“Ούτε με δέκα προσευχές η παραγγελία”
Κριτική για: Caffe l Frati

Caffe l Frati
Κουζίνες: Ιταλική
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δευτέρα μεσημέρι με ελάχιστες παρέες έχουμε κάτσει ήδη μισή ώρα και κάνεις δεν μας έχει πάρει παραγγελία .Αφου σηκώθηκαμε σχεδόν ικετευόντας να παραγγείλουμε ,περιμένουμε άλλη μισή ώρα να μας φέρουν τους καφέδες μας.Σκέψου να παραγγέλναμε φαγητό. Το συγγνώμη για την καθυστέρηση μάλλον δεν υπάρχει το λεξιλόγιο του καταστήματος και δεν το συζητάμε να διψάς !!!!Ούτε λόγος να ξαναγεμίσουνε τα ποτήρια .Απαράδεκτη εξυπηρέτηση και φυσικά ένας Ελληνικός διπλός με καθόλου σέρβις στα 4.00 ευρώ να λέμε κ Ευχαριστώ που μας κάνουν την τιμή να καθίσουμε δηλαδή.Δεν το συνιστώ σε κανέναν
φυσιολογικό άνθρωπο μόνο για
δήθεν νεόπλουτους της περιοχής
που συχνάζουν σε τέτοια μέρη μόνο
για το γόητρο.

3  Ευχαριστούμε, tanianiata

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Κρίμα για το σημείο που βρίσκεται και για τα χρήματα που έχουν επενδύσει ο επιχειρηματίας-ες! Κρίμα όμως και για τους ανυποψίαστους πελάτες που πηγαίνουν "αδιάβαστοι". Μπαίνοντας αντιλαμβάνεσαι μια περίεργη συμπεριφορά από τους υπαλλήλους. 'Ολα είναι "δήθεν" με κάποια δόση αγένειας από κάποιους. Πήγαμε 2 ζευγάρια για φαγητό, Σάββατο βράδυ, και δεν ευχαριστηθήκαμε καθόλου. Το πιάτο που διάλεξα ήταν κότσι με λαχανικά και πουρέ. Δεν τρωγόταν. Σκληρό και σαν να ήταν καταψυγμένο. Τα ζυμαρικά δεν ξέρω πως ήταν. Τα γλυκά απαίσια. Φαντασία και εμφάνιση, αλλά "ετοιματζίδικα" ως προς τα υλικά. Σίγουρα μετανοιώσαμε που χάσαμε το βράδυ μας εκείνο στο συγκεκριμένο εστιατόριο, που πληρώσαμε για φαγητό που δεν ανταποκρινόταν στις τιμές και σε αυτό που θέλαμε και που θεωρούν ότι θα γεμίζουν το μαγαζί με πελάτες μόνο και μόνο επειδή είναι "στέκι" κάποιων κενών διερχομένων ατόμων, που πάνε εκεί για να προβληθούν. 'Αλλά πρέπει να διορθώσουν αν θέλουν να παραμείνουν στο χώρο.

3  Ευχαριστούμε, vivi m
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πριν παω στο εν λογω μαγαζί, με τις κριτικες που ειχα διαβαςει για το προσωπικό ημουν εξαιρετικά προκατηλημενη. Καμία σχέση με οτι διαβασα, ολοι ευγενέστατοι και γρήγοροι στο σέρβις. Πίτσα με προσούτο εξαιρετική, το πλατώ τυριών καταπληκτικο ως προς την ποιοτητα των τυριών αλλα ελλιπές...ως προς την ποσότητα. Πρεπει παντως να βρουν τροπο για καλύτερο εξαερισμό γιατι την τσιγαριλα φεύγοντας ..το παίρνεις μαζι σου.

2  Ευχαριστούμε, Athina S
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2018

Πολύ καλό ιταλικό φαγητό. Αγέλαστο και λίγο απότομο προσωπικό που ξέρει όμως να κάνει πολύ καλά τη δουλειά του. Τα γλυκά του μαγαζιού φανταστικά

2  Ευχαριστούμε, Xristina M
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αισχρό SERVICE, με περίσσεια αγένεια και δραματικές καθυστερήσεις. Η Pizza μέτρια
με επιείκεια. Ριζότο εξαιρετικό για γρίπη. Μερίδα Σολωμός σε ελάχιστη ποσότητα. Ψωμί σε ποσότητες κατοχής. Καλά τα γλυκά του.

1  Ευχαριστούμε, Nick N

Caffe l Frati: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Ερυθραία, Κηφισιά

Caffe l Frati: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!