Travelocity
Orbitz.com
StayForLong
CheapTickets
Η κριτική έγινε: 9 Αυγούστου 2017

Η διαμονή μας πέρισυ στο Milton Hotel ήταν τόσο ευχάριστη που αποφασίσαμε να ξαναπάμε φέτος.Όλα ήταν και πάλι τέλεια και περάσαμε πραγματικά όμορφες και ξεκούραστες διακοπές. Η ιδιοκτήτρια η Αλεξάνδρα, έχει καταφέρει να διατηρήσει ένα αρκετά υψηλό επίπεδο φιλοξενίας και πραγματικά το ξενοδοχείό είναι ιδανικό για άτομα που ψάχνουν ήρεμες και ξεκούραστες διακοπές!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
Ευχαριστούμε, xarian11
Η κριτική έγινε: 17 Αυγούστου 2016

Πήγαμε στο Hotel Milton στα μέσα Ιουλίου 2016 για μία εβδομάδα. Το δωμάτιο ήταν ωραίο, με θέα στην πισίνα και τους φοίνικες, ήταν αρκετά καθαρό και ευρύχωρο όσο χρειαζόταν. Η πισίνα ήταν ωραία και καθαρή πάνω απ' όλα, το service (η Άντζελα) ήταν εξαιρετικό, οι τιμές του bar προσιτές και ο έξω χώρος ήταν πολύ περιποιημένος. Το πρωινό μας φάνηκε super, δεν ξέρω γιατί έχει άσχημες κριτικές, αλλά είχε τα πάντα που τρώει ο μέσος άνθρωπος το πρωί, είχε δύο ειδών ψωμί, σαλάμι, κασέρι, αυγά, μέλι, τρία είδη μαρμελάδας, γιαούρτι, δημητριακά......όλα φρέσκα. Η Διονυσία που φρόντιζε για το πρωινό ήταν ευγενική και εξυπηρετικότατη. Η Αλεξάνδρα που διευθύνει το ξενοδοχείο, ήταν φοβερή, εξυπηρετική, ευγενική, μας κατατόπισε σε όλα και πάντοτε ήταν πρόθυμη να μας βοηθήσει σε ότι χρειαζόμασταν. Το μέρος μας άρεσε σε σχέση με αυτό που προσφέρει, καθώς είναι ένα μικρό ξενοδοχείο και για την κατηγορία του είναι ότι καλύτερο μπορεί να βρεί κάποιος, δεδομένου του ότι οι τιμές των δωματίων είναι πολύ λογικές. Εάν ξαναβρεθούμε στην Κέρκυρα, σίγουρα θα μείνουμε ξανά στο Milton Hotel!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα δωμάτια με θέα στην πισίνα είναι ήσυχα και σχετικά δροσερά. Εμείς δε χρειάστηκε να βάλουμε καθόλου κλιματισμό
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
Ευχαριστούμε, xarian11
Η κριτική έγινε: 11 Φεβρουαρίου 2014

Αν και επισκεφθήκαμε στο τέλος του καλοκαιριού αυτό τον προορισμό που διαλέξαμε ή μάλλον μας διάλεξε, αφού παντρεύονταν εκεί φιλικό μας ζευγάρι, θα μας μείνει αξέχαστο. Το ξενοδοχείο φιλόξενο, είχαμε όλες τις ώρες της μέρας απίστευτη περιποίηση, ένας κήπος με φοίνικες,πισίνα που σε ταξίδευε σε άλλα μέρη...Το δωμάτιο ευρύχωρο με άνετο και πολύ καθαρό μπάνιο, μπορούσες ευχάριστα να περάσεις τις λίγες ώρες που αναλογεί σ αυτη την περίοδο των διακοπών. Το πρωινό καφεδάκι κάτω απο το φοίνικα, δίπλα στην πισίνα αξέχαστο!!!!! Οι λιχουδιές της στιγμής απο την πάντα ευγενική και ευδιάθετη Αλεξάνδρα απλά τέλειες!!!! Οι παραλίες της περιοχής, που μας πρότειναν, ανεπανάληπτες εξερευνήσεις και ατελείωτες βουτιές!!!Απλά δοκιμάστε το!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2013
2  Ευχαριστούμε, Giorgos R