ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΤΕ 17 $
Priceline130 $
eDreams130 $
FindHotel118 $
Η κριτική έγινε: 31 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό ξενοδοχείο με ευρύχωρα δωμάτια και υπέροχη θέα στα Μετέωρα.
Φιλικό για οικογενειακές διακοπές!
Πλούσιο πρωινό και βραδινό με τοπικές γεύσεις.
Η εκπαιδευτικός που απασχολούσε τα παιδιά ήταν καταρτισμένη και πάντοτε με χαμόγελο.

Ευχαριστούμε, P_Aliv23
Η κριτική έγινε: 30 Δεκεμβρίου 2019

Υπέροχη θέα ! Φαγητό αδιαφορο και κακό ποιοτικώς με μικρή ποικιλία και γλυκά απαράδεκτα!!! Ευρύχωρο δωμάτιο με αστοχίες στο καθάρισμα (λερωμένη μπανιέρα με τρίχες προηγούμενων επισκεπτών).Κακή ηχομόνωση και internet που δεν έπιανε καλά. Το προσωπικό μοιάζει να εργάζεται πρωτη φορά.Σε καμία περίπτωση δεν ανταποκρίνεται στα αστέρια που διαθέτει.
Σίγουρα αν βρεθούμε πάλι στη περιοχή θα προτιμήσουμε κάποιο άλλο ξενοδοχείο για τη διαμονή μας .

Ευχαριστούμε, 897mariannak
Η κριτική έγινε: 30 Δεκεμβρίου 2019

Εξαιρετική θέα. Τα δωμάτια είναι όμορφα διακοσμημένα, αλλά το μπάνιο είναι σχετικά δύσχρηστο επειδή η μπανιέρα είναι μικρή. Οι σκάλες και διάδρομοι είναι ανεπαρκώς φωτισμένοι ενώ δεν φαίνεται να θερμαίνονται. Τα έπιπλα στο σαλόνι του ξενοδοχείου είναι καλαίσθητα μεν, η διάταξή τους δε, θυμίζει έκθεση επίπλων. Το φαγητό σε καμία περίπτωση δεν είναι αντάξιο ξενοδοχείου 4,5 αστέρων καθώς αποτελείται από κοινά φαγητά μετρίως μαγειρεμένα, ενώ το επιδόρπιο-γλυκό αποτελείται από ,αν και εύγευστα, πολύ πρόχειρα φτιαγμένα γλυκά (από εκείνα που αγοράζει κανείς στα σουπερμάρκετ σε σκόνη κατανεμημένη σε φακελάκια). Το προσωπικό μας φέρθηκε σχεδόν επιθετικά, μας δόθηκαν 2 κλειδιά, το 1 εκ των οποίων έπρεπε οι ίδιοι να το πάμε στην υποδοχή προς ενεργοποίηση, ενώ το δωμάτιο φιλοξενούσε 3 άτομα. Συνοψίζοντας, το ξενοδοχείο αυτό θα ήταν ένα εξαιρετικό ξενοδοχείο 3 αστέρων. Εαν αναζητείτε ξενοδοχείο 4,5 αστέρων, δεν θα πρότεινα το συγκεκριμένο.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ζητείστε δωμάτιο με θέα στα Μετέωρα.
Ευχαριστούμε, 307cerealk
Η κριτική έγινε: 27 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Αν δεν είχε τέτοια θέα, το τζάκι στο σαλόνι και τ Γιάννη σερβιτόρο που ήταν ο μοναδικός ευγενικός από όλο το προσωπικό , θα έβαζα πιο κάτω ... ας ξεκινήσω λοιπόν
- πολύ κακή ηχομόνωση
- φαγητό που θύμιζε ξενοδοχείο 2 αστέρων
- υπηρεσίες έξτρα που χρέωναν χωρίς λόγο για τα χρήματα που δώσαμε
-οι κάρτες κλειδιά δεν άνοιγμα 7/8 φορές
-το ζεστό νερό τελείωνε σχεδόν γρήγορα

1  Ευχαριστούμε, costaki1988
Η κριτική έγινε: 18 Δεκεμβρίου 2019

Τα δωμάτια πολύ καλά (μπάνια, κρεββάτια κλπ). Επίσης, ο χώρος της υποδοχής και τιυ κοινόχρηστου σαλονιού είναι πολύ όμορφος, με ξύλινο ταβάνι καναπέδες και τζάκι.

Από την άλλη μεριά όμως, το πρωινό ήταν απλά κακό για τα δεδομένα ενός 4στερου ξενοδοχείου (ενωμένα 5 μπέικον μαζί, κρουασανάκια από σούπερ μάρκετ, γλυκά με κρέμα γιώτης και μπισκοτάκια πτι-μπερ, που μας φτιάχνει η γιαγιά...). Το βραδινό πάλι, ήταν πολύ μέτριο.

Παραταύτα, το προσωπικό ξινό και απρόθυμο να σε εξυπηρετήσει. Μόλις μπήκαμε στο ξενοδοχείο και πήραμε την κάρτα για το δωμάτιο μας είπαν να ελέγξουμε για τυχόν ζημιές κάτι που μου φάνηκε λογικό. Βρήκα ένα πρόβλημα στο κουμπί από το καζανάκι και το ανέφερα. Ήρθε ένας υπεύθυνος να ελέγξει και μόνο που δεν με έβρισε ότι το έκανα εγώ. Μάλλον δεν μας αντιμετωπίζουν σαν κανονικούς πελάτες επειδή είμαστε μαθητές... Είναι προκατειλημένοι.

Για τα δωμάτια μας έδωσαν μόνο μία κάρτα για τρίκλινο δωμάτιο, συν άλλη μία που ήταν μέσα στο δωμάτιο (ήταν στον διακόπτη για να έχει το δωμάτιο ρεύμα) που για κάποιο λόγο έπρεπε μόνοι μας να πάμε στην υποδοχή του ξενοδοχείου να την ενεργοποιήσουμε.

Το ξενοδοχείο σε καμμία περίπτωση δεν ήταν κακό, αλλά σε καμμία περίπτωση δεν ήταν και 4στερο. Κυρίως λόγω του φαγητού.

Ευχαριστούμε, dimitris_159758