“Πολυ ωραιες γευσεις”
Κριτική για: The Roost

The Roost
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ καλη ποιοτητα υλικων πολυ καλα μαγειρεμενα κ πολυ νοστιμα κ προσεγμενα πιατα! Ισως καποιες μεριδες να μπορουσαν να ειναι λιγο μεγαλυτερες..Ωραιο περιβαλλον κ ευγενικο προσωπικο. Δεν ειναι οικονομικο σιγουρα αλλα πιστευω το αξιζει, μειναμε πολυ ευχαριστημενοι!

Ευχαριστούμε, ptde2014
Ο/η Chris P, Διευθυντής του The Roost, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 1 Σεπτεμβρίου 2017

Καλησπέρα ptde2014, ευχαριστούμε για την προτίμηση σας και για τα καλά σας λόγια. Προσπαθούμε πάντα να δίνουμε την καλύτερη εμπειρία στους καλεσμένους μας. Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένα καλό εστιατόριο για να ικανοποιήσει όλη την παρέα όπως πολλά στην Ελλάδα με κουζίνα που προσπαθεί να δέσει γκουρμέ καταστάσεις με παραδοσιακά πιάτα και όπως όλα αυτού του είδους με τσιμπημένες τιμές.

Ευχαριστούμε, giorgosma80
Ο/η Chris P, Manager του The Roost, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Αυγούστου 2017

Καλησπέρα giorgosma80, ευχαριστούμε για την κριτική σου, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου για περισσότερες λεπτομέρειες εφ'όσον δεν καλύψαμε τις προσδοκίες σας, στο chris.peltekis@gmail.com , ευχαριστούμε και πάλι

Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφος κ προσεγμένος χώρος, γρήγορη κ ευγενέστατη εξυπηρέτηση , μικρές μερίδες αλλα εξαιρετικά προσεγμένες σε λογικές για την ποιότητα τιμές! Στα αρνητικά τα κρασιά που σερβίρονται σε ποτήρι..κ τα κουνούπια! Προτείνεται ανεπιφύλακτα!!!

Ευχαριστούμε, Panagiotidis F

Ευχαριστούμε Παναγιώτη για τα καλά σου λόγια. Ελπίζουμε να σε ξαναδούμε σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πρώτη εντύπωση μόλις κάτσαμε λερωμένο στρωμένο τραπεζομάντηλο , με τα πιάτα στρωμένα προς τα επάνω για να πέφτουν φύλλα από τον ομολογουμένως όμορφο κήπο.Ζητήσαμε να μας βάλουν καθαρό τραπεζομάντηλο αλλά μας φέρανε ένα μεγάλο σουπλά επίσης λερωμένο(Συμπεράναμε πως δεν έιχαν άλλο τραπεζομάντηλο!!!).Θεωρώ για τις τιμές του καταλόγου τέτοια λάθη απαγορευτικά.Τιμές καταλόγου σχετικά υψηλές στα κρέατα, 3 Ψαρονέφρι 3 τμχ με κρύες πατάτες και σως περιχύμενη πάνω στις πατάτες και στο κρέας ενώ θα μπορούσαν να πλαισιώνουν το πιάτο με ένα dip στη μέση μπας και γεμίσει και λίγο για 12€..(Το ψαρονέφρι πολύ καλά ψημένο)
Κρασί μέτριο γευστικά , η τιμή του για 5€ το ποτήρι καλή.
Σαλάτα χωριάτικη μέτρια για την παραλλαγή που είχε υπερκοστολογημένη για τα 8€ της.
Γραβιέρα σαγανάκι 2 κομμάτια μεγάλου μεγέθους συνοδευμένο από μαρμελάδα σύκου ήταν η έκπληξη της γενικευμένης απογοήτευσης.
Γενικά περιμέναμε πολύ καλύτερα πράγματα σύμφωνα με τις κριτικές που διαβάσαμε και μας κάνανε να το επιλέξουμε σαν 1ο γαστρονομικό μας προορισμό στο νησί της Αμμουλιανής.
Πληρωμή με Pos κανονικά στο διπλανό χώρο του μπαρ του ίδιου καταστήματος.
Τέλος , το service θέλει δουλειά και κάποιον να τους συντονίζει για να μην γίνονται λάθη σε θέματα καθαριότητας τύπου τραπεζομάντηλα.

Ευχαριστούμε, Κώστας Θ

Καλησπέρα Κώστα, ευχαριστούμε για την κριτική σας. Λυπούμαστε που δεν καταφέραμε να εκπληρώσουμε τις προσδοκίες σας. Όλα τα κρασιά της λίστας μας είναι προσεγμένα ένα προς ένα, ειδικότερα αυτό που αναφέρετε είναι οργανικό όπως και τα περισσότερα της λίστας. Το περιστατικό με το τραπεζομάντηλο ήταν ατυχές και δεν θα έπρεπε να έχει συμβεί. Καθίσαμε με όλη την ομάδα και συζητήσαμε για την κριτική σας, δουλεύουμε σκληρά ώστε να γίνουμε καλύτεροι. Ευχαριστούμε και πάλι για την κριτική σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου στο προσωπικό μου email, chris.peltekis@gmail.com, είμαστε σίγουροι οτι στην επόμενη επίσκεψή σας θα σας αφήσουμε απόλυτα ικανοποιήμενους.

Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Τέλειο μέρος ! Εξαιρετικά πιάτα, άριστο περιβάλλον, άψογη εξυπηρέτηση! Συγχαρητήρια! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε ήσουν θέλουν το επισκεφτούν.

Ευχαριστούμε, Tapra E

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια! Πάντα δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας για να σας προσφέρουμε μία ολοκληρωμένη εμπειρία. Τα συγχαρητήρια σας έχουν ήδη μεταφερθεί σε ολόκληρη την ομάδα, ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα! Ευχαριστούμε και πάλι!

The Roost: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αμμουλιανή, Χαλκιδική

Αμμουλιανή, Χαλκιδική

The Roost: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!