Evridiki Apartments(Βεργίνα)
Hotel Aigon(Βεργίνα)
Pension Vergina(Βεργίνα)
  • Μπαρ/Lounge
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφο μέρος......Καθαρό......Προσεγμένο με μεράκι και λεπτομέρεια......με απίστευτη θέα και δροσιά!!!
Ιδανικό.....και ξεχωριστό περιβάλλον για κάθε εποχή......σε πολύ μικρή απόσταση από την πόλη της Βέροιας.....
Αξίζει!!

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2015, ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, Christos M
Ο/η Ktima-Kalaitzi, Owner του Domaine Kalaitzis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Μαρτίου 2016

Αγαπητέ Christos M,

σας ευχαριστούμε για την ευγενική κριτική σας. Η εικόνα του όμορφου κήπου μας με τα ιστορικά αυτοκίνητα - αντίκες του συλλόγου σας σταθμευμένα τριγύρω ήταν ιδιαίτερα καλαίσθητη και ξεχωριστή, την οποία ελπίζουμε ότι θα μας δώσετε την ευκαιρία να απολαύσουμε ξανά σύντομα.

Με τις θερμές μας ευχαριστίες.

Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2015

Ενα μεγάλο κρίμα για την διοίκηση αυτού του υπέροχου όντως κτήματος. Προφανώς η επιτυχία και το κέρδος δεν φέρνει πάντοτε και τον ανάλογο και προσδοκούμενο επαγγελματισμό. Η εμπειρία μας που κράτησε για 10 μόνο λεπτά περιήγησης στο χώρο κατέληξε να μας αφήσει μια πικρή γεύση αφού σε ένα άδειο εντελώς μέρος αρνήθηκαν να μας ετοιμάσουν 4 καφέδες λόγω προετοιμασίας βαφτησίων (υποπτευόμαστε) πολλές ώρες μετά... Τόσος κόπος; Η μήπως τύφλωμα από έπαρση.. Προφανώς δεν είχαν ανάγκη τα 15 ευρώ.. Ή, τελικώς, μια 'ελληνική φιλοξενία' gone wrong..... Ποτέ ξανά!

• Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με φίλους
3  Ευχαριστούμε, Niko-san1979
Ο/η Ktima-Kalaitzi, Ιδιοκτήτης του Domaine Kalaitzis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Σεπτεμβρίου 2015

Αγαπητέ επισκέπτη,

με μεγάλη μας λύπη αλλά και έκπληξη διαπιστώσαμε διαβάζοντας την κριτική σας τον μεγάλο βαθμό δυσαρέσκειας που αποκομίσατε κατά την πρόσφατη επίσκεψή σας στο ξενοδοχείο μας. Σας ζητούμε λοιπόν κατ' αρχήν ειλικρινά συγγνώμη που η επίσκεψή σας ήταν κατώτερη των προσδοκιών.

Πιθανόν όμως να μην σας έγινε άμεσα αντιληπτό ότι το Κτήμα Καλαϊτζή είναι ξενοδοχείο και ΟΧΙ καφέ-μπαρ και συνεπώς υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο το τμήμα εστίασης να έχει αναλάβει κάποια δεξίωση κοινωνικής φύσης που καθιστούσε την εξυπηρέτηση εξωτερικών πελατών αδύνατη, για τρεις κυρίως λόγους:

1). οι διοργανωτές-γονείς επιθυμούσαν η δεξίωση της κορούλας τους να κάνει αποκλειστική χρήση του ξενοδοχείου και να είναι απόλυτα ιδιωτική και συνεπώς η μη εξυπηρέτηση εξωτερικών πελατών αποτελούσε ηθική αλλά ΚΑΙ νομική μας υποχρέωση
2). καθώς ήμουν παρών όταν μας επισκεφθήκατε διαπιστώνω ότι υπήρχε χρόνος μόλις μισής ώρας από την πρώτη προσέλευση των καλεσμένων της δεξίωσης και έτσι δεν ήταν δυνατή έστω μία κατ' εξ αίρεσιν εξυπηρέτησή σας
3). η προετοιμασία τής δεξίωσης (120 καλεσμένοι) προϋπέθετε μία πολύωρη και κοπιώδη προετοιμασία που διήρκεσε τέσσερις ώρες, κατά την διάρκεια τής οποίας όλα τα τραπέζια και οι καρέκλες του cafe-bar αφαιρέθηκαν και αντικαταστάθηκαν από ροτόντες δεξιώσεως και λευκά επενδεδυμένες καρέκλες. Ήταν συνεπώς ΚΑΙ πρακτικά αδύνατον, παρά την καλή μας θέληση να σας εξυπηρετήσουμε - την οποία άλλωστε σας εξέφρασα και αυτοπροσώπως - καθώς τόσο το προσωπικό όσο και ο διαθέσιμος χρόνος ήταν ανεπαρκείς.

Πιστεύω λοιπόν ότι η κριτική σας ήταν αδικαιολόγητα αυστηρή αλλά και εκτός θέματος καθώς δεν προσέφερε στην ταξιδιωτική κοινότητα μία αντικειμενική αξιολόγηση της επίσκεψής σας, κάτι άλλωστε που θα προϋπέθετε το να είχατε εξυπηρετηθεί, ώστε να σας δοθεί η δυνατότητα να βαθμολογήσετε τις επιδόσεις μας. Αν κάνετε δε το κόπο να ανατρέξετε στις υπόλοιπες αξιολογήσεις θα διαπιστώσετε ότι η αυστηρή σας γνώμη αποτελεί μειοψηφία και ότι όλοι ανεξαιρέτως οι ταξιδιώτες που μας αξιολόγησαν - ακόμη κι εκείνοι που δεν μας έδωσαν Άριστα όπως έχουν κάνει πάνω από το 99% - είχαν το ολιγότερο έναν καλό λόγο για εμάς.

Θωμάς Καλαϊτζής.

Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουνίου 2015

Ότι και να πω θα είναι λίγο για το Κτήμα Καλαϊτζή.
Η τοποθεσία μοναδική και γεμάτη με χρώματα. Όταν πλησιάζεις αμέσως διακρίνεις τον λόγο με τον ξενώνα στην κορυφή να δεσπόζει ανάμεσα στα αμπέλια.

Όλοι οι χώροι είναι άψογοι τόσο στον σχεδιασμό όσο και στην λειτουργικότητα. Τεράστιος κήπος με γρασίδι που βολεύει ειδικά αν υπάρχουν μικρά παιδιά.

Τα δωμάτια είναι ευρύχωρα, προσεγμένα και πολύ καθαρά. Κυριαρχεί το ξύλο σε όλους τους χώρους του ξενώνα.

Η εξυπηρέτηση επίσης πολύ καλή. Μπράβο στους ιδιοκτήτες και στο μεράκι τους.

Τέλος να αναφέρω ότι το κρασί που δοκιμάσαμε και το οποίο είναι δική τους παραγωγή, παίρνει άριστα.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον βρεθεί κοντά στην περιοχή.

Για ακόμα μια φορά μπράβο.

• Διαμονή: Ιούνιος 2015, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, ptrakas
Η κριτική γράφτηκε 27 Μαρτίου 2015

μοναδικο ξενοδοχειο που σε παει σε μια αλλη εποχη...νομιζεις οτι βρισκεσαι στην τοσκανη.μεγαλα καθαρα κ ευρυχωρα δωματια..ωραιο πρωινο πλουσιο ... η πολυτελεια σε ολο της το μεγαλειο.οι τιμη για το δωματιο εξαιρετικη

• Διαμονή: Σεπτέμβριος 2014, ταξίδι με φίλους
3  Ευχαριστούμε, dimitrhs a
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Η καλύτερη πρόταση για να συνδυάσετε τις επιχειρηματικές σας δραστηριότητες με την χαλάρωση και την ψυχαγωγία.
Ο τέλειος συνδυασμός : Οίνου-Γευσιγνωσίας-Ψυχαγωγίας, διότι όπως γνωρίζουμε για την απόλαυση του Οίνου και της Γεύσης θα πρέπει ο οργανισμός του κάθε ανθρώπου θα πρέπει να είναι σε απόλυτη Ηρεμία!

Διαμονή: Δεκέμβριος 2014, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
1  Ευχαριστούμε, Glass R