“Προορισμός από μόνο του!”
Κριτική για: Zen of Crete

Zen of Crete
Περιγραφή: Ένα κλασικό ΖΕΝ εστιατόριο του χωριού που αγαπάει το καλό κρασί και το αποδεικνύει με τη βραβευμένη λίστα του, ένα αληθινό σαφάρι στους αμπελώνες των Αρχανών, της Κρήτης και γενικά της Ελλάδας. Η Γεωργία στο ΖΕΝ μαγειρεύει με ό,τι καλό παράγουν στη Κρήτη. Καθημερινά διαφορετικά πιάτα από διάφορες παραδοσιακές συνταγές. Είμαστε το αποκλειστικό μαγαζί στη περιοχή με όλες τις ποικιλίες του εκλεκτού καφέ “EXCELSIOR”. Στόχος του ZEN of Crete είναι να αναδειχθούν τα τοπικά προϊόντα από τους μικρούς Κρητικούς παραγωγούς μας. Αντίστοιχης φιλοσοφίας είναι οι καφέδες και τα ελληνικά Κρητικά κρασιά.
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2021

Εκλεκτό φαγητό, καθαρες γεύσεις κρητικης παραδοσιακής κουζίνας, γευσεις που μου θύμισαν τα παιδικά μου χρόνια! Ένα εστιατόριο που συνιστώ ανεπιφύλακτα σε ολους ακόμα και στα παιδιά! Προτείνω συκώτι μοσχαρίσιο και μινωική σαλάτα!

Ευχαριστούμε, L1752PV_

Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2021

Επισκεφθήκαμε το εν λογω το μεσημερι πριν την αποχωρηση μας απο το νησι.Οτι και να πω ειναι λιγο , φιλοξενια απίστευτη φαγητο παραδοσιακο και προσεγμενο και πολυ νοστιμο!Πρεπει να το επισκεφθείτε οσοι βρεθειτε στο χωριο το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, 845katerinat
Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2021

Το προτείνω ανεπιφύλακτα!! Απίστευτη εξυπηρέτηση και φαγητο. Μην χάσετε τις πατάτες ζεν κ το μοσχαρίσιο συκώτι.

Ευχαριστούμε, 88mariangelak
Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Zen of Crete σημαίνει «bistronomy” Έχω επισκεφτεί το zen της Κρήτης πολλές φορές ! Κάθε φορά φεύγω με μεγαλύτερη ικανοποίηση των γευστικών προσδοκιών μου …Η Γεωργία και ο Μάνος επιλέγουν προσεκτικά το καθετί που προσφέρουν στο μικρό εστιατόριο τους Επιλέγουν προϊόντα από μικρούς παραγωγούς της Κρήτης που τα θεωρώ πολύ εκλεκτικά και πιστέψτε με … γνωρίζω πολλα σε ο,τι αφορά το καλό φαγητό Επιπλέον τα πιάτα είναι αρκετά προσεγμένα και αρκετά οικονομικά Για αυτό το λόγο θεωρώ πως κατατάσσεται στην κατηγορία που προανέφερα Θεωρώ πως είναι το must εστιατόριο των Αρχάνων ! Οπωσδήποτε πρέπει να το επισκεφτείτε …!Ειναι πλέον από μόνο του προορισμός …

Ευχαριστούμε, leyterisn
Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2021

Εξαιρετικό φαγητό απίστευτη εξυπηρέτηση!
Πολύ προσιτές τιμές ευχάριστο κλίμα ιδανικό για οικογένειες!

Ευχαριστούμε, 548riab
Ο/η ZEN of Crete, Ιδιοκτήτης του Zen of Crete, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Αυγούστου 2021

Ευχαριστούμε πολυ για την κριτική σας ! Χαρα μας να σας έχουμε στο εστιατόριο μας !

Zen of Crete: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αρχάνες, Νομός Ηρακλείου

Zen of Crete: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

© 2022 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.