“Σπιτική κουζίνα ”
Κριτική για: Meltemi

Meltemi
Κουζίνες: Ελληνική, Ιταλική
Καλό για: Τοπική κουζίνα, Ρομαντικό, Οικογένειες με παιδιά
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις, Φαγητό σε πακέτο
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα από τα καλύτερα εστιατόρια της περιοχής με κρητική κουζίνα πλούσια πιάτα άριστο σέρβις και Πολύ καλές τιμές

Ευχαριστούμε, Panagiotis G

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2017

Αν και είχε αρκετό κόσμο την ώρα που πήγαμε, οι υπεύθυνοι μας εξήγησαν πολύ ευγενικά ότι θα καθυστερήσουν με την παραγγελία μας πέραν του συνηθισμένου, παρόλα αυτά επιλέξαμε να περιμένουμε. Τα φαγητά μας έφτασαν στο τραπέζι χωρίς καμία καθυστέρηση και ήταν νόστιμα και λαχταριστά. Εξαιρετικοί επαγγελματίες....

1  Ευχαριστούμε, Dimitra C
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένας ωραίος χώρος σχέδον πάνω στο κύμα. Κάτσαμε στο βάθος του μαγαζιού με θέα την παραλία. Τα φάγητα πολύ νόστιμα με αυθεντικές τοπικές γεύσεις.
Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και πολύ φιλική, παρά την περασμένη ώρα που φτάσαμε. Στο τέλος κάτσανε μαζί μας κερνόντας μας τσικουδιά! Μια υπέροχη βραδιά. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, Sebastian S
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φανταστικό μαγαζί με υπέροχη κουζίνα και κρητικα φαγητά στο ξυλοφουρνο όπως κι πίτσα. Πολύ καλές τιμές κι άψογο σέρβις δίπλα στην θάλασσα με δωρεάν ομπρέλες για τους πελάτες του

Ευχαριστούμε, Panagiotis G
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το επιλέξαμε λόγω τοποθεσίας αφού μέναμε πολύ κοντά. Πρόκειται για ενα αξιοπρεπέστατο εστιατόριο, πάνω από την παραλια ακριβώς και με προσεγμένη διακόσμηση. Το Μελτέμι διατείνεται ότι προσφέρει ιταλική πίτσα και δεν διαψεύδεται. Δοκιμάσαμε μια με προσούτο, μοτσαρελα και βασιλικό και ήταν όπως ακριβώς έπρεπε να ήταν. Λεπτή και τραγανή ζύμη, τομάτα με μυρωδικά, αρκετό προσουτο τραγανο και μπόλικος βασιλικός που έδινε εξαιρετική επίγευση.

Δοκιμασαμε επίσης μια "κρητική" σαλάτα η οποία ήταν καλή, αν και της έλειπε λίγο λάδι και μπιφτέκια σχαρας τα οποία ηταν λίγο βαριά. Το μενού του πάντως είναι αρκετά πλούσιο.

Καλή και γρήγορη η εξυπηρέτηση και οι τιμές του λογικές

Ευχαριστούμε, PanosTrid

Meltemi: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αγία Μαρίνα, Νομός Χανίων

Meltemi: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!