“Εξαιρετικό ”

Ρεβανί Βέροιας Χοχλιουρου από το 1886
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Αξίζει να ρωτήσεις πως θα βρείς αυτό το μαγαζί που κάνει αποκλειστικά και μόνον ρεβανί. Δεν έχει να καθίσεις, το πέρνεις πακέτο και φεύγεις. Και κάνει ένα ρεβανί εξαιρετικό σύμφωνα με την απόλαυση που μας πρόσφερε όταν το φάγαμε. Μπράβο στην 3 γενιά (όπως μας είπε ο κύριος που μας εξυπηρέτησε) που προχωρά διατηρώντας την οικογενειακή τους παράδοση.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
1  Ευχαριστούμε, christosk0362

Η κριτική γράφτηκε 27 Δεκεμβρίου 2016

Το καλύτερο ρεβανί της Ελλάδος. Μετά από χρόνια απουσίας στο εξωτερικό πέρασα σήμερα από το κατάστημα κι η μυρωδιά αμέσως μου θύμισε τα παιδικά μου χρόνια, οταν ερχόμουν με τους γονείς μου στη Βέροια βόλτα μόνο και μόνο γι'αυτό το ρεβανί. Όσο για τη γεύση, ήταν αυτή που θυμόμουν από τότε (μια από τις σπάνιες φορές που η σύγχρονη δοκιμή δεν κατέστρεψε όμορφες παιδικές μνήμες). Τέλεια σιροπιασμένο, ελαφρύ (ανάερο, θα έλεγε κανείς), με το λεπτό, κι ιδιαίτερο άρωμά του, φρεσκότατο... απλά υπέροχο! Όσο για τον εργαζόμενο στο μαγαζί, μας κέρδισε με το χαμόγελο και τη γρήγορη και φιλική εξυπηρέτηση. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Olympia B
Η κριτική γράφτηκε 27 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ καλο ζαχαροπλαστείο αποκλειστικά για ρεβανι! Μοναδική ποιότητα και γεύση! Βρίσκεται σε κεντρικό σημείο προσβάσιμο με αμαξι.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, J4506SDjohnp
Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2016

Η πρότασή μου είναι μην φύγετε από την Βέροια (είτε είστε επισκέπτες είτε διερχόμενοι) αν δεν πάρετε μαζί σας αυτό το εξαιρετικό παραδοσιακό έδεσμα. Ναι, είναι ένας λόγος για να επιστρέψετε

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Dimitra P
Η κριτική γράφτηκε 15 Νοεμβρίου 2016

Είμαι από τη Βέροια και το μόνο ρεβανί που τρώω χωρίς να το βαρεθώ ποτέ είναι του ΧΟΧΛΙΟΥΡΟΥ. Μόνο αυτό είναι το ΓΝΗΣΙΟ ΡΕΒΑΝΙ ΒΕΡΟΙΑΣ

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2016
Ευχαριστούμε, kosmasche
Ο/η tripadvisior951, Ιδιοκτήτης του Ρεβανί Βέροιας Χοχλιουρου από το 1886, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Νοεμβρίου 2016

Σας ευχαριστουμε πολυ.

Ρεβανί Βέροιας Χοχλιουρου από το 1886: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βέροια, Περιοχή Ημαθίας

Ρεβανί Βέροιας Χοχλιουρου από το 1886: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!