“Εξαιρετικοί! ”
Κριτική για: Museum Cafe-Restaurant

Museum Cafe-Restaurant
Περιγραφή: Υπέροχος, αριστοκρατικός και ατμοσφαιρικός χώρος σε μια πολύ όμορφη γωνιά στην Αθήνα είναι το Museum Restaurant στο Μουσείο Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας στην Κηφισιά! To Museum Restaurant δημιουργήθηκε από το Δειπνοσοφιστήριον Catering με βασικό στόχο την παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών εστίασης, σε ένα εντελώς διαφορετικό περιβάλλον από εκείνα που έχουν συνηθίσει οι κάτοικοι της πρωτεύουσας. Ανανεώσαμε τον χώρο και τις γεύσεις του. Ο executive chef Δημήτρης Σκαρμούτσος με γνώμονα την Νοελληνική Κουζίνα επέλεξε υλικά και γεύσεις που στηρίζονται σε Ελληνικά παραδοσιακά προϊόντα από περιοχές όλης της Ελλάδας. Το Δειπνοσοφιστήριον με την εμπειρία των 20 ετών μπορεί να διοργανώσει τις εκδηλώσεις σας, κοινωνικές και εταιρικές, σε ειδικούς, υψηλών προδιαγραφών χώρους των μουσείων.
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήμασταν καλεσμένοι σε τραπέζι γάμου 35 ατόμων. Πρωτη φορά επισκεπτόμενοι το μαγαζί ενθουσιάστηκαμε με τον χώρο που ειναι φτιαγμένος εξω με τζαμαρία. Το φαγητο εκπληκτικό με γευσεις απογειωτικες! Μάθαμε οτι το μενού επιμελείται ο Σκαρμπουτσος. Καπνιστο μετσοβονε ταμπουρα, ψητές γαρίδες με λεμονάτο αμάραντο, βιολογικά μαρούλια με σπανάκι τοματινια και σπαράγγι για πρώτα, εκπληκτικά. Λεπτές γευσεις με εξαιρετικά υλικά. Το μπέργκερ που παρηγγειλα απο τα καλυτερα που εχω φάει, ήρθε και σωστά ψημένο. Οι πατάτες οι τηγανητές έμοιαζαν να εχουν μπει σε λαδι χρησιμοποιημένο αρκετές φορες, πραγμα που ειπα στον σερβιτόρο επειδη ρώτησε αν μου αρεσει. Προσφέρθηκε αμέσως να τις αλλάξει λέγοντας μου οτι το λαδι αλλάζεται πολλες φορες τη μερα.
Σιγουρα θα ξαναπάω!!! ΜΠΡΑΒΟ τους!

Ευχαριστούμε, Athina S
Ο/η Museumrestaurant, Public Relations Manager του Museum Cafe-Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 19 Απριλίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σας για να γράψετε την κριτική σας.

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα υπέροχα σας σχόλια. Καθημερινά προσπαθούμε και βελτιωνόμαστε διότι πρωταρχικός μας σκοπός είναι να έχουμε ευχαριστημένους πελάτες.

Η κριτική γράφτηκε 21 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καλη η δημοσιοτητα αλλα η γλωσσα δεν απαταται. Πληρης απογοητευση το κυριως πιατο. Αρκει να αναφερω οτι απο τα 37 περιπου ατομα που συμμετειχαν στο γευμα περισσοτερα απο τα μισα αφησαν το γευμα τους στη μεση. Οσο για το επιδορπιο σιγουρα θα κοβοταν στο πρωτο επεισοδιο του master sef. Τελος εκτιμω οτι σε ενα γευμα με υψηλους προσκεκλημενους ο σεφ η καποιος που τον εκπροσωπει οφειλει να ρωτησει αν οι πελατες εμειναν ευχαριστημενοι. Κριμα!

Ευχαριστούμε, zagoraiosel
Ο/η Museumrestaurant, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Museum Cafe-Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Ιανουαρίου 2018

Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σας, ώστε να γράψετε την κριτική σας.

Με μεγάλη μας λύπη διαβάζουμε τα σχόλια σας για την προχθεσινή σας επίσκεψη. Γνωρίζουμε ότι υπήρχε μια ατυχία σε κάποια πιάτα (που μας ενημερώσατε 5 συγκεκριμένα) και η maitre του εστιατορίου μας τα απέσυρε και τα αντικατέστησε εγκαίρως.

Φυσικά δεν θέλουμε να απολογηθούμε, διότι η γνώμη των πελατών μας είναι σεβαστή και πάντα χρήσιμη, ώστε να μπορέσουμε να βελτιωθούμε και να γίνουμε ακόμα καλύτεροι.

Όσο αφορά την ποιότητα του φαγητού, ο executive chef Δημήτρης Σκαρμούτσος με γνώμονα την Νοελληνική Κουζίνα επέλεξε υλικά και γεύσεις που στηρίζονται σε Ελληνικά παραδοσιακά προϊόντα από περιοχές όλης της Ελλάδας. Οπότε η ποιότητα και η γεύση κυμαίνεται σε υψηλά επίπεδα.
Επίσης το προσωπικό μας είναι άριστα εκπαιδευμένο και καταρτισμένο να προσφέρει υψηλές υπηρεσίες.

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για ακόμα μια φορά και να σας ζητήσουμε συγνώμη αν δεν ανταποκριθήκαμε πλήρως στις απαιτήσεις σας από τυχαία και μεμονωμένα περιστατικά.

Με μεγάλη μας χαρά σας περιμένουμε να μας επισκεφθείτε ξανά, ώστε να αναθεωρήσετε κάποια πράγματα για το εστιατόριο μας.

Η κριτική γράφτηκε 14 Ιανουαρίου 2018

Τα ορεκτικά ανούσια , μια πιτσα για τα παιδιά που δεν έλεγε κάτι, το βιτελε τονατο ηταν χαλια, η σαλάτα του καίσαρα καλη. Τα κυρίως το χαμπουγκερ καλο σε σχεση με τα υπόλοιπα, οι χυλοπίτες ηταν παπαρδελες μετριες εως κακες , το ριζότο πρέπει να βάλεις το Σκαρμουτσο να το δοκιμασει να δει οτι δεν επρεπε να το σερβίρουν καν ηταν η επιτομή του λαπα !!!! .Το σερβις μετριο πολύ προσωπικό που ηταν αδιάφορο

Ευχαριστούμε, masterg888
Ο/η Museumrestaurant, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Museum Cafe-Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 17 Ιανουαρίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σας για να γράψετε την κριτική σας.

Σεβαστές οι παρατηρήσεις όλων των πελατών μας και καλοδεχούμενες διότι αυτές είναι που μας "πεισμώνουν" για να βελτιωνόμαστε καθημερινά.

Γενικά οι κριτικές που λαμβάνουμε είναι σε υψηλά επίπεδα και με χαρά σας περιμένουμε να μας επισκεφθείτε ξανά, ώστε να δοκιμάσετε και άλλες γεύσεις που θα σας ικανοποιήσουν.

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό.
Οπωσδήποτε must η πίτσα με αλλαντικά Στρεμένου.
Παραλίγο να χαλάσει την πολύ καλή μας άποψη το ατόπημα από την πλευρά του εστιατορίου ( όταν αντιλήφθηκα ότι είχαν φέρει τασάκι σε διπλανό τραπέζι το οποίο ενώ κάπνιζαν βγαίνοντας έξω , ξαφνικά κάπνιζαν άνετοι δίπλα μας.Μετά από υπόδειξή μας και με πολύ διακριτικότητα αποκαταστάθηκε το ατυχές συμβάν.
Σημασία έχει η συμπεριφορά ακόμη και όταν προκύπτουν ανθρώπινα λάθη.
Φαγητό και σέρβις παίρνουν άριστα.
Εμφανέστατη η χρησιμοποίηση εποχιακών υλικών (κάτι που έδινε εξτρά πόντους στα καλομαγειρεμένα πιάτα.)

1  Ευχαριστούμε, arisnyorker

Η κριτική γράφτηκε 25 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφθηκα το συγκεκριμένο εστιατόριο επειδή έμαθα πως το μενού έχει επιμεληθεί ο αγαπημένος Δημήτρης Σκαρμούτσος. Ας ξεκινήσω από το χώρο. Επειδή ήταν Σάββατο βράδυ και έκανα κράτηση λίγες ώρες πριν, ο εσωτερικός χώρος ήταν γεμάτος. Καθίσαμε λοιπόν στον εξωτερικό χώρο (των καπνιζόντων), ο οποίος ήταν στεγασμένος αλλά διέφερε πολύ από τον εσωτερικό. Ήταν σκοτεινός και παρόλο που δεν ήταν κρύος, δεν αισθανόσουν αυτή τη ζεστασιά που αισθανόσουν μέσα. Το προσωπικό ήταν υπερβολικά τυπικό σε σημείο που θύμιζε ρομπότ. Πρέπει ο άλλος να μην σε κάνει να αισθάνεσαι άβολα. Όσο αφορά το φαγητό, το μενού είναι πολύ μικρό, πολιτική με την οποίο συμφωνώ. Η σαλάτα που δοκιμάσαμε (δεν θυμάμαι ονομασία, είχε σως λεμονιού και ραπανάκι) δεν μου άρεσε. Ήταν πάρα πολύ ξινή και να φανταστείτε εμένα μου αρέσουν οι ξινές γεύσεις. Το ορεκτικό που επιλέξαμε ήταν το καπνιστό μετσοβόνε το οποίο ήταν μέτριο προς καλό. Ως κυρίως επέλεξα το μπέργκερ και ήταν εξαιρετικό, ίσως το καλύτερο που έχω φάει. Και να σημειώσω πως είχε πολλές πατάτες τηγανητές ως συνοδευτικό, ενώ τέτοια εστιατόρια συνήθως έχουν περιορισμένο side. Συνολικά, ήταν μέτριο με το καταπληκτικό burger να αποτελεί λόγο να ξαναπάω.

Ευχαριστούμε, konstalfa

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σας για να γράψετε την κριτική σας.

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια σας. Καθημερινά προσπαθούμε και βελτιωνόμαστε διότι πρωταρχικός μας σκοπός είναι να έχουμε ευχαριστημένους πελάτες. Σεβαστές οι παρατηρήσεις και τις λαμβάνουμε σοβαρά υπ΄ όψιν για να βελτιωνόμαστε.

Το προσωπικό μας είναι άριστα εκπαιδευμένο και καταρτισμένο να προσφέρει υψηλές υπηρεσίες.

Museum Restaurant

Museum Cafe-Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κηφισιά, Αττική

Νέα Ερυθραία, Κηφισιά
Κηφισιά, Αττική

Museum Cafe-Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!