“Φανταστικά!!!”
Κριτική για: Meltemi

Meltemi
Κουζίνες: Ελληνική, Kαφέ

Πολύ όμορφο μέρος με ωραία θέα και πολύ νόστιμο φαγητό!!! Το προσωπικό πολύ ευγενικό και φιλικό...μπράβο σας!! Θα ξανά έρθουμε σύντομα...

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, _R6554TG

Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αθλιο φαγητο, πολυ αγενές προσωπικο και ακομη χειρότερος ο ιδιοκτητης,
Το κρεας μύριζε σαν να ηταν μαγειρεμένο μερες πριν...

2  Ευχαριστούμε, ampalos77
Η κριτική γράφτηκε 13 Σεπτεμβρίου 2018

Από τις καλύτερες ταβέρνες με φανταστική θέα και καταπληκτική κουζίνα στην Κίσσαμο.
Εκπληκτική τοποθεσία για φαγητό και καφέ πριν το Ελαφονήσι με φόντο από ψηλά τη Μεσόγειο Θάλασσα. Υπέροχες και αγνές Κρητικές γεύσεις φτιαγμένες με ντόπια παραδοσιακά προϊόντα συνοδευόμενα από κρύα Κρητική μπύρα (λόγω μεσημεριανής ζέστης) και στο τέλος πολύ καλό ρακί . Μπράβο στον Γιώργο και την οικογένειά του για την επιχείρηση τους. Ελπίζω το επόμενο καλοκαίρι να τους επισκεφτώ ξανά με παρέα φίλων από Βόρεια Ελλάδα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, vasilakandreas
Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2016

Σε όσα μέρη και αν πήγαμε στην Κρήτη οι άνθρωποι ήταν κατά βάση φιλόξενοι και χαιρόμασταν πολύ με τους ανθρώπους που συναντήσαμε. Μέχρι που είχαμε την ατυχία να βρεθούμε σε αυτό το μέρος, με την απίθανη κατά τα άλλα θέα.
Όταν φτάσαμε το μαγαζί δεν είχε πολύ κίνηση με άδεια τραπέζια. Ένας κύριος χωρίς να μας χαιρετήσει καν μας ακούμπησε τους καταλόγους μπροστά μας και μας άφησε να περιμένουμε ένα τέταρτο. Μετά ήρθε για να μας πει ότι πέσαμε πάνω στον πυρετό της ημέρας (;) και ότι δεν μπορεί να μας σερβίρει, αν θέλουμε να πάρουμε σελφ σέρβις τα φαγητά από τη κουζίνα και αν δε θέλουμε δε μπορεί να προσφέρει κάτι παραπάνω. Ίσως και να το κάναμε δε θα είχαμε πρόβλημα, αλλά δεν ήταν καθόλου φιλικός και το γεγονός ότι μας άφησε να περιμένουμε τόση ώρα ενώ θα μπορούσε να μας το πει από την αρχή ήταν επίσης άσχημο. Σηκωθήκαμε και φύγαμε, ευτυχώς βρήκαμε παρακάτω εξαιρετικό εστιατόριο και πάνω από όλα, φιλόξενους ζεστούς ανθρώπους.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, xuzam
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2019

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019

Meltemi: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέο Χωριό, Κίσσαμος

Meltemi: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!