“Υπεροχη φθινοπωρινή μέρα...”

Νικόλας Εστιατόριο Ψησταριά
Περιγραφή: Η ταβέρνα-ψητοπωλείο "Nicolas" παρέχει στους πελάτες της αγνά παραδοσιακά ελληνικά πιάτα φτιαγμένα με πολλή αγάπη και μεράκι από την κυρία Αντωνία αλλά και το πιο νόστιμο χειροποίητο γύρο χοιρινό του νησιού, ο οποίος ετοιμάζεται κάθε πρωί από τον κύριο Νικόλα. Επίσης, θα βρείτε ψητά για κάθε γούστο, ορεκτικά και γλυκό ή φρούτο ως κέρασμα. Προσφέρεται δωρεάν wifi και παιδικό κάθισμα.

Απίθανος γύρος δικής τους παραγωγής!!! Φανταστική σος κ μοναδική πατάτα Νάξου φυσικά! Υπέροχη τοποθεσία στο κέντρο του χωριού κάτω από την τέλεια δροσιά του Πλατανου! Πάρα πολύ καλή εξυπηρέτηση από μια πολύ γλυκιά κ χαμογελαστή σερβιτόρα!

Ευχαριστούμε, H1141TF_

Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2020

Υπέροχο το φαγητό του Νικόλα στο όμορφο Φιλότι! Τεράστια χωριάτικη και φανταστικός γύρος κοτόπουλο! Ευγενικοί ιδιοκτήτες και γρήγορη εξυπηρέτηση. Θα ξαναπάμε σίγουρα!

Ευχαριστούμε, WindmillsDamalas
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2020

Μόλις ήρθαμε στο νησί προτιμήσαμε να φάμε στο συγκεκριμένο μαγαζί μιας και η πιτσαρία πιο πάνω ηταν κλειστή.Στο συγκεκριμένο μαγαζί πηγαίναμε κάθε χρόνο όταν ερχομασταν στη Νάξο και μας είχε αφήσει ικανοποιημένους. Μεγάλες μερίδες μαγηρευτο φαγητό και ειδικά ο μουσακάς που ήταν σε μέγεθος παντόφλας, ευγενικό προσωπικο και γρήγορο σέρβις. Εκείνο όμως το μεσημέρι παράγγειλαμε πατάτες οι οποίες ήταν νόστιμες, μουσακα που ήταν σε μεγάλο μέγεθος και 3 πίτογυρα.Ο γύρος ήταν πραγματικά λυσα στο αλάτι λες και έτρωγες σαρδέλες σε σημείο που ήπιαμε 3 κανάτες νερό και η πίτα στεγνή και σκληρή που δεν μπορούσαμε καν να την μασησουμε.Απογοητευτικαμε γιατί ήταν ένα από τα αγαπημένα μας μαγαζιά και το μοναδικό στο χωριό που είναι διαφορετικό στα σουβλάκια καθώς φτιάχνει και γύρο.Ξαναπηγαμε και πήραμε σουβλάκια πακέτο και μείναμε αυτή την φορά ικανοποιημένοι. Δυστυχώς όσες μέρες μείναμε στο νησί δεν μας τράβηξε άλλη φορά.Ας ελπίσουμε ότι ήταν ένα λάθος της στιγμής το συγκεκριμένο γεύμα μας. Τέλος οι τιμές ικανοποιητικες.

Ευχαριστούμε, 237nikolasm
Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκε το μεσημέρι το συγκεκριμένο μαγαζί. Το φαγητό ήταν απαράδεκτο!!! Πήραμε αρνάκι στο φούρνο με πατάτες το οποίο ήταν σίγουρα μαγειρεμένο τουλάχιστον δυο μέρες πριν(κρίνοντας από την όψη της πατάτας και τη γεύση). Το σέρβιραν σε πιάτο και κολυμπούσε στο νερό το οποίο μάλλον είχε μπει για να ζεσταθεί... το κρέας μύριζε άσχημα. ζητήσαμε σόδα και από το δίπλα τραπέζι μπύρα και βλέπαμε την σερβιτόρα να τρέχει στο μίνι μάρκετ απέναντι για να αγοράσει. Σε καμία περίπτωση δεν το προτείνω..

Ευχαριστούμε, I1730PGmariap
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2020

Κάνοντας μια βόλτα στο Φιλώτι επιλέξαμε το συγκεκριμένο μαγαζί για να φάμε το μεσημέριανο μας και δεν το μετάνιωσαμε !Ήταν όλα πολύ νόστιμα και οι μερίδες ήταν μεγάλες με καλές τιμές!Αυτό που μας άρεσε περισσότερο ήταν το κοντοσουβλι και κυρίως ο χοιρινός γύρος ο οποίος είναι φτιαγμένος απο τους ίδιους με ντόπιο κρέας!

Ευχαριστούμε, _O8661WN

Νικόλας Εστιατόριο Ψησταριά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μέλανες, Νάξος
Φιλώτι, Νάξος

Νικόλας Εστιατόριο Ψησταριά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!