“Εξαιρετικό εστιατόριο”
Κριτική για: Εστιατόριο Wood

Εστιατόριο Wood
Περιγραφή: Μετά από τρεις δεκαετίες στις καλύτερες κουζίνες της Ευρώπης, ο Μιχάλης Ντουνέτας στήνει το χώρο του στην Κηφισιά και καταπιάνεται με το κρέας. Αναζητήσαμε και βρήκαμε τις καλύτερες πρώτες ύλες στην Ελλάδα, ενώ παράλληλα επιστρατεύσαμε σύγχρονες και παραδοσιακές τεχνικές. Με αγάπη, μεράκι και συνεχή εκπαίδευση, προετοιμάζουμε και φέρνουμε στο τραπέζι σας πιάτα που μένουν αξέχαστα. Το φαγητό είναι ολιστική εμπειρία. Μόλις περάσετε την πόρτα μας, θα σας προσφέρουμε αυτό που έχετε ανάγκη σε κάθε επίπεδο: Υψηλή γαστρονομία και εκλεκτό κρασί σε ένα ζεστό και όμορφο περιβάλλον. Το άρτια εκπαιδευμένο προσωπικό μας θα σας κάνει να νιώσετε άνετα και ταυτόχρονα θα σας καθοδηγήσει για να επιλέξετε το ιδανικό γεύμα για εσάς, πάντα με βάση τις δικές σας προτιμήσεις. Θα το συνδυάσετε ιδανικά με το κρασί που θα σας προτείνει ο sommelier μας, Ιωσήφ Ζιμπάρας.

Εξαιρετικό φαγητό με ειδίκευση στο κρέας, αλλά με εξαιρετικά ορεκτικά αλλά και γλυκά. Δοκιμάσαμε αρκετά πιάτα και μας έκανε πολύ καλή εντύπωση το steak κουνουπίδι, αρνίσιο αντικριστό, ελληνική σπαλομπριζολα, κι ένα εξαιρετικό κοντοσούβλι. Έχω επίσης να σημειώσω πως το προσωπικό ήταν από τα καλύτερα που έχω δει σε εστιατόρια. Γρήγορο και πολύ φιλικό

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, MafiozoItaliano

πολυ καλο φαγητο, αν και δε συνιστώ τις σφαιρες φετας και την signature σαλάτα. Το προσωπικο ηταν ανεπιτηδευτα ευγενικο. Ολα ηταν πολυ ωραια. Θα ξαναπάμε.

Ευχαριστούμε, Paulina N
Η κριτική γράφτηκε 6 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πανέμορφο μαγαζί με ιδιαίτερα πρόθυμο και ευγενικό προσωπικό, Φάγαμε τέλεια και το γλυκό του(κιουνεφε) από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει,,, Τιμές κανονικές για την ποιότητα του,,,

Ευχαριστούμε, aikaterinir2015
Η κριτική γράφτηκε 20 Σεπτεμβρίου 2020

Σαββατοβραδο το επισκεφθηκαμε. Ομορφη ατμοσφαιρα στο εσωτερικο οπου καθησαμε, απλα συμπαθητικος ο εξωτερικος. Σωστα μετρα ασφαλειας, γρηγορη εξυπηρετηση ( με πληροτητα μαγαζιου 40%), ευγενεστατο το προσωπικο. Στις επιλογες κυριαρχει το κρεας σε διαφορες εκδοχες ποιοτητας, κοψιματος, ψησιματος και παλαιωσης. Ολα ηταν σωστα ψημενα, ενδεχομενως λιγοτερο αλατισμενα του δεοντος. Νοστιμες οι σαλατες, λιγο μικροτρες του αναμενομενου, καλα τα πρωτα και τα συνοδευτικα, χωρις απογειωτικες γευσεις και ενδιαφεροντα τα γλυκα αν και τσιμπημενα. Η γενικη εντυπωση ηταν σαφως θετικη και η συσταση για δοκιμη ενθερμη.

Ευχαριστούμε, pavloufm
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εκπληκτικος χωρος, εξαιρετικο φαγητο, πολυ ευγενικο κ καλο το σερβις του. Ολα τα πιατα που δοκιμασαμε σαλατες κ ορεκτικα ηταν παρα πολυ γευστικα κ προσεγμενα. Οι μπριζολες κ τα κρεατικα του εξαιρετικα. Λιγακι τσιμπημενο αλλα αξιζει κ με το παραπανω! Μπραβο!!

Ευχαριστούμε, marianna93ts

Εστιατόριο Wood: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κηφισιά, Αττική
Κηφισιά, Αττική

Εστιατόριο Wood: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.