Ανοικτά σήμερα: 12:00 π.μ. - 11:59 μ.μ.
Αποθήκευση
Μπαλος

Η κριτική έγινε: 5 Οκτωβρίου 2020
queen12KIM
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Μαγευτικά, αλλά δύσβατο μέρος!

Η κριτική έγινε: 27 Σεπτεμβρίου 2020

1.788
7.413
1.788
Η κριτική έγινε: 5 Οκτωβρίου 2020

Εμεις επισκεφτήκαμε την παραλια του Μπάλου με σκάφος και οχι με τα ποδια διότι η διαδρομή ειναι πολυ δύσκολη και το γνωρίζαμε αυτο . Τα νερά ειναι όντως παρα πολυ καθαρά και κρυστάλλινα. Ομως ! Τα νερά στην άλλη μεριά απεναντι απο την παραλια ειναι αρκετα βρώμικα και υπάρχει έντονη δυσοσμία . Θα μπορούσε το μερος να ειναι πολυ πιο καθαρό πιστεύω . Υπάρχουν ξαπλώστρες οι οποίες να γνωρίζετε οτι χρεώνονται στα 10€ το σετ , τιμη ακριβή πιστεύω διότι αυτες οι ξαπλώστρες που παρέχουν ειναι άλλης δεκαετίας !!!!
Λιγο υπερεκτιμημένο το μερος και χρήζει μεγαλύτερης προσοχής !!!!

1  Ευχαριστούμε, queen12KIM
Η κριτική έγινε: 30 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αποφασίσαμε να πάμε με το αυτοκίνητο αφού για μια πενταμελή οικογένεια το κόστος με το πλοίο άγγιζε τα 125€ !!!!!!! Είστε για δέσιμο κύριοι !!!!
Ανάθεμα την ώρα , πληρώσαμε 5 € στην αρχή και μετά ο εφιάλτης ξεκίνησε .Ο δρόμος ίσως ο χειρότερος που έχω Παρί ποτε!! Χοντρές πέτρες σαν κοτρώνες ,λακούβες ,σκόνη και φυσικά ουρές τα αυτοκίνητα .Εστω λέμε,ΥΑ μας αποζημιώσει η παραλία ... φεύ ... Ένα χιλιόμετρο περίπου ,πριν το Πάρκιν ,που μετά θες αλλά δυο με τα πόδια , μας σταμάτησαν και μας είπαν ότι έπρεπε να σταθμεύουμε εδώ , όπως και όλοι όσοι έπονται γιατί από εκεί και κάτω είχαν φουλάρει με αυτοκίνητα !!! Οι γελοίοι δε μας το έλεγαν στην είσοδο που πληρώναμε ,μας άφησαν να υποστούμε αυτή την ταλαιπωρία και να μας πάρουν και τα χρήματα !!
Αναστροφή επιτόπου και δρόμο , ποτε ξανά εκεί !!!!!!!

3  Ευχαριστούμε, lisamika
Η κριτική έγινε: 27 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο μέρος, γαλαζοπράσινα καθαρά νερά, αρκετά δύσκολη πρόσβαση με αμάξι ! Μία παραλία που πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφθεί όποιος πάει στην Κρήτη!! Παρά την όποια ταλαιπωρία, ανταμείβεσαι σίγουρα εκ του αποτελέσματος !!!

1  Ευχαριστούμε, _L8638DI
Η κριτική έγινε: 18 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο τοπίο , όμορφη παραλία αλλά ο δρόμος απαράδεκτος εάν το ξέραμε δεν θα πηγαίναμε...πραγματικά βλέπεις την αντοχή σου κ του αμαξιού σου ...προφανώς τζάμπα πληρώνει ο κόσμος στην είσοδο ...άμα δε τα τρώγανε μια φορά θα φτιαχνανε το δρόμο...απαράδεκτοι...

1  Ευχαριστούμε, 97lefterisk
Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικά εάν αποφασίσετε να πάτε οδικώς στον μπάλο θα δοκιμάσετε τα όρια της υπομονής σας και τα όρια αντοχής του αυτοκινήτου σας μιλάμε για εφιάλτης άρμα μάχης θα δυσκολευόταν σε αυτόν τον δρόμο εάν καταφέρεις να φτάσεις στο πάρκινγκ και βρεις να παρκάρεις σε περιμένει νέος γολγοθάς αφού πρέπει να κατέβεις και μετά να ανέβεις μια πλαγιά με απότομα ακανόνιστα σκαλοπάτια τα οποία εάν παραπατήσεις μπορεί να βρεθείς και στο κενό και η ειρωνεία είναι ότι στην αρχή πληρώνεις και 1 ευρώ το άτομο για την συντήρηση του δρόμου και καλά αφού ξεπεράσεις τα προαναφερθέντα εμπόδια και φτάσεις κάτω η λιμνοθάλασσα λόγω των στάσιμων νερών μυρίζει σαν βόθρος και δεν ξέρω εάν είναι ασφαλές να κανείς μπάνιο εκεί στην μεριά που βλέπει θαλασσα κάθονται οι περισσότεροι στις ξαπλώστρες και ομπρέλες που έχει βάλει ο Δήμος εκεί βέβαια υπάρχουν ταμπέλες που σου απαγορεύουν να βάλεις την δίκη σου ομπρέλα σαν συμπέρασμα καλύτερα να πάτε με το καράβι και δεν θα ταλαιπωρηθειτε αν και με το καράβι σε γδέρνουν πραγματικά από θέμα τιμής άρα από ψηλά για καμία φωτο καλά είναι !!!

110  Ευχαριστούμε, stavrosm881