Η κριτική γράφτηκε 30 Απριλίου 2018

Το ξενοδοχείο ανακαινισμένο, η παραλία ονειρεμένη, το φαγητό πολύ καλό....ιδανικό για παιδιά (έχει νεροτσουλήθρες) και δραστηριότητες. Η τιμή του κανονική σχετικά με αυτά που προσφέρει...το μόνο που χρειάζεται είναι αντικουνουπικά!

Διαμονή: Ιούλιος 2017
1  Ευχαριστούμε, vana123456789
Η κριτική γράφτηκε 18 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δυστυχώς, πέρα από τα άθλια δωμάτια που μας έδωσαν, μιας και ήμασταν μεγάλη παρέα που αποτελούνται από 3 οικογένειες, αδιαφορούσαν στις συστάσεις μας. Το κορυφαίο σε όλο αυτό ήταν ότι στα προγράμματα που παρείχαν, φυσικά του ποδαριού και κάτω του μετρίου λες και κορόιδευαν την νοημοσύνη μας, δεν μιλούσαν καθόλου ελληνικά. Και ενώ επανειλημμένα τους ζητήθηκε να μιλούν και στα ελληνικά ώστε να γίνουν κατανοητοί στα παιδιά απλά αδιαφορούσαν. Φανταστείτε τώρα να κάνουν διάφορα προγράμματα με τα παιδιά και να μην τους μιλούν στη γλώσσα τους. Με συνέπεια να χάσουν το ενδιαφέρον τους γρήγορα και να μην συμμετέχουν. Και φυσικά βαρέθηκαν εύκολα και ήθελαν να φύγουμε νωρίτερα από την προκαθορισμένη ημερομηνία. Επειδή είμαστε all inclusive funs και έχουμε πάει σε πολλά τέτοιου είδους ξενοδοχεία δυστυχώς το συγκεκριμένο ,πέρα από ανακαίνιση, θέλει πολύ δουλειά στο κομμάτι ψυχαγωγίας...

Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
4  Ευχαριστούμε, Maria K
Ο/η EVANGELOS V, Διευθυντής του Kalogria Beach Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 22 Μαρτίου 2018

Αγαπητή Maria k,
Λυπάμαι αλλά δεν αλήθεια ότι έχετε επισκεφθεί το KALOGRIA ΒEACH τον Ιούλιο του 2017. Τα περί φιλοξενίας σε άθλια δωμάτια το γνωρίζετε πολύ καλά ότι είναι πέρα για πέρα ψευδή.
Αν επιθυμείτε να δείτε πως πραγματικά ήταν το ξενοδοχείο μας τον Ιούλιο του 2017 μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας στο internet όπου να τονίσουμε για τους φίλους αναγνώστες ότι η παρουσίαση είναι 100% αληθινή.
Όπως θα διαπιστώσετε και η ίδια αλλά και οι επισκέπτες του TripAdvisor, οι ισχυρισμοί σας δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με πραγματικότητα. Ελπίζουμε τουλάχιστον το αποτέλεσμα της ανακαίνισης να τυγχάνει της αποδοχής σας.
Αν ωστόσο επιμένετε ότι έχετε επισκεφθεί το ξενοδοχείο το 2017 σας προσκαλούμε να αναρτήσετε την απόδειξη που λάβατε κατά την αναχώρησή σας. Πάνω σε αυτήν αναγράφονται ο αριθμός δωματίου, η τιμή και ημερομηνία παραμονής. Αν ισχύουν αυτά που λέτε εμείς δεσμευόμαστε ότι θα κάνουμε το παν για να επανορθώσουμε.
Είμαστε όμως σίγουροι ότι και εσείς όπως και η σχολιαστής katienaka δεν θα το πράξετε διότι αυτά που λέτε δεν είναι αληθή και το γνωρίζετε.
Τώρα ο λόγος για τον οποίο το κάνετε αυτό, μόνον εσείς τον γνωρίζετε.
Αναμένουμε και τα σχόλια της τρίτης οικογένειας που υποτίθεται ότι έμεινε σε «άθλια» δωμάτια τον Ιούλιο του 2017.
Ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σας.

Η κριτική γράφτηκε 26 Ιανουαρίου 2018

Πηγαμε και μας βαλαν σε ενα δωματιο του 1821 με συρμα στη πορτα και μπανιο του 1800!!!κρεβατια τουβλα και ενα παρκοκρεβατο που μονο μωρο δεν μπορουσε να μεινει σε αυτο .βρωμικες πισινες και κοινοχρηστοι χωροι .εβαζαν τα τραπεζομαντηλα αναποδα οταν λερωνονταν.τραγικο ξενοδοχειο αληθεια απορω ποιος γραφει καλη κριτικη .μαλλον το προσωπικο .παντως δεν εχει καμια σχεση με αυτο που δειχνουν στο ιντερνετ δηλ την ανακαινισμενη πλευρα η το boutique!!αρπαχτικα

Συμβουλή: ανακαινισμενη πλευρα
  • Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
4  Ευχαριστούμε, Katienaka
Ο/η EVANGELOS V, Διευθυντής του Kalogria Beach Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 29 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητή katienaka,

Διαβάζοντας με προσοχή την κριτική σας πραγματικά έμεινα έκπληκτος.
Όπως αναφέρετε μας επισκεφθήκατε με την οικογένεια σας τον Ιούλιο του 2017 και σας δόθηκε ένα δωμάτιο του 1821, με ένα μπάνιο του 1.800, βρώμικο με σύρμα στην πόρτα κλπ. Ακόμα δίνετε συμβουλή και στους υπόλοιπους φίλους αναγνώστες να ζητήσουν δωμάτια στην ανακαινισμένη πλευρά.
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω από που προκύπτουν αυτές οι περιγραφές σας.
Εμείς από τον Δεκέμβριο του 2016 έχουμε ολοκληρώσει την ριζική ανακαίνιση του Kalogria Beach. Η ανακαίνιση αυτή αφορούσε το σύνολο των δωματίων του ξενοδοχείου, το εστιατόριο, τους κοινόχρηστους χώρους, την παραλία, τους κήπους, την boutique/minimarket, το mini club, την αίθουσα μασάζ, το γυμναστήριο, ενώ έχουμε προσθέσει και νέες εγκαταστάσεις όπως ένα κέντρο ομορφιάς με κομμωτήριο και τμήμα για περιποίηση νυχιών. Επιπλέον για το 2018 φτιάχνουμε ένα νέο σύγχρονο sport center με νέα γήπεδα τένις, paddle τένις, 5Χ5 ποδοσφαίρου, μπάσκετ και mini golf. Τέλος ανακαινίζουμε την κύρια πισίνα μας και προσθέτουμε σε αυτή και μια παιδική.
Αυτά τα οποία περιγράφετε για δωμάτια και μπάνια του 1821 δεν υπάρχουν στο ξενοδοχείο μας. Ακόμα και για τα βρώμικα τραπεζομάντηλα στο εστιατόριο τα οποία ισχυρίζεστε ότι γυρίζαμε για να καλύψουμε την βρωμιά δεν ισχύουν διότι από το 2017 χρησιμοποιούμε σουπλά στα τραπέζια και όχι τραπεζομάντηλα.
Για όλα τα παραπάνω είναι καλοδεχούμενος οποιοσδήποτε επιθυμεί να μας επισκεφθεί και να διαπιστώσει αν όσα ισχυριζόμαστε είναι αληθή ή όχι ή να ρωτήσει για εμάς το τουριστικό γραφείο με το οποίο συνεργάζεται.
Επίσης, η παρουσίαση του ξενοδοχείου μας (εγκαταστάσεις και υπηρεσίες) είναι στο 1.000% αληθινή. Δεν παρουσιάζουμε τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο από αυτό που πραγματικά είναι το ξενοδοχείο.
Όσον αφορά στις παρατηρήσεις σας ότι οι εργαζόμενοι μας, γράφουν τις κριτικές να σας διαβεβαιώσω ότι δεν είναι στην φιλοσοφία μας τέτοιου είδους πρακτικές. Οποιοσδήποτε καλοπροαίρετος αναγνώστης κάνει τον κόπο να τις διαβάσει, στο ίδιο συμπέρασμα θα καταλήξει.
Τέλος για τον χαρακτηρισμό «αρπακτικά» που επιλέξατε ως επίλογο στην κριτική σας, ειλικρινά δεν μας αξίζει και δεν καταλαβαίνω και από που προκύπτει.
Πάντως εάν θέλετε στείλτε μας στο mail του ξενοδοχείου την απόδειξη της πληρωμής σας για την κράτηση που κάνατε στο ξενοδοχείο μας, μαζί με τον αριθμό δωματίου στο οποίο μείνατε τον Ιούλιο του 2017 και εμείς δεσμευόμαστε ότι αν έστω και κάτι από όλα όσα ισχυρίζεστε ισχύει θα επανορθώσουμε απέναντί σας. Διαφορετικά θα σας παρακαλέσω να έχετε την ευγενή καλοσύνη να αποσύρετε την κριτική σας από το TRIPADVISOR γιατί είναι άδικη και για το ξενοδοχείο αλλά κυρίως για όλους όσους εργάζονται σε αυτό.

Η κριτική γράφτηκε 13 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέπτομαι το ξενοδοχείο εδω και πολλα χρονια και οι εντυπώσεις μου ειναι αρκετα καλες. Η ανακαινηση που εγινε ηταν παρα πολυ έξυπνη ιδεα. Ολα ηταν ωραια εκτός απο το φαγητο, ηταν πολυ άγευστο. Επισης η διασκέδαση μου αρεσε παρα πολυ αλλα θα προτημουσα και καποια beach party στην παράλια!!! Κατι τελευταίο που θα ήθελα να πω ειναι οτι η πισίνα με τις νεροτσουληθρες δεν ειναι βαθια και ειναι αρκετα άβολο για τα λιγο μεγαλύτερα παιδια.

Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, Ariana g
Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το μέρος για όσους ξέρουν την περιοχή είναι πάρα πολύ ωραίο. Οι αμμολοφοι στα δεξιά της παραλίας δίνουν μια εξωτική πινελιά.
Τα δωμάτια του ξενοδοχείου βρίσκονται σε όλη την έκταση του. Εμείς είχαμε κοντά στην κεντρική πισίνα πράγμα που σημαίνει ότι 15.00 ακουγες νταμπαντουμπες από το καθημερινό event στην πισίνα. Αστοχη η ώρα επιεικώς.
Το φαγητό ήταν σχετικά καλό. Η ψησταριά ξεχωριζε αν και ήθελε πάνω από ένα άτομο για να μην έχει ουρές. Κατά τα άλλα ήταν πολύ βαρύ και λιπαρό ίσως λόγω του γκρουπ τουριστών βόρειας και ανατολικής Ευρώπης που κατεκλυε το ξενοδοχείο.
Οι νεροτσουληθρες καλές για παιδιά 5-10 χρόνων ενώ η παραλία μπροστά είναι πολύ καλή. Οι αθλητικές δραστηριότητες πινγκ πονγκ τένις μπάσκετ μίνι γκολφ κλπ σε μέτρια κατάσταση ολίγον παρατημενες.
Το προσωπικό εξυπηρετικο αν και σε κάποιες περιπτώσεις λόγω παλαιοτητας και ηλικίας χωρίς τακτ.
Σε γενικές γραμμές από την κράτηση μέχρι την αποχώρηση σου δίνεται η εντύπωση ότι μπορούν να υπάρξουν πολλές βελτιώσεις.

Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με οικογένεια
4  Ευχαριστούμε, Kostas R