“ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ !!!!”
Κριτική για: Ψαροταβέρνα Νώντας

Ψαροταβέρνα Νώντας
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2017

Ξεχωριστές γεύσεςι ακόμη και για εστιατόριο θαλασσινών.
Γνωρίζουν την πρώτη τους ύλη ( θαλασσινά , ψάρια ) και προσφέρουν ιδιαίτερες νοστιμιές !
Δροσερά τραπεζάκι αέξω περιμένουν να σε υποδεχθούν ένα μικρό επίπεδο πάνω απο το κύμα και να σου προσφέρουν γαστρονομία προσεγμένη !
Το προσωπικό έτοιμο να προτείνει και να βοηθήσει στις επιλογές.
Ακόμη και το γλυκό του κουταλιού - κερασμένο στο τέλος του γεύματος προσεγμένο !
Μια στάση που πρέπει να κάνεις !

Ευχαριστούμε, Maria D

Η κριτική γράφτηκε 3 Ιουλίου 2017

Ζεστό καλοκαιρινό μεσημέρι Κυριακής και η <<πρωτη πορτα>> που θα βρεις. Πρωτη εντυπωση αριστη, σωστα τραπεζια, σερβιτσια και 1-2 σερβιτοροι αψογοι. Σαλατα νοστιμη, μετρια ποσοτητα, τα πρώτα καλά αλλά τίποτα το ιδαίτερο....,ψαρομεζέδες βέβαια και ψαρι ψητο και τηγανιτο.Ο λογαριασμος με τιμες ακριβου Αθηναικου εστιατοριου στο μπακαλοχαρτο.......με την αιτηση μας ηρθε ενας συνοπτικος....Εαν μας σεβόνταν σαν καταναλωτες θα ήταν αριστη επιλογη...κριμα.

2  Ευχαριστούμε, dimitrisk4416
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαΐου 2017

Κανοντας την βολτα στην Περδικα,η παρουσια του ψηστη και η καλη δουλεια που εκανε μας εκανε να το προτιμησουμε.Πηραμε ψητο καλαμαρι σκληρο,χταποδι τελειο,κολυθια τηγανητα,πατατες,καπνιστο μπακαλιαρο.Ολα καλουτσικα και η τιμη μετρια για την τσεπη μας..

1  Ευχαριστούμε, _L3462OV
Η κριτική γράφτηκε 21 Απριλίου 2017

Κάθε φορά που επισκεπτόμαστε την Αίγινα,η επίσκεψη μας στο ΝΟΝΤΑ είναι απαραίτητηΌμορφο μαγαζι στο γραφικό λιμανάκι της Περδικας.Πεντανόστιμο καλαμάρι είτε ψητό είτε τηγανητό και ονειρεμένη τηγανόσουπα από τα χέρια της ιδιοκτήτριας με φρεσκότατη σκορπίνα.Αρκετά καλά και τα ορεκτικά,ενώ βασικό είναι ότι χρησημοποιεί ντόπια λαχανικά.Κέρασμα στο τέλος με γιαουρτι και γλυκά του κουταλιου ευπαρουσίαστα σε μεγάλη πιατέλα.Μη ξεχάσετε να δοκιμάσετε το δαμάσκηνο !!!!!!

Ευχαριστούμε, ΑΝΤΑ Ρ
Η κριτική γράφτηκε 17 Απριλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φάγαμε μία υπέροχη γαριδομακαροναδα. Το παστό φιλέτο σαρδέλας με την δικά ήταν υπέροχο!!! Η μεσογειακή σαλάτα καταπληκτική. Το προσωπικό υπερβολικά ευγενικό και σε έκανε να νιώθεις σαν να είσαι στο σπίτι σου. Το γλυκό του κουταλιού που μαζ κεραδαν στο τέλος του γεύματος μας άφησε την γλύκα που αρμόζει σε αυτό το υπέροχο μαγαζί. Σας ευχαριστούμε πολύ!!!!

1  Ευχαριστούμε, Arhontoula

Ψαροταβέρνα Νώντας: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αίγινα (Χώρα), Αίγινα
Πέρδικα, Αίγινα

Αίγινα (Χώρα), Αίγινα
Πέρδικα, Αίγινα

Ψαροταβέρνα Νώντας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!