Tripadvisor
Βέροια
Αναζήτηση
Ανοικτά σήμερα: 7:30 π.μ. - 2:00 μ.μ., 5:00 μ.μ. - 9:00 μ.μ.
Αποθήκευση
ΩΡΑΙΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ

Η κριτική έγινε: 13 Αυγούστου 2019
Dimitris G
Αθήνα, Ελλάδα
Δυστυχώς στη Μονή Τιμίου Προσρόμου!

Η κριτική έγινε: 2 Ιουνίου 2019
Μπέττυ Χ
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 13 Αυγούστου 2019

Ωραιο μοναστηρι λιγο εξω απο την πολη της Βεροιας. Βεβαια ο καλογερος που ειναι εκει λιγο αποτομος, νευρικος θα ελεγα. Πισω απο τη μονη υπαρχει ενα μπαλκονακι κ βλεπεις να περναει ο ποταμος Αλιακμονας,Οτι πρεπει για φωτογραφιες.

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, Dimitris G
Η κριτική έγινε: 2 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Αποτελούμε μιά παρέα ώριμων και σοβαρών ανθρώπων που σε μια επίσκεψη μας στον αρχαιολογικό χώρο των Αιγών θελήσαμε να συμπεριλάβουμε στο πρόγραμμα μας και μία επίσκεψη στην μονή Τιμίου Προδρόμου της Βέροιας . Οι προσδοκίες μας να προσκυνήσουμε και να θαυμάσουμε το τέμπλο της μονής και φυσικά το εξωτερικό περιβάλλον που είναι όντως εξαιρετικό ! Η ξεναγός που μας συνόδευε μας ενημέρωσε οτι κλείνει κατα τη 13·00 μμ το μεσημέρι και έτσι προσπαθήσαμε να είμαστε στην ώρα μας! Δεν συναντήσαμε ούτε έναν καλόγερο ! Ένα αγροτικό αυτοκίνητο μας έκλεινε το δρόμο,έτσι ώστε για να περάσουμε έπρεπε να το σκουπίζουμε με τα ρούχα μας! Φεύγοντας σχολιάσαμε μεταξύ μας την εικόνα της εγκατάλειψης και το γεγονός οτι δεν συναντήσαμε ψυχή ζώσα και τότε ξαφνικά πρόβαλε ένας καλόγερος στο παραθύρι , έτοιμος να χιμήξει πάνω μας, με απειλές να φωνάξει την αστυνομία γιατί λέει πήγαμε χωρίς να κλείσουμε ραντεβού και μας ξαπόστειλε απελπισμένους και κολασμένους! Πως να βοηθήσει κανείς στην αποπεράτωση του έργου συντήρησης; Μετά μεγάλης λύπης !!

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, Μπέττυ Χ