“Καλή προσπάθεια, κακό αποτέλεσμα”
Κριτική για: Mola Mola

Δεν υπάρχει διαθέσιμη φωτογραφία
Έχετε φωτογραφία;
Προσθέστε την.
Mola Mola
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Μια καινούργια ψαροταβέρνα στην Κηφισιά. Πήγαμε Σάββατο βράδυ. Επειδή κάποιοι από την παρέα μας δεν τρώνε ψαρικά ρωτήσαμε αν σερβίρει και κρεατικά και μας απάντησε καταφατικά. Όταν πήγαμε μας έδωσε ένα πλούσιο κατάλογο με μεζεδάκια, σαλάτες, ψαρικά κλπ. Η έκπληξη όμως ήταν όταν ήρθε ο ιδιοκτήτης για παραγγελία, ότι του λέγαμε δεν το είχε και μας είπε ότι θα μας πει αυτός προφορικά τι έχει. Εννοείτε κρεατικά δεν είχε παρ' όλο που στο τηλέφωνο μας απάντησε θετικά. Είχε πολύ λίγα φαγητά, παραγγείλαμε μερικά χωρίς πραγματικά να θέλουμε να φάμε τα συγκεκριμένα (έπρεπε όμως κάτι επιτέλους να παραγγείλουμε). Πατάτες τηγανιτές δεν είχε, μας είπε όμως ότι αν καταφέρει να έχει χρόνο θα μας φέρει (δεν έφερε ποτέ). Από γεύσεις σχεδόν όλα απαράδεκτα. Τα μύδια mola-mola με σάλτσα μουστάρδας, απλώς βρασμένα σε γάλα!!!, οι ρεβιθοκεφτέδες δεν ήταν λιωμένοι καλά οπότε όταν τους έτρωγες, μάσαγες κομμάτια από ρεβίθια, τα καλαμαράκια σκληρά, η φέτα σαγανάκι & τα σοταρισμένα χόρτα άνοστα. Οι πατάτες σοτέ με το ξύδι επίσης σου αφήνανε άσχημη γεύση. Το μόνο καλό ήταν ο τηγανιτός μπακαλιάρος. Ο ιδιοκτήτης το άνετο στυλ που ήθελε να δείξει ενδιαφέρον για τον πελάτη, αλλά τελικά δεν τα κατάφερνε. Για καλωσόρισμα προσφέρει ρακί και για γλυκό πρόσφερε χαλβά που όμως και αυτός ήταν εντελώς άγευστος. Το περιβάλλον σχετικά καλό. Η διακόσμηση καθαρά ναυτική.

Ευχαριστούμε, Χριστιάνα Π

Mola Mola: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Ερυθραία, Κηφισιά

Κηφισιά, Αττική

Mola Mola: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!