“ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ”
Κριτική για: Caffe l Frati

Caffe l Frati
Κλείστε τραπέζι
Κουζίνες: Ιταλική
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ! Επισκεφτήκαμε το μαγαζί δυο άτομα σε τραπεζάκι που χωράει δυο πιάτα, τραγικό για εστιατόριο! Το ΚΟΡΥΦΑΙΟ που έγινε στο τέλος θα σας το πω απο τώρα! Μετά το φαγητό δεν καθάρισαν το τραπεζι κ μας αφησε τα πιάτα του γλυκού οπως να ναι κ λεει ο σερβιτορος ΤΟ ΣΕΡΒΙΡΙΣΜΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ (ο άντρας μου δηλαδή) και καλα τα πιατα, χαρτοπετσέτες, μαχαιροπιρουνα…το τιραμισού ιδιαίτερο, το οποιο μας το σέρβιρε η υπεύθυνη κ οχι σερβιτορος κ καθώς το έφερνε, πήγε να κατρακυλήσει η μπαλα παγωτό κ την έσπρωξε με το δαχτυλο της κ ειδε που την ειδαμε κ μας ειπε ΜΕ ΕΙΔΑΤΕ;! Κ γελούσε! Πολυ φυσιολογικο! ΡΕ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ, τι εκανε η τυπισσα!!! ΤΡΑΓΙΚΟ!!! Οπότε τωρα ας σχολιασω τα φαγητα! Καθίσαμε και περιμέναμε επί 10’ το μενού μετά απο ενοχλήσεις μας κάναμε άλλα 15’ να παραγγείλουμε, μέσα στο νερό 30’. Πρώτα ήρθε η σούπα χλιαρή, χλιαρή πολύ ήταν και η σιγομαγειρημένη κολοκύθα που σε καποια σημεια ηταν σκληρή. Το φουαγκρά δεν με τρελανε δεν ξερω αν θα επρεπε να ήταν ετσι ή ηταν χαλια γενικα! Η μπουρατα με κολοκύθα από τα πιο βαρια πιατα! Γενικα ολα ηταν πολυ βαριά! Μονο κολοκύθα δεν καταλαβαινες, άθλιο κ η μοτσαρέλα λιγο που χε απο πανω βοηθουσε την κατασταση. Η ταλιάτα μας μυριζε αρκετά κ ηταν χλιαρή κι αυτή! Εβαλα φουλ αλατι κ πιπερι για να μην καταλαβαινω το χαλι που κανονικα επρεπε να το επιστρεψω! Δεν ξερω γιατι δεν το επεστρεψα, τελοσπαντων, οπως κ ο ιβιρικος χοίρος αν το λεω καλα, δοκιμασα δεν μαρεσε κ δεν το φαγα εννοειται! Ηταν φουλ στο λιπος! Γενικα απορούσα ποσος κοσμος καθοταν κ ετρωγε αυτα τα χαλια! ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ!

1  Ευχαριστούμε, chriskyr

Η κριτική γράφτηκε 18 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκεφθηκαμε μετά από παρότρυνση γνωστών μας σαββατο βράδυ με κράτηση.
Κάναμε 25 λεπτά να παραγγείλουμε και φάγαμε μετά από 1 ώρα περίπου. Το σέρβις απελπιστικά αργό, όλοι πήγαιναν πάνω κάτω χωρίς ουσιαστικό λογο, ήταν χαμένοι, δεν ήξεραν τα τραπέζια, μας έφεραν 3 φορές λάθος πιάτα, τους κάναμε νόημα να πληρώσουμε κτλπ και περιμέναμε άλλο ένα τέταρτο. Είχε αρκετό προσωπικό αλλά δεν έκαναν απολύτως τίποτα.

Το φαγητό παντως ήταν πάρα πολύ νόστιμο και περιποιημένο.
Δυστυχώς δεν θα το επισκεφθούμε ξανά, όταν πληρώνουμε σχεδόν 80 ευρώ για 3 πιάτα περιμένουμε και την ανάλογη αντιμετώπιση.

1  Ευχαριστούμε, Χρύσα Λ
Η κριτική γράφτηκε 16 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκεφθηκαμε για δεύτερη φορά με τον σύζυγο μου. Επικρατούσε ένας χαμός και μια αναστάτωση.Από όσο αντιληφθήκαμε δούλευαν στο μαγαζί και 2 ιδιοκτήτριες εκ των οποίων η μια τσακωνόταν δυνατά με τον σερβιτόρο για ένα πόδι σαμπάνιας και η άλλη φαινόταν χαμένη μες το μαγαζί.Επικρατούσε μια αναστάτωση,μιλούσαν δυνατά,ολοι έκαναν βόλτα γυρω από τον εαυτό τους και δεν έκαναν ουσιαστικό σέρβις. Οι σερβιτόροι στην σάλα ήταν 2 και είχαν χαθεί. Δεν είχαν χωρίσει πόστα όπου ήθελε πήγαινε ο καθένας.Παραγγείλαμε δυο πανινι τα οποία περιμέναμε 45 λεπτά με τα πολλα ήρθαν και τα μαχαίρια δεν έκοβαν. Ζητήσαμε steak knife μήπως και φάμε και η σερβιτόρα μας πρότεινε να τα φάμε με τα χερια. Επισης,δεν υπήρχε refill στο νερό. Έχουμε επισκεφθεί τόσα καφέ και εστιατόρια αυτό το σέρβις δεν το έχουμε ξαναδεί.προφανώς και δεν θα το ξανά επισκεφθουμε για ευνόητους λόγους.

3  Ευχαριστούμε, alex5119
Η κριτική γράφτηκε 4 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Καλός καφές και όμορφος διάκοσμος.Ωστόσο η εξυπηρέτηση κάτω του μετρίου.Παραγγείλαμε πρωινό,το οποίο καθ όλα ήταν μέτριο.Το croque madame το χειρότερο που έχουμε δοκιμάσει.Ένα τοστ με ένα αυγό από πάνω.Απαράδεκτο για τέτοιο κατάστημα

Ευχαριστούμε, 447georgial
Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ενώ είχα δει μια όμορφη ατμόσφαιρα, η εξυπηρέτηση ήταν εξαιρετικά αργή. Πιο συγκεκριμένα περίμενα 50 λεπτά για να έρθει η παραγγελία μας. Το πιάτο μας ήταν κρύο και το κοτόπουλο καθόλου καλά ψημένο. Τέλος θεωρώ απαράδεκτο το γεγονός που στην καρέκλα στην οποία καθοταν η φιλη μου στο μπράτσο υπήρχε μια κολλημένη τσίχλα. Προφανώς δεν λέω ότι ευθύνεται το Σερβίς γιατί λάθη γίνονται ωστόσο δεν μας είπαν ούτε ένα συγγνώμη που το τραπέζι δεν είχε καθαριστεί κατάλληλα. Δεν το προτείνω σε καμία περίπτωση. Η υπηρεσία που προσφέρεται δεν δικαιολογεί καθόλου τις τόσο υψηλές τιμές

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2022
Ευχαριστούμε, rebeccasL7209TR

Caffe l Frati: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θρακομακεδόνες, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Κηφισιά, Αττική

Caffe l Frati: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!