“Χρυσό κρασί και οργανωμένη εξαπάτηση”
Κριτική για: Meltemi

Meltemi
Κουζίνες: Ελληνική, Ιταλική
Καλό για: Οικογένειες με παιδιά, Τοπική κουζίνα, Ρομαντικό
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Διανομή κατ’ οίκον, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις, Φαγητό σε πακέτο
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μέναμε στο ξενοδοχείο απέναντι και πηγαμε να φάμε βραδάκι στο μαγαζί. Παραγγείλαμε (αφου μας φέρανε έναν και μονο καταλογο) μια σαλάτα, μια πίτσα και μισό κιλό χύμα λευκό κρασί.Κι ομως παραγγείλαμε χρυσάφι καθώς τελικά κόστιζε 9 ευρώ!!! αλλά δεν το έλεγε ο κατάλογος που φέρανε(παροτι είχε ποτά, μπύρες κτλ), αλλά ένας άλλος μπορτντώ κατάλογος που δεν φέρανε ποτέ.Το κρασι μάλιστα ήταν ένα απλό χύμα ξηρό κρασάκι .Επίσης ξεχάσανε να πούνε οτι δεν έχουν μισόκιλο και απο μόνοι τους και χωρίς καμια ενημέρωση φέρανε 0,75 litra(το μάθαμε αφου ρωτήσαμε τι είναι το 9 ευρώ στην αποδειξη.Εγώ πάλι αυτό το λέω απάτη.
Μας είπανε συγνώμη που ο σερβιτόρος δεν έφερε τον μπορντώ κατάλογο και δεν μας είπε οτι δεν σερβίρουν μισό κιλο κρασί αλλά μονκ 0,75 (σπαει η πύλινη κανάτα σου λεει απο τα νεύρα της, δεν θέλει μισοκιλο αφου). Πέρα απο συγνώμη για τα δυο τυχαία λάθη τους, καμία αφαίρεση του ποσού αφου σκοπίμως μας εξαπάτησαν.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, ViviMaggy
Ο/η Ερρικος Δημητρι... Κ, Ιδιοκτήτης του Meltemi, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Σεπτεμβρίου 2018

Ευχαριστούμε που μας επισκεφθηκατε, αλλα και για τον χρονο σας να γραψετε αυτην την μικρη και γεματο ψεματα κριτικη. Το χυμα κρασι ειναι ενα απλο κρασί όπως γραφετε παραπανω και ειναι αριστης ποιοτητας, το εστιατοριο διαθέτει μεγαλη ποικιλια κρασιων αν ειχατε ελαχιστο χρονο να δειτε τον καταλογο κρασιων μας που υποστιριζεται πως δεν σας φέραμε θα βρισκατε κρασια για ολα α γουστα, αλλα για καλη μας τυχη περαν του οτι πάντα δινουμε καταλογο κρασιων φαινεται και στη καμερα αν θελετε να το διαπιστωσετε. Καλα να περνατε και να αλλαξετε αυτην την τακτικη γαι να σας κοβουν τιμες διοτι δεν λειτουργει, απο ότι βλεπω στις κριτικες σας ειστε συστηματικη σε αυτο που κανετε.

Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο μαγαζί αυτό έφαγα την καλύτερη γαριδομακαροναδα, εξαιρετικό κρασί ωραία θέα με πολύ προσιτές τιμές. Το συστήνω ανεπιφύλακτα

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, Alexandra P
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα από τα καλύτερα εστιατόρια της περιοχής με κρητική κουζίνα πλούσια πιάτα άριστο σέρβις και Πολύ καλές τιμές

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2018
Ευχαριστούμε, panagiotisg516
Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2017

Αν και είχε αρκετό κόσμο την ώρα που πήγαμε, οι υπεύθυνοι μας εξήγησαν πολύ ευγενικά ότι θα καθυστερήσουν με την παραγγελία μας πέραν του συνηθισμένου, παρόλα αυτά επιλέξαμε να περιμένουμε. Τα φαγητά μας έφτασαν στο τραπέζι χωρίς καμία καθυστέρηση και ήταν νόστιμα και λαχταριστά. Εξαιρετικοί επαγγελματίες....

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2017
1  Ευχαριστούμε, Dimitra C
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένας ωραίος χώρος σχέδον πάνω στο κύμα. Κάτσαμε στο βάθος του μαγαζιού με θέα την παραλία. Τα φάγητα πολύ νόστιμα με αυθεντικές τοπικές γεύσεις.
Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και πολύ φιλική, παρά την περασμένη ώρα που φτάσαμε. Στο τέλος κάτσανε μαζί μας κερνόντας μας τσικουδιά! Μια υπέροχη βραδιά. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, Sebastian S

Meltemi: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σταλός, Νομός Χανίων

Αγία Μαρίνα, Νομός Χανίων

Meltemi: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!