“Ομορφη εμπειρία”
Κριτική για: Artisanal

Artisanal
Περιγραφή: Φιλοξενία, εξυπηρέτηση, ευγένεια, ποιότητα στην πρώτη ύλη, γεύση, χαλάρωση, τέχνη και αισθητική είναι τα υλικά που ανακατεύουμε καθημερινά στο Artisanal για να προσφέρουμε σε κάθε επισκέπτη μια ξεχωριστή εμπειρία. Η κουζίνα του Artisanal χαρακτηρίζεται πλέον από τον διακριτό μεσογειακό της προσανατολισμό με σαφείς αναφορές στην μοντέρνα ελληνική κουζίνα. Οικίες γεύσεις, σύγχρονες τεχνικές αλλά πρωτίστως ποιοτική πρώτη ύλη από Έλληνες παραγωγούς, συνθέτουν τις δημιουργίες που φέρουν την υπογραφή του chef μας Δημήτρη Δημητριάδη.
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε Κυριακή μεσημέρι τρεις ενήλικες και η κόρη μου τριών χρονών για φαγητό
Καθησαμε στο αίθριο ,καταπληκτικός χώρος με αυλή και κήπο. Ο σερβιτόρος που μας ανέλαβε πάρα πολύ καλός σε όλα του. Δυστυχώς δεν είδα το κυρίως μαγαζί για να έχω σφαιρική άποψη. Τρία κυρίως πιάτα , μια σαλάτα , ένα ορεκτικό,κρασί των 28€ σύνολο 103 ε. Το πρώτο μαγαζί που έχω πάει και η παιδική μεριδα μακαρόνια που πήρε δεν την χρεωσανε . Εντυπωσιαστηκαμε. Λίγες επιλογές κύριων πιάτων το οποίο δεν μου φαίνεται λάθος. Το μόνο μεμπτό ότι αργησανε να φέρουν τα κυρίως μετά τη σαλάτα και το ορεκτικό

1  Ευχαριστούμε, Αθανάσιος Μ

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενα ιδιαιτερα ομορφο περιβαλλον για να παρετε πρωινο κ να πιειτε τον καφε σας. Απο τα πιατα που ξεχωρισαν ειναι τα αυγα benedict και το ζυμωτο ψωμι με ελληνικη πινελια την φετα και την ψιλοκομμενη ντοματα! Ευγενικο προσωπικο, δυσκολο παρκινγκ σε ωρες αιχμης και ομορφο περιβαλλον μεσα και εξω στην αυλη.

3  Ευχαριστούμε, giorgos p
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ο χώρος πραγματικά όμορφος με στυλ και ατμόσφαιρα. Ωραία επιλογή μουσικής. Τα κοκτέιλς άψογα και το μενού κρασιών ενημερωμένο (αν και ελλείψει sommelier δεν έχεις μια σαφή άποψη ενός expert...άρα περισσότερο do it yourself). Από την άλλη το φαγητό μετριότατο. Οι πατάτες dauphinois αρκετά σκληρές και άνοστες και το médaillon κοτόπουλο κρύο και με μια γεύση ξαναζεσταμένου. Το σίγουρο είναι ότι την επόμενη φορά σίγουρα θα ξαναπάμε για τα άψογα κοκτέιλς, αλλά όχι για φαγητό .....

Ευχαριστούμε, Johnweeseda
Ο/η Vangelis_Gerasimou, Ιδιοκτήτης του Artisanal, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας, αλλά θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι φάγατε parsnip dauphinois ( μαϊντανόριζα) και όχι πατάτες, όπως άλλωστε λέει ξεκάθαρα και στον κατάλογο, που είναι το συνοδευτικό του κοτόπουλου, το οποίο είναι πάντα φρέσκο ημέρας.

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το μέρος είναι πολύ όμορφο. Το προσωπικό, λίγο αργό. Και δεν υπάρχει ποικιλία ροφημάτων καθώς ένα παιδί δεν θα έβρισκε εύκολα κάτι να πιεί.

Ευχαριστούμε, akis b
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχος χώρος τόσο μέσα όσο και έξω. Εχει ένα καταπληκτικό και φωτεινό αίθρειο το οποίο δυστυχώς εξυπηρετεί τους καπνιστές. Ο εσωτερικός χώρος εχει το δικό του χαρακτηρα με καλλιτεχνικά στοιχεία (η κάθε γωνια εχει το δικό της χαρακτήρα). Οταν πήραμε τον καταλογο στα χερια μας υποστήκαμε ένα σοκ γιατί ολα τα πιάτα ήταν σε μία συνεχόμενη λίστα με μόνο 2 εμφανή κυρίως και καθώς είχαμε και τα παιδιά μας μαζί δεν ξέραμε τί να παραγγείλουμε... παραγγείλαμε λοιπόν μία σαλάτα με κατσικίσιο τυρί, τα 2 κυρίως (κοτόπουλο και καρέ μαύρου χοίρου), επίσης γεμιστά κολοκυθάκια και πεινιρλί για τα παιδιά. Ότι φάγαμε ήταν πεντανόστιμο και απίστευτης ποιότητας. Ενιωθες τις διαφορετικές μαγειρικές τεχνικές σε κάθε πιάτο. Ωραία wine list και τελειο χειροποίητο ψωμί. Είχε και ενδιαφεροντα πλατω τυριών και αλλαντικών. Θα τα δοκιμάσουμε την επόμενη φορά σε βραδινή εξοδο. Θα ηθελα λίγο μεγαλύτερο μενού κσι θα εβαζα 5 αστέρια. Μπράβο τους!

Ευχαριστούμε, Maria N

Artisanal: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κηφισιά, Αττική

Artisanal: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!