“ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!!”
Κριτική για: Εστιατόριο Ταβέρνα

Εστιατόριο Ταβέρνα
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις

Ένα από τα καλύτερα μαγαζιά για κρητικό φαγητό! Φιλόξενο περιβάλλον, μέσα στη φύση! Το φαγητό πεντανόστιμο, τα προϊόντα ντόπια και γευστικότατα! Το συνιστώ!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, U3236JA_

Όλα ήταν υπέροχα!! Τα πιο ωραία παϊδάκια και λουκάνικα που έχω φάει!! Ο ιδιοκτήτης είναι πολύ φιλόξενος και η εξυπηρέτηση γενικά άψογη! Μας κέρασαν τσικουδιά, γαλακτομπουρεκο και καστανα!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, Marstiv93
Η κριτική γράφτηκε 3 Νοεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό φαγητό σε ένα δροσερό ορεινό κρητικό χωριό. Ο κύριος Βασίλης κλέβει την παράσταση με τη θερμή φιλοξενία του, τα παιδιά μου ακόμα μιλάνε για αυτή. Αν ξαναπάμε στα Χανιά, σίγουρα θα πάμε ξανά.

1  Ευχαριστούμε, Altius1969
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2020

Πεντανόστιμη κρητική κουζίνα, ο ιδιοκτήτης επαγγελματίας και πολύ φιλόξενος, μας πρόσφερε φρούτα από τον κήπο του και τσικουδιά επιπλέον. Φάγαμε κατσίκι αντικριστό, πολύ νόστιμο τσιγαριαστό, υπέροχη στάκα με αυγά και φανταστικά καλιτσούνια στον ξυλόφουρνο. Ποιοτικές πρώτες ύλες, και «σπιτική» αίσθηση στο φαγητό. Το προσωπικό, ιδιαίτερα ευγενικό. Σιγουρα θα το ξανά επισκεφτούμε.

2  Ευχαριστούμε, Evgeniam0
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2020

μετα το κεδροδασος πεινουσαμε πολυ και μια φιλη γκουρμε απο αθηνα λεει πηγαιντε στον αρχοντα. με το που σκαμε αρχοντια παντου , αισθητικη , απλα αυλη διπλα στο ποταμι , ζωακια παντου , ολα τα κρεατα και τα τυρια δικα του αρχοονττααςς λεω , μετα ΣΤΑΚΑ , μαλακα ,καστανα στιφαδο να λιωνουμε στο στομα με μια γουρουνοπουλα να λιωνει , λουκανικο δικο τους ο σερβιτορος ο γιος του λεβεντης με ορεξη χαμογελαστος , ε και μετα ξεκιναει το αρχοντιλικι ρακιες με κοκκινα φρουτα , γαλακτομπουρεκο , ο ιδιος ο αρχοντας εξω να μας κερναει παιδια σταφυλια κορομηλα ρακιες και δωστου τα γελια και οι χαρες , μειναμε 2 ωρες ακομη και πιναμε και γελαγαμε με τη λεβεντια του . απο τις πιο ομορφες εμπειριες στη ζωη μου με ποιοτητα και παθος , στο τελος μας τραταρε βοτανα και λουλουδια για την κοπελα μου και μας εστειλε σε ενα κοντινο καφε δικο του 300 χρονων να κερασει και καφε , για μεγαλο αρχοντα μιλαμε παιδια . εμπειρια αξεχαστη

2  Ευχαριστούμε, G8578ZA_

Εστιατόριο Ταβέρνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κίσσαμος, Νομός Χανίων

Εστιατόριο Ταβέρνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!