Ανοικτά σήμερα: 9:00 π.μ. - 9:00 μ.μ.
Αποθήκευση
ΑΝ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ!

Ξεκινήσαμε στις 9:15 από την παραλία του χωριού Ραβδούχας και επιστρέψαμε την ώρα που βασίλεψε ο... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 5 ημέρες
Gogo_Kr
Μια ονειρική εμπειρία γεμάτη ατελείωτη φυσική ομορφιά!

Ιδιωτική παραλία για την απόλυτη χαλάρωση, κρυστάλλινα νερά, κανό & kayak, απίστευτη φιλοξενία και... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 14 Δεκεμβρίου 2020
marinaverl

Η κριτική έγινε: 13 Νοεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

“Μία καταπληκτική εμπειρία» που επιβάλλεται να ζήσει όποιος επισκέπτεται αυτό το πραγματικά πανέμορφο μέρος στο ωραιότερο νησί της Μεσογείου, την Κρήτη. Το σκάφος ήταν πολύ άνετο και πεντακάθαρο, το πλήρωμα ευγενέστατο με πολύ ωραία αλλά και χαλαρή διάθεση, όχι επιτηδευμένη, σε έκανε να αισθανθείς ευχάριστα σαν μέλος μία μεγάλης παρέας. Κολυμπήσαμε σε καταγάλανα νερά σε μια απ τις ωραιότερες παραλίες του νησιού . Το φαγητό ήταν το κάτι άλλο και ξεπέρασε τις προσδοκίες μας. Οτι και να πει κανεις για τον Καπετάν Γιώργη θα είναι λίγο , ο καλύτερος καπετανιος-οικοδεσπότης-μάγειρας-ξεναγός .
«Μοναδική εμπειρία, ονειρικος προορισμος,Περάσαμε αξέχαστα.”

Ημερομηνία εμπειρίας: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, Filippa V
Ο/η Captain_Yioryis, Ιδιοκτήτης του Dream Destinations, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 14 Νοεμβρίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για τα θετικά σας σχόλια!
Χαιρόμαστε που εμπιστευθηκατε την Dream Destinations για το ημερήσιο ταξίδι σας και που μείνατε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες που προσφέρουμε.
Ευχόμαστε να σας δούμε ξανά..
Dream Destinations

Η κριτική έγινε: 9 Νοεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δεν έχω κάνει ποτέ ξανά καμία περιγραφή ούτε σχόλιο για καμία ταξιδιωτική μου εμπειρία. Όμως το ελάχιστο που μπορώ να κάνω για αυτή την μοναδική μέρα που έζησα όταν συνάντησα τον καπετάν Γιώργη σε μια εκδρομή που είχαν προγραμματίσει φίλοι που που έγω σαν παλιός καπετάνιος με Χρόνια εμπειρία σε θαλάσσιες περιπέτειες δεν ήθελα να συμμετάσχω. Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψεις αυτό που ζήσαμε. Κάθε λεπτό γεμάτο δυνατες εικόνες. Απίστευτα τοπία. Νερά παραδεισένια. Μοναστήρια άγνωστα ακόμα και από τους ντόπιους. Φαγητά με γεύσεις ξεχασμένες. Μα πάνω από όλα η δυνατή παρουσία του καπετάν Γιώργη που κάνει την εικόνα και την κάθε στιγμή ανεπανάληπτη. Δεν υπάρχει άλλη πιο δυνατή εμπειρία που προτείνω για να γνωρίσεις ένα κομμάτι της Κρήτης με μοναδικό τρόπο. Αξίζει πραγματικά. Καπετάν Γιώργη μπράβο για όλο αυτό το απίστευτο που έχεις δημιουργήσει με μεράκι κ επαγγελματισμο. Σ ευχαριστώ για την αξέχαστη μέρα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
Ευχαριστούμε, staurosv563
Ο/η Captain_Yioryis, Ιδιοκτήτης του Dream Destinations, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Νοεμβρίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για την θερμή υποστήριξη στην Dream Destinations και τον καπετάνιο Γιώργη.
Ελπίζουμε να σας ξανά δούμε σε ένα dream-ταξίδι..
Στέλνουμε τις θερμότερες ευχές μας και εις το επανιδείν.

Η κριτική έγινε: 7 Νοεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Φθάσαμε στην παραλία του χωριού Ραβδούχα όπου μας υποδέχθηκε μια φιγούρα που δεν την ξεχνάς ποτέ στην ζωή σου . Ήταν σαν πειρατής ,σαν Ποσειδωνας ήταν ο καπετάν Γιώργης !
Μας επιβίβασε με ένα ασφαλές tenber στο σκάφος του
Εκεί αρχίζει κέρασμα με ζεστά παραδοσιακά καλτσουνια τα οποία απολαύσαμε ταξιδεύοντας πολύ κοντά στην ακτή με χαμηλή ταχύτητα ,πάνω τα κρυστάλλινα νερά βλέποντας μέχρι των βυθό . Στο βουνό πάνω από την παραλία βλέπουμε μικρά αγριοκάτσικα .
Μετά από μισή ώρα ταξίδι πραγματικής απόλαυσης, φθάνουμε στην παραλία του Αγίου Παύλου ,όπου επισκεπτόμαστε το ομώνυμο βυζαντινό μοναστήρι με καταπληκτικές αγιογραφίες το οποίο χρονολογείται από τον 11 αιώνα.
Αφού απολαύσαμε την περιήγηση στη περιοχή αυτή με την ξενάγηση του καπετάν Γιώργη και καταλάβαμε από τη διήγησή του ,πολύ καλά ,πως ζούσαν οι μοναχοί μια αυταρκη ζωή κοντά στην άγρια φύση
Πέρα μακριά στον ουρανό ,πετούσε μια παρέα από αετούς που μας συνόδευε όλη την ώρα
Ήρθε η ώρα να πάμε στο κρυμμένο λημέρι του καπετάν Γιώργη στο κόλπο της Αμυγδαλιάς έτσι ονομάζεται ,όπου μας βόλεψε κατευθείαν στης ξαπλώστρες της ιδιωτικής του παραλίας .
Αρχίσαμε το μπάνιο ,με μάσκα απολαύσαμε τον ωραίο βυθό με πολλά ψάρια
Τα παιδιά απόλαυσαν το κανό καγιάκ κ την σανίδα του paddle σε όλο το μήκος της παραλίας κάνοντας την εξερεύνηση τους .
Εν τω μεταξύ, ο καπετάνιος είχε αρχίσει την προετοιμασία για το μεσημεριανό γεύμα που θα απολαμβάναμε αργότερα σε ένα τραπέζι που λίγο ήθελε να βρίσκεται μέσα στην θάλασσα μαγική αίσθηση. Είχε ανάψει φωτιά για το μπάρμπεκιου όπου αργότερα εψησε με πολύ μεράκι εκλεκτούς μεζέδες .
Αυτό όμως το οποίο είναι γαστριμαργική απόλαυση ,ήταν η σαλάτα του καπετάνιου η οποία σου πασπαλίζει τον ουρανίσκο με πολλές απαλές επιγεύσεις αλλά κ το dressing σε συνδυασμό με τον Κρητικό ντάκο ,ώστε δεν ήθελες να σταματήσεις να τρως .
Το παγωμένο κρασί ρέει συνέχεια άφθονο ,μας επισκέφθηκαν οι κατσίκες από το βουνό !!!!ήθελαν κ αυτές το φαγητό τους . ...
ξανακαναμε τις βουτιές μας ,την ηλιοθεραπεία μας ,αλλά κοιμηθήκαμε κ χαλαρωσαμε μέχρι το βραδάκι που ο Γιώργης μας πρόσφερε φρούτα με άφθονο ρακόμελο τα οποία απολαύσαμε ,
Οταν ο ήλιος πλησίαζε στην δυση του ,αρχίσαμε να επιβιβαζόμαστε στο σκάφος ,σήκωσε άγκυρα ο καπετάνιος μας στο μαγικό ηλιοβασίλεμα και γυρίσαμε στην παραλία του Ραβδουχα ,το πανέμορφο χωριό του θρυλικού καπετάνιου κ μια μέρα αξέχαστη κ ονειρεμένη είχε φθάσει στο τέλος της .

Ημερομηνία εμπειρίας: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, lenaspa
Ο/η Captain_Yioryis, Ιδιοκτήτης του Dream Destinations, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Νοεμβρίου 2020

Χαιρόμαστε που μείνατε πλήρως ικανοποιημένοι από την ημερήσια εκδρομή με την Dream Destinations.
Σκοπός μας είναι να απολαύσετε μια μαγική μέρα μέσα στη φυσική ομορφιά της Κρήτης και ο καπετάνιος δίνει τον καλύτερο εαυτό του για σας.
Ευχόμαστε να σας δούμε ξανά σε ένα επόμενο ταξίδι με την Dream Destinations.
Σας στέλνουμε τις θερμότατες ευχές μας.

Η κριτική έγινε: 30 Οκτωβρίου 2020

Ανεπαναληπτη ομορφιά και εξαιρετική φιλοξενία!
Καταγαλανα νερα μοναδική ομορφιά !!!!μια ταξιδιωτική εμπειρία που θα μείνει για πάντα στην ψυχή μας
Επίσκεψη στο μοναστήρι του Αγίου παυλου !!! Μαγεια!!!
Βουτιές σε παραμυθένια νερα !!!άψογα όλα!!!!
Ο καπετάν Γιώργης μια μοναδικότητα ανθρώπου κ φιλοξενίας!!! Ανεπανάληπτες Πεντανόστιμες γεύσεις Φαγητού φτιαγμένα με μεράκι από τον καπετάνιο!!!
Είναι Μια εμπειρία που πρεπει να ζήσεις!!!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, Exploration72810
Ο/η Captain_Yioryis, Ιδιοκτήτης του Dream Destinations, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Νοεμβρίου 2020

Ευχαριστούμε για την θερμή υποστήριξη.
Τα λόγια σας είναι τιμή για εμας.
Ευχόμαστε να σας ξανά δούμε .
Θερμές ευχές,
Dream Destinations.

Η κριτική έγινε: 30 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είμαστε χαρούμενοι που στις μέρες μας υπάρχουν άνθρωποι που επιδιώκουν συνεχώς το καλύτερο για τη δουλειά τους και δεν αποσκοπούν απλώς στο γρήγορο κέρδος.Για αυτό και μεις επικροτουμε και προτείνουμε την Dream Destinations.
Από την αρχή ως το τέλος του ταξιδιού ο καπετάνιος Γιώργης δεν σταμάτησε να προσπαθεί με κάθε τρόπο να μας ευχαριστήσει.
Μας καθοδήγησε σε ένα μοναστήρι χιλίων ετών και εκεί μας εξήγησε την ιστορία του τόπου.
Έπειτα απολαύσαμε στιγμές χαλάρωσης και ηρεμίας στην ιδιωτική παραλία της Dream Destinations κάνοντας καγιάκ και εξερεύνηση του βυθού με μάσκα.. Διατίθενται επίσης ξαπλώστρες ομπρέλες και πετσέτες για μια ολοκληρωμένη χαλαρωτική μέρα.
Αργότερα έρχεται η ώρα που ο καπετάνιος έχει ετοιμάσει το μεσημεριανό γεύμα και καθόμαστε όλοι σε ένα τραπέζι γεμάτο καλουδια και απολαμβάνουμε μέχρι τελικής πτώσεως.
Εξαιρετική ποιότητα προϊόντων και όλα ψημένα με μεράκι και αγάπη ...
Μετά από αυτό η ξεκούραση συνεχίστηκε ως το ηλιοβασίλεμα που μας βρήκε μέσα στην βάρκα εν ώρα γυρισμού στην Ραβδούχα.
Εκρηκτική η εικόνα του ήλιου να χάνετε μέσα στο βυθό .
Ευχαριστούμε την Dream Destinations για την όμορφη εμπειρία.

Ημερομηνία εμπειρίας: Οκτώβριος 2020
1  Ευχαριστούμε, anastasiamano
Ο/η Captain_Yioryis, Ιδιοκτήτης του Dream Destinations, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 30 Οκτωβρίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για τα θετικά σας σχόλια και χαιρόμαστε που έχετε μια όμορφη ανάμνηση με την Dream Destinations. Ευχομαστε να σας δούμε ξανά σε κάποιο ταξίδι!!
Εις το επανιδείν