Η κριτική γράφτηκε 14 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στο δωμάτιο νούμερο 13 το οποίο είναι ανακαινισμένο. Στις εικόνες που ακολουθούν μπορείτε να βγάλετε μόνοι σας τα συμπεράσματα σας. Δεν είναι Photoshop.Ειναι πραγματικές εικόνες. Σίγουρα εκτως από καινούριο η καθαρισμένο με βιολογικό καθαρισμό στρωμα, χρειάζεται και περισσότερο έλεγχο από κάποιον υπεύθυνο στα δωμάτια μετά τον καθαρισμό τους από το προσωπικό διότι η σκόνη επάνω από την ντουζιερα, τα άλατα, και η παχιά σκόνη στους διακόπτες των καλοριφέρ καθώς και η απαράδεκτη κατάσταση κατω απο το κρεβάτι δεν ήταν 2-3 ημερών.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
2  Ευχαριστούμε, ioannisd
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2018

Είμαι το δεύτερο δωμάτιο της κράτησης της προηγούμενης κριτικής. Εργάζομαι στον ξενοδοχειακό χώρο και γνωρίζω ότι ο ιδιοκτήτης επιστρέφει χρήματα σε έκτακτα καιρικά φαινόμενα. Όλη η Ελλάδα είδε στις ειδήσεις και δίαβασε στα site την έκταση του φαινομένου με τα 15 χιλιόμετρα ουρά στην Εθνική οδό. Ο παράλογος πελάτης θα έπρεπε αφού σχόλαγε στις 17:00 από την δουλειά του να ξεκινήσει από την Αθήνα και να κάνει να έρθει στο Καστράκι στις 2:00 για να μην χάσει ο καλόβολος ξενοδόχος τα ευρώ του και να έχει μέχρι τις 11:00 το πρωί να φύγει από το δωμάτιο του. Ο παράλογος πελάτης περίμενε παρόλαυτα μήπως καθαρίσει ο δρόμος μέχρι τις 21:00 για να μπορέσει να έρθει. Αλλά ο χάρτης του έβγαζε μια κόκκινη γραμμή στο ύψος του Μαρτίνου και μία πιο μικρή στον Δομοκό. Επίσης ο παράλογος πελάτης επικοινώνησε με την τροχαία για να ρωτήσει σε τι κατάσταση ήταν ο δρόμος και καταλάβαινεται τι απάντηση πήρε. Ο παράλογος πελάτης επικοινώνησε με τον καλόβολο ξενοδόχο και δεν ζήτησε καν τα λεφτά του πίσω. Ο παράλογος πελάτης ζήτησε να μεταφέρει την διαμονή του ή να γίνει έκπτωση μιας άλλης διανυκτέρευσης και ο καλόβολος ξενοδόχος έδωσε αρνητική απάντηση. Ο παρανοικός πια πελάτης γράφει μια κακή κριτική στο tripadvisor και αντί να το αφήσει εκεί ο ξενοδόχος του επιτίθεται του παρανοικου. Ας τον τρελό στην τρέλα του κύριε καλόβολε.Έπρεπε να το κλείναμε μέσω μηχανών αναζήτησης ξενοδοχείου για να τα παίρναμε τα λεφτά μας πίσω και εσείς να πληρώνατε το 15% ή το 20% σαν προμήθεια. Εν κατακλείδει δεν ξέρω να σας πω για το ξενοδοχείο αν είναι καλό καθώς είμασταν άτυχοι λόγω καιρού και δεν το επισκεφτήκαμε. Για το προσωπικό μπορείτε μόνοι σας να βγάλετε συμπέρασμα από τις 2 ιστορίες.
Ο παρανοικός πελάτης

2  Ευχαριστούμε, SpirosZ
Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Κάναμε κράτηση 22/12/2017 λόγω επιδείνωσης του καιρού η εθνική οδός Αθηνών Λαμίας κλειστή, ειδοποιούμε τον ξενοδόχο ότι δεν θα μπορέσουμε να επισκεφτούμε το ξενοδοχείο λόγο του καιρού, ζητάμε από τον ξενοδόχο αν γίνεται να μεταφέρουμε την ημερομηνία ή έστω να γίνει μια τυπική έκπτωση για διαμονή κάποιας άλλης ημερομηνίας όπου αρνήθηκε κρατώντας τα 60€ τις προκαταβολής. Απαράδεκτη συμπεριφορά καθώς ο λόγος που δεν μπορέσαμε να βρεθούμε είναι λόγο ότι είναι κλειστή η Ε.Ο , (οι σωστοί επαγγελματίες όταν οι λόγοι ακυρώσεις αυτοί δείχνουν κατανοήσει) Τεσπα συμβουλή μην κάνετε κρατήσεις κ εννοείτε μην στέλνεται προκαταβολή αν έχει καλό καιρό πηγαίνετε από εκεί.

1  Ευχαριστούμε, Θανος Χ
Ο/η Tsikeli, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Tsikeli Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 27 Δεκεμβρίου 2017

Κα Κοντακη Δήμητρα ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιερώσατε για να γράψετε το Σχόλιο .
Η κράτηση σας ήταν για ένα βράδυ 22/12/17 και μου είχατε κανει κατάθεση 60 euro.
Στις 22/12/17 μου κάνετε τηλέφωνο στις 9 εννέα το βράδυ και μου λέτε οτι δεν θα έρθετε διότι ο δρόμος είναι κλειστός λόγο του χιονιού και μου ζητάτε να σας επιστρέψω τα χρήματα η να αλλάξετε ημερομηνία.
Δεν ξέρατε δηλαδή ότι δεν θα ταξιδέψετε και ξαφνικά ο δρόμος έκλεισε το βράδυ, εγώ που σας περιμένω και με πήρατε τηλέφωνο στις εννέα το βράδυ είμαι ο παράλογος ?
Οι σωστοί επαγγελματίες δείχνουν κατανόηση όταν οι πελάτες είναι σωστοί.
Οι Υπόλοιποι πελάτες που περιμέναμε 22/12/17 ήρθαν κανονικά έστω και με καθυστέρηση.
Φυσικά και θα μπορούσατε να έρθετε και χωρίς προκαταβολή αλλά δεν θα ήμουν υποχρεωμένος ούτε να περιμένω ούτε να σας κρατήσω το δωμάτιο, αν υπάρχει το δωμάτιο μένετε αν όχι και το έχει κλείσει κάποιος άλλος να ψάξετε να βρείτε κάτι άλλο.

Με εκτίμηση ο Παράλογος Ξενοδόχος

Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2017

Ευχάριστος και ομιλητικός ιδιοκτήτης-Πολύ όμορφη τοποθεσία με θέα τα βραχια των Μετεώρων, φοβερά γουστόζικα ανακαινισμένοι χώροι που συνδυαζουν αρμονικά το παραδοσιακό της πέτρας με το μοντέρνο. Σούπερ !!!

Συμβουλή: Επιλ΄ξτε τα ανακαινισμένα δωμάτια.
  • Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, George P
Η κριτική γράφτηκε 20 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μειναμε για 2 βραδια στο πετροχτιστο δωματιο,πολυ ομοεφο,ολοκαινουργιο,μοντερνο,ιδιαιτερο σχεδιαστικα κ με πολυ ωραιο φωτισμο..Το πρωινο μια χαρα κ οι ιδιοκτητες φανηκαν εξυπηρετικοι..Μοναδικη ενσταση ηβθερμανση με κλιματιστικο παρολο που το δωματιο ζεσταινονταν ικανοποιητικα αν λειτουργουσε το μεγαλο καλοριφερ που υπηρχε η ζεστη θα ήταν ποιοτικοτερη και καλυτερη στο χωρο καθως υπαρχει πολυ κρυο και υγρασια στο μερος!!..Η περιοχη ησυχη πολυ κοντα στα μετεωρα,παρκιγκ υπαρχει εξω απο το ξενοδοχειο αλλα βρισκεις ανετα!

Ευχαριστούμε, christosmft