Maria P

Διαμονη

Κριτική για: Hotel Possidon
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 23 Ιουν 2022
Εξαιρετικό. Πολύ καθαρό. Η οικογένεια που το δουλεύει είναι πολύ εξυπηρετικοί.με ιδέες για το χώρο και με όρεξη για αυτό που κανουν. Ήσυχο μέρος και πολύ κοντά σε θάλασσα και την πόλη της Αγίας Μαρίνας. Από τα ξενοδοχεία που θα μείνω ξανά.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
  • Hotels.com
Αγία Μαρίνα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 16 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πεντακαθαρο ξενοδοχειο
Αψογο service
Υπεροχο και πλουσιο πρωινο !
Κοντα στο λιμανι σημαντικο!
Reception ευγενεστατη!!
Τα δωματια καινουρια και μεγαλα !
Εξωτερικος χωρος πρωινου μεσα στο πρασινο!
Σιγουρα θα το ξαναπροτιμησω !

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2018
Ευχαριστούμε, Ειρήνη Κ
Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2017

Καναμε 4 διανυκτερεύσεις, το δωμάτιο πολύ καθαρό, με ψυγειάκι, μπαλκόνι, πολύ καλό δίκτυο, ο χώρος κάτω περιποιημένος, οι αποστάσεις όπως έλεγε το site, ευγενικό προσωπικό, μπορέσαμε χωρίς προβλημα και χωρίς χρέωση να αφήσουμε πράγματα μέχρι την αναχώρηση του πλοίου, θα ήταν πραγματικά καλή περίπτωση εαν στην τιμή δωματίου χωρίς πρωινό,συμπεριλαμβανόταν και πρωινό και εαν δεν υπήρχε θέμα με το μηχανήμα της τραπέζης για πληρωμή με κάρτα (οκ κατανοώ οτι είναι μηχάνημα, αλλά έπρεπε να κάνω μια μεγάλη απόσταση για να βρω μετρητα)

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, rt483
Η κριτική έγινε: 11 Αυγούστου 2017

Επισκεφθήκαμε με την κοπέλα μου την Αίγινα τον Ιούλιο και όταν αποφασίσαμε να πάμε ξανά τον Αύγουστο επιλέξαμε ξανά αυτό το ξενοδοχείο.Το WC πολυ καθαρό και ανακαινισμένο με καθαρές πετσέτες,το δωμάτιο άνετο και καθαρό και το μπαλκονάκι πολύ ωραίο για να κάτσεις.Ο ιδιοκτήτης του ξενοδοχείου εκπληκτικά εξυπηρετικός καθώς του ζητήσαμε να μας βάλει ισόγειο και μας έβαλε και τις δύο φορές.Αποφασίσαμε να μείνουμε και τρίτη μέρα στην Αίγινα και στο ίδιο ξενοδοχείο ωστόσο δεν υπήρχαν δωμάτια.Παρολαυτά κάθισε να ρωτήσει και να ψάξει σε άλλα για να μπορέσουμε να μείνουμε και τρίτη ημέρα.Πραγματικά πολύ φιλόξενο κλίμα,εξυπηρετικοί και με ένα πολύ όμορφο ξενοδοχείο.Το μόνο μείον του,η ηχομόνωση κάτι που ωστόσο δεν μας ενόχλησε διοτι δεν ήταν και τόσο έντονο.Στην επόμενη επίσκεψη μου στην Αίγινα θα το ξαναπροτιμήσω 100%.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, chrisbV7827SJ
Η κριτική έγινε: 5 Ιουνίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ενω δηλώνει πως δεν χρειάζεται προκαταβολή, μου ζητησε το 50% μπροστά σε τραπεζικο λογαριασμό.
Φιλικος ο ιδιοκτήτης, υπερβολικά, στο οριο της αδιακρισιας.
Στην reception ποτέ κανείς.
Ηχομόνωση μηδενικη, ακούσαμε τα πάντα ,από τους διαλόγους στο διάδρομο, μεχρι τη φασαρια στο μπαρ και φυσικά τα αλλα δωματια.
Το μπανιο ανακαινισμένο και καθαρό, αλλα ελάχιστη ποσότητα αφρολουτρου.
Πετσετες δεν αλλαξαν.
Σεντονια με σταμπες απο αιμα, και το κυριότερο:
Το στρωμα ειναι πιο σκληρο και απο το πατωμα. Ευτυχώς κοιμήθηκαμε στις ξαπλωστρες στην παραλία, οι οποιες ηταν πιο άνετες.

Check out?

Αφαντος ο επιχειρηματίας. Δείξαμε στην γυναίκα του πως να κοψει απόδειξη, δεν είχε ρεστα και μιση ωρα αναμονη.

Χάλια εμπειρια, δεν το συνιστώ.
Μονο το WC αξιζε.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2017
Ευχαριστούμε, Pantelis P
Η κριτική έγινε: 27 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στο ξενοδοχειο possidon τρία βραδια. Το ξενοδοχειο το βρήκαμε στο Ίντερνετ. Πήραμε ομως τηλεφωνο για να κλείσουμε δωμάτιο. Στην ερώτηση μας ποσο στοιχίζει η βραδιά μας ενημέρωσαν οτι ειναι στα 40€/διανυκτερεύση ενω σε γνωστό site το βρίσκαμε στα 42€. Το καλο ειναι οτι δεν χρειαζεται προκαταβολή. Φτάνοντας και μπαίνοντας στο δωμάτιο, ειναι ακριβός οπως το δείχνουν οι φωτογραφίες, ανακαινισμένο μερικώς με καινούργια έπιπλα, πιστολάκι μαλλιών, ψυγειο και χρηματοκιβώτιο. Οι μπαλκονόπορτα ειναι λιγο παλιά οπως και τα στόρια, αλλα μικρο το κακο. Μείναμε στον πρώτο όροφο σε δωμάτιο που βλέπει στον δρόμο. Το κακο με το δωμάτιο ειναι οτι δεν υπαρχει καλη ηχομόνωση οποτε πολλες φορές ακούγαμε τους διπλανούς θαμώνες καθώς και κάθε θόρυβο που γινόταν εξω ή μέσα στο ξενοδοχειο. Το Πάρκιν ειναι 10 μέτρα πιο κατω και δεν ειναι πολυ μεγάλο, οποτε καλο θα ηταν να ενημερώσετε αν θα πάρετε αμαξι.
Σίγουρα θα ξανα έμενα σε αυτο το ξενοδοχειο, αν βάλει κάποια προσφορα ή ρίξει λιγο την τιμη.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, el_dairi