Εξασφαλίστε τη χαμηλότερη τιμή από αυτούς τους ιστότοπους
Hotels.com123 $
Travelocity123 $
Tripadvisor123 $
Orbitz.com123 $
eDreams
Η κριτική έγινε: 27 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικο ξενοδοχείο πεντακάθαρα και ήσυχα δωμάτια. Το προσωπικό ευγενικο και προθυμο σε οτι του ζητήσεις. Δωμάτια ακριβως μπροστά στη θάλασσα. Ησυχη περιοχή. Εξαιρετικό πρωινο μπουφε με διαφορα παραδοσιακα φαγητα! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Δημήτρης

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
4  Ευχαριστούμε, dimis8913
Η κριτική έγινε: 30 Ιουλίου 2017

Η Μήλος ήταν υπέροχη, αλλά και η φιλοξενία στο "Heliotropio Hotel" επίσης.
Η Κα Αναστασία περιποιητική, η δε Ανδρονίκη με τη θετική της ενέργεια, το πηγαίο χαμόγελο της και τις γνώσεις της μας κατατόπισε πλήρως για το πως θα περιηγηθούμε στο νησί, αναλύοντας και σημειώνοντας στο χάρτη που μας έδωσε τα κυριότερα μέρη που θα πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφτούμε.
Ακολουθήσαμε τις οδηγίες της και δικαιωθήκαμε και οι δυο.
Η 4ήμερη παραμονή μας στην Μήλο μας έδωσε μια γεύση από τα πολλά και ωραία αξιοθέατα δι΄αυτό και πιστεύουμε ότι με την πρώτη δυνατότητα και ευκαιρία; θα επισκεφθούμε και πάλι αυτό το όντως πολύ όμορφο και αξιόλογο κυκλαδονήσι.
Ευχαριστούμε Πόπη, Σταυρούλα και Γιάννης Μαθιόπουλος.

1  Ευχαριστούμε, Mike T
Η κριτική έγινε: 3 Ιουλίου 2017

Μειναμε για 4 ημερες σε αυτο το καλογουστο ξενοδοχειο. Η ευγενεια και ο επαγγελματισμος σε ολο τους το μεγαλειο! Το δωματιο εξαιρετικο , με υπεροχη θεα , καθαρο και με μοσχομυριστες πετσετουλες!Τα κρεβατια πολυ αναπαυτικα ! Το μερος ειναι τελειο και ενδεικνυται για εξορμησεις στις γυρω φανταστικες παραλιες . Ακριβως μπροστα στη θαλασσα , στο 1 μετρο στην κυριολεξια. Μπορεις να ξυπνησεις νωρις το πρωι και να ριξεις τη βουτια σου . Οπωσδηποτε θα ξαναπαμε !!!

2  Ευχαριστούμε, loutsetim
Η κριτική έγινε: 29 Ιουνίου 2017

με τη συζυγό μου αποφασίσαμε να πάμε διακοπές στα μέσα Ιουνίου 2017 στη Μήλο και επιλέξαμε απο το internet το Ηλιοτρόπιο στα Πολώνια, η μονάδα είναι μια έκπληξη, κυκλαδίτικη αρχιτεκτονική, πάνω στη θάλασσα με απέραντη θέα. Τα δωμάτια πεντακάθαρα και άνετα . Η οικοδέσπονα η κα Αναστασία όμως είναι όλη τη διαφορά που φροντίζει να σου κάνει άνετη τη διαμονή σου, αλλά και το προσωπικό ευγενικό και εξυπηρετικό , να δοκιμάσετε τα πρωινά τους είναι περίφημα

Συμβουλή για το δωμάτιο: η μονάδα βρίσκεται σε ιδανική θέση με καταπληκτική θέα
2  Ευχαριστούμε, Dimitris-Asteri... Α
Η κριτική έγινε: 26 Ιουνίου 2017

Tο "Ηλιοτρόπιο" βρίσκεται στα Πολλώνια της Μήλου, το καλύτερο ίσως μέρος για να μείνει κανείς στο νησί.
Είναι κτισμένο δίπλα στη θάλασσα, σ' ένα ήσυχο σημείο στην άκρη του χωριού. Είναι ένα μικρό ξενοδοχείο με εξαιρετική θέα.
Πράγματι η θέα είναι απίστευτη καθώς τα δωμάτια βρίσκονται κυριολεκτικά πάνω στη θάλασσα.
Είναι φτιαγμένα με γούστο και εξοπλισμένα με όλα τα απαραίτητα για μια ξεκούραστη διαμονή.
Η καθαριότητα είναι καθημερινή και το σπιτικό πρωινό πολύ νόστιμο.
Το καλύτερο όμως όλων είναι η φιλοξενία των ιδιοκτητών, οι οποίοι με έκαναν να νιώθω σαν το σπίτι μου. Εξαιρετικά διακριτική και ευγενής η ιδιοκτήτρια, κα Αναστασία, έτοιμη πάντα να εξυπηρετήσει και να προσφέρει πολλά παραπάνω από ότι επιβάλλει ο απλός επαγγελματισμός.
Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα

Συμβουλή για το δωμάτιο: Όλα σχεδόν τα δωμάτια προσφέρουν εξαιρετική θέα
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα