“Εξαιρετικό”

Εστιατόριο Ταβέρνα
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουλίου 2020

Φρέσκες πρώτες ύλες. Πεντανόστιμη παραδοσιακή κρητική κουζίνα. Άψογη εξυπηρέτηση σε μια όμορφη αυλή . Αν βρεθείτε στα Χανιά, στην επιστροφή σας από το Ελαφονήσι αξιζει να φάτε στον Άρχοντα!

1  Ευχαριστούμε, Mat T

Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2019

10 με τόνο σε όλα του τα πιάτα! Κουνέλι τσιγαριαστό, αντικριστό, στάκα, λαχανικά φούρνου, φρεσκοψημένο ψωμί και χόρτα βραστά. Πολύ φιλόξενα άτομα ο ιδιοκτήτης και ο γιος του που μας καλοδεχτηκαν κ μας εξυπηρετησαν άψογα!Τιμές πολυ καλές και σουπερ ποιότητα αφου ολες οι πρωτες υλες ειναι δικης τους παραγωγης.

3  Ευχαριστούμε, 1988katerinap
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2019

Φέτος βρεθήκαμε στα Χανιά και εννοείται πήγαμε στο Ελαφονήσι!
Για να δείτε τη πραγματική ομορφιά της παραλίας πρεπει να είστε εκει πριν τις 10!
Στο γυρισμο απο το Ελαφονήσι φάγαμε στον ΑΡΧΟΝΤΑ!
Αν θέλετε να νιώσετε τη κρητική φιλοξενία πρεπει να πάτε!
-παραδοσιακό περιβάλλον με ωραιο εξωτερικο χώρο πλατάνια και ρυάκι (το απόγευμα χρειάζεται ζακέτα)
- φαγητό: παραδοσιακή κουζινα μαγειρευτά και πολυ Ωραια ψητά κρέατα στα κάρβουνα, ολα τα τα προιοντα ειναι δικης τους παραγωγής, ακομα και το κρέας ειναι απο αυτα που εκτρέφουν οι ίδιοι!
- οι οικοδεσπότες θα σας κανουν να νιώσετε σαν το σπίτι σας πολυ γρηγορα, ειδικά ο κύριος Βασίλης ή αλλιως άρχοντας!
Περασαμε πολυ Ωραια!!!

2  Ευχαριστούμε, 12saria
Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

11/08/2019 πήγαμε συστημένοι κατοπιν προτροπής από ένα φιλικό ζευγάρι που την γνώριζε αρκετά καλά. Ενώ φτάσαμε, καθίσαμε και εξυπηρετηθηκαμε άψογα από ένα παλικάρι, όταν ήρθαν τα καλιτσουνια που είχαμε παραγγείλει, βρήκαμε 2 τρίχες μέσα. Το παιδί μας ζήτησε χίλιες φορές συγγνώμη, ωστόσο δεν καθίσαμε να φάμε αφού πλέον είχαμε αηδιάσει. Μας κερασε για το σπίτι ροζ τσικουδιά. Ο χώρος ήταν τέλειος με μια απίστευτη φυσικη δροσια και η εξυπηρέτηση αρκετά καλή.

Ευχαριστούμε, 257kwnstantinag
Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2019

Ευχαριστουμε παρα πολυ για την εκσιρετικη φιλοξενια!!!

Καλοι ανθρωποι, φοβερο κλιμα, πολυ καλες τιμες. Ηταν ολα υπεροχα!

1  Ευχαριστούμε, Vasia T

Εστιατόριο Ταβέρνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κίσσαμος, Νομός Χανίων

Εστιατόριο Ταβέρνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!