“Great choice”
Κριτική για: Αρχοντικό

Αρχοντικό
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουλίου 2021

Πολυ καλό φαγητό,εξαιρετικός χώρος, πολύ καλή εξυπηρέτηση. Tο συστήνουμε ανεπιφύλακτα. Must προορισμος.

Ευχαριστούμε, 915aggelikit

Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό, απίστευτο σέρβις! Ο Χρήστος με την οικογένεια του ήταν τρομερά φιλόξενοι! Εγώ με την παρέα μου πήραμε ντάκο, γεμιστούς κολοκυθανθούς, φαγκρί, κλέφτικο, καλαμάρι κτλ. Το ένα καλύτερο από το άλλο!
Τα κεράσματα από ρακί, ρακόμελο, ΣΠΙΤΙΚΟ μπακλαβά ΚΑΙ παγωτό, ήταν πραγματικά το κερασάκι στην τούρτα! Το προτείνω ανεπιφύλακτα

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
1  Ευχαριστούμε, adoniskaramp
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021

Άψογη εξυπηρέτηση, άμεσα και πάνω από όλα φιλικοί και ευχάριστοι. Το φαγητό ήταν εξαιρετικό και πεντανόστιμο. Φάγαμε 12 άτομα του σκασμου και περάσαμε τέλεια. Καλές τιμές και πολύ ωραίο περιβάλλον. Πρώτη φορά Χανιά και σίγουρα προορισμός για να προτείνω ή να ξαναπάω!!!

Ευχαριστούμε, 116mixaliss
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουλίου 2021

Μπαίνοντας στο Αρχοντικό βλέπεις το γρασίδι και τα δεντράκια, ένα θέμα που δεν το συναντάς συχνά και ανυπομονεις να καθήσεις. Ο Χρήστος και η Άννα θα σας υποδεχτουν με τον πραγματικά υπέροχο, καθαρό (ντρέτο!), ευδιάθετο και φιλόξενο χαρακτήρα τους!
Επιλέξαμε να κάνουμε την βάφτιση του γιού μας εκει Ιούλιο 2021.
Ήταν υπέροχα! Τεράστιες μερίδες, ποιοτικά κρέατα και άριστα ψημένα! Τιμές προσγειωμένες στο έδαφος.

Δεν έμεινε κανενας δυσαρεστημένος και το επικροτούσαν!

Μπράβο και πάλι μπράβο στα παιδιά αλλα και σε ολο το προσωπικό εξω και μέσα στην κουζίνα!
Σας αγαπησαμε και θα σας επισκεπτόμαστε!!

Γιώργος - Μαριλένα.

2  Ευχαριστούμε, giorgoschaid
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Από που να πρωτοξεκίνησωλοιπόν τους ανθρώπους τον Χρήστο και την μητέρα του τους γνώρισα στην θάλασσα από τον τρόπο τους με κέρδισαν ,το μαγαζί τους σε όμορφο χωρο μεσα στα λιοφυτα με αίσθηση ότι τρως στο χωράφι , τα φαγητά τους χωρίς υπερβολή νοστιμότατα , ψημένα σωστα με παραδοσιακές συνταγές που φτιάχνουν μόνοι τους , οι μερίδες τους μεγάλες για να ικανοποιούν κάθε γούστο , η πικοιλια τους περιέχει μαγειρευτά , της σούβλας και ψαρικά , εμείς παραγγείλαμε ξινομυζήθρα υπέροχη , απακι ζουμερό και εύγευστο , κολοκυθοκεφτέδες με μάραθο νοστιμότατοι και μεγάλοι ! ,τσιγαριστό κρέας αρνί τόσο ζουμερό που έλλιωνε στο στόμα , χωριάτικη σαλάτα μια γαβάθα από ντομάτες πιπεριές αγγούρι , ντοματίνια μυζήθρα γραβιέρα και ελιές , πήραμε επίσης υπέροχο στιφάδο χοίρινο που μόνο τα κρεμιδια να έτρωγες έφτανε λουκούμι , ο μουσακάς που πήρα εγώ και η κόρη μου σε συσκευασία (τουβλου ) απλα νοστιμότατος , η άλλη μου κόρη πήρε σνίτσελ χοιρινό νομίζω τεράστιο και από τι μου είπε εύγευστο όπως της αρέσει , η ρετσίνα χύμα δροσερή ελαφριά απλα πλαίσειωνε τα υπόλοιπα , στο κουβέρ είχε νοστιμο ψωμί με ελιές εύγευστες στο λάδι όπως μου αρέσουν , το σέρβις γρήγορο φάγαμε λίγο μόλις κάτσαμε αλλά είμαστε δυο παρέες ,το προσωπικό σε αυτήν την οικογενειακή ταβέρνα είναι το Α κ το Ω με χαμόγελο με ευγένεια έκαναν το παν να μας εξυπηρετήσουν , οι χώροι υγιεινής καθαροί και η κουζίνα τους ,οι τιμές πολύ λογικές στο τέλος μας κέρασαν κορμό ,μπακλαβά χειροποίητα παρακαλώ το κατάλαβα από το φύλο του και την γέμιση , παγωτό και ρακόμελο για να χορέψουμε αφού είχαμε σκάσει ,υπέροχοι άνθρωποι , σοβαροί επιχειρηματίες που σέβονται την δουλεια τους και τον πελάτη . Χρήστο Άννα σας ευχαριστούμε πολύ ! Και την μητέρα σου φυσικά ! Τέλος για του ταξιδιώτες σας το προτείνω ανεπιφύλακτα !

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, minoask

Αρχοντικό: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αγία Μαρίνα, Νομός Χανίων

Αρχοντικό: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!