“ΠΑΡΑΜΑΛΟ ότι καλύτερο στα Βόρεια ”
Κριτική για: Παραμαλο

Παραμαλο
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχουμε επισκεφθεί πολλές φορές το ΠΑΡΑΜΑΛΟ και μείναμε ενθουσιασμένοι για άλλη μια φορά από την ποιότητα του φαγητού!Το ψάρι είναι φρεσκότατο πάντα και οι μεζέδες εξαιρετικοί.Οι μερίδες είναι γενναιόδωρες και το προσωπικό ευγενέστατο και πάντα πρόθυμο να εξυπηρετήσει!Εμείς και τις δύο φορές πήγαμε καλοκαίρι και κάτσαμε στην αυλή.Ήταν πολύ ωραία!Σίγουρα θα το ξανά επισκεφθούμε Οι τουαλέτες του μαγαζιού ήταν πεντακάθαρες, γεγονός που μετράει πολύ για εμάς που έχουμε και μικρά παιδιά!Δεν έχω να πω κάτι αρνητικό, απλά νομίζω ότι οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες για μια οικογένεια. Σίγουρα το προτείνω ανεπιφύλακτα!

1  Ευχαριστούμε, EMMANOUIL V

Η κριτική γράφτηκε 14 Ιανουαρίου 2018

Το επισκεφτήκαμε δύο οικογένειες με δύο μικρά παιδιά και ένα βρέφος. Τα πιάτα που δοκιμάσαμε ήταν ψάρι φρέσκο γλώσσα (1 kgr) , γαρίδες ψητές (10), καλαμάρι φρέσκο τηγανιτό και χταπόδι ψητό και επιπλέον 2-3 σαλάτες (χωριάτικη, παντζάρια κλπ). Με ένα τσιπουράκι και μία μπύρα ο λογαριασμός 186 ευρώ. Η ποιότητα ήταν μέτρια όχι κάτι το εξαιρετικό και πραγματικά απογοητευτήκαμε γιατί τρώμε συχνά ψάρι στις μισές τιμές. Δεν θα το πρότεινα σε κανέναν γιατί ούτε το περιβάλλον είναι κάτι το διαφορετικό από ένα ευρύχωρο κουτούκι. Λυπάμαι που σε τέτοιες εποχές γίνεται στον κόσμο τέτοια εκμετάλευση και αναρωτιέμαι πως κάποιοι συνεχίζουν να πηγαίνουν. Για να μην το αδικήσω τελείως, το ψάρι ήταν πολύ φρέσκο.

2  Ευχαριστούμε, ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ Ζ
Η κριτική γράφτηκε 16 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επειδή τυγχάνει και γνωρίζει από κοστολόγια και από ποιότητα πρώτης ύλης έχω να πω πώς οι τιμές του παράμαλλου αντιπροσωπεύουν την απόλυτη αισχροκέρδεια.
Ακόμη και με έκδοση απόδειξης τα 17 ευρώ που κοστίζει το χταπόδι το ψητό και τα 9 ευρώ που κοστίζει η μισή μερίδα σταμναγκάθι για μία την πουλάνε αλλά μισή είναι, θεωρώ πως μιλάμε για υπερτιμολόγηση αισχρή.
Η πρώτη ύλη είναι αυτοί που πρέπει να είναι σε ένα μαγαζί που σέβεται την ταυτότητά του και τον πελάτη.
Προκαταβολικά πηγαίνετε κάπου αλλού να φάτε ψάρι για εκεί μπα!

4  Ευχαριστούμε, Panos M
Η κριτική γράφτηκε 2 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το Αφεντικό είναι δήθεν και καλά φιλικός κι όταν ζητήσαμε κατάλογο μας άγριοκοίταξε λεγοντας μας ότι 23 χρόνια κατάλογο δεν έχει. Ε καιρός είναι μπάρμπα βγάλε ένα κατάλογο.
δηλαδή έπρεπε να μυρίσουμε τα νύχια μας για τις γαρίδες που παραγγείλαμε ότι ήταν με μαγιονέζα και κασέρι που είμαι αλλεργικός.
Και αν ήταν η 5η φορά που πήγαινα μπορεί και να μην ζητούσα αλλά στην πρώτη είναι απαράδεκτο γίαυτο θα είναι και η τελευταία.
Η τιμή έπρεπε να είναι ££££ γιατί 2 άτομα πληρώσαμε 80 ευρώ περίπου
Το φαγητό ήταν καλό και προσεγμένο. Και μείναμε μόνο για τον Μάρκο (Σερβιτόρος) ο οποίος είναι ευγενέστατος και καταπληκτικός στην δουλειά του.

1  Ευχαριστούμε, mmdfp
Η κριτική γράφτηκε 18 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Lunch επαγγελματικό ,από επαρχία εγώ βέρος Αθηναίος αυτός πού έχει κάνει την επιλογή.χώρος μέτριος (παρόμοιο ίσος και καλύτερο έχουμε και στην πόλη μού ) .Φαγητό όμως καμιά σχέση με αυτό πού ξέρω ...εξωτερικά όλα !! Αναμενόμενος και ο λογαριασμός.. Στα + το service ,η ζωντάνια - λεβεντιά τού προσωπικού .Μπράβο !! I will be back soon .

Ευχαριστούμε, CHRIS77777777

Παραμαλο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κηφισιά, Αττική

Παραμαλο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!