υγείας με έκανε να αισθανθώ προσωπικά ακόμα μεγαλύτερη σιγουριά. Πεντακάθαροι χώροι, υψηλή αισθητική, φιλοξενία στο έπακρο και η πιο εύστοχη καθοδήγηση για παραλίες, εστιατόρια και βραδινά μαγαζιά. Καθημερνά το πρωινό στην αυλή εξίσου πλούσιο και από αγνά υλικά (κατόπιν συνεννόησης μου έφτιαξαν ψωμάκι ολικής). Ευχαριστούμε πολύ την κ.Ελισάβετ, το σύζυγό της κ.Ξενοφώντα, τη Νικολέτα και την κ.Χαρά για όλα πραγματικά! Θα μας μείνουν αξέχαστες οι διακοπές μας! Εις το επανιδείν!!

Ευχαριστούμε, 476ifigeniaz
Η κριτική έγινε: 23 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ολοκαίνουργια δωμάτια υψηλής αισθητικής. Εξαιρετικοί άνθρωποι τόσο οι ιδιοκτήτες όσο και το προσωπικό. Φιλόξενοι και χαμογελαστοί! Υπέροχο μπαλκόνι με θέα και φυσικά εξαιρετικό, πιστοποιημένο και βραβευμένο Ελληνικό Πρωινό!

Ευχαριστούμε, domazakis
Η κριτική έγινε: 10 Αυγούστου 2020

Ευχαριστούμε την Ελισάβετ,Νικολέτα,κ. Χαρά και τον Ξενοφώντα για αξέχαστες στιγμές χαλάρωσης.Το Καλντερίμι είναι ένας εξαιρετικός χώρος ηρεμίας και ορισμός φιλοξενίας. Τέλεια τοποθεσία,πεντακάθαροι χώροι,φινετσάτοι διακόσμηση όλα μαζί συμβάλουν στο να νιώθεις καλοδεχούμενος και ξεχωριστός.

Ευχαριστούμε, 125ivetam
Η κριτική έγινε: 18 Σεπτεμβρίου 2019

Ένα υπέροχο μικρό ξενοδοχείο μεσα στη φύση....Μείναμε στο δωμάτιο "Αυλή"..άνετο με υπεροχη διακόσμηση...το στρώμα και γενικά ο ιματισμός απο την εταιρεία "Coco-mat"...πλούσιο πρωινό με διαφορετικά εδέσματα καθε μέρα...οσο για τους ιδιοκτήτες;; πάντα προθυμοι να σε εξυπηρετήσουν!!!! Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα και ελπίζουμε να το επισκεφθούμε ξανά!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, Kiki_Zi_75
Ο/η Elisavet P, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Kalderimi Country House, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Σεπτεμβρίου 2019

Ευχαριστουμε πολυ για την αποδοχη και τα καλα σας λογις

Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το «Καλντερίμι» βρίσκεται σε ένα μερος μαγικό. Με θέα στο Αιγαίο και μέσα στο πράσινο, πρόκειται για ένα παλιό πηλιορείτικο σπίτι που έχει μετατραπεί με πολύ μεράκι σε έναν όμορφο ξενώνα. Μείναμε στο δωμάτιο «Αιγαίο», φτιαγμενο με πολύ γουστο, άνετο και καθαρό.
Η όμορφη αυλή γίνεται σημείο συναντησης των ενοίκων και των ιδιοκτητών του ξενώνα, με ωραία μουσική, υπέροχο χειροποίητο πρωινό φτιαγμένο με τοπικά προϊόντα και πολύ μεράκι.. Η ατμόσφαιρα που έχουν δημιουργήσει η κα Ελισαβετ και ο κος Ξενοφων είναι σα να μένεις σε σπίτι φίλων. Οι συμβουλές τους για την περιοχή ήταν πολύτιμες.
Τους ευχαριστούμε για τη φιλοξενεια και θα επιστρέψουμε σίγουρα!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Miosif