“ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ”
Κριτική για: Menoo

Menoo
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018

Το Σάββατο το βράδυ 10/03/18, επισκέφτηκα για δέυτερη φορά το συγκεκριμένο εστιατόριο και συγκριτικά με την πρώτη φορά, απογοητεύτηκα. Συγκεκριμένα, όσον αφορά το φαγητό, παρείγγειλα το κοτόπουλο της Κυριακής, μου φάνηκε στεγνό και το αλάτι αρκετό. Το ίδιο έχω να πω και για τη Σαλάτα του(πολύ αλμυρή!!). Η φίλη μου πήρε μπιφτέκι μοσχαρίσιο και είχε την ίδια άποψη σχετικά με την ποσότητα του αλατιού. Επίσης, σχετικά με το προσωπικό... έχω να πω ότι ήταν κάπως αγενείς... Για παράδειγμα όταν η φίλη μου ρώτησε εάν είναι εφικτό η μερίδα της να μην συνοδευτεί με τηγανιτές πατάτες, ο σερβιτόρος την κοίταξε λες και του είπε κάτι εξωπραγματικό και της απάντησε με μία αδικαιολόγητη ειρωνία''Καλά.... θα δούμε αν είναι για λαχανικά''. Πήγα να του πω: οκ. Μην μας φάτε κιόλας.. και γενικά υπήρχε ένα ''κρύο'' κλίμα από το προσωπικό....Καμία σχέση η συμπεριφορά τους με την πρώτη φορά.... Βέβαια, θα δώσουμε άλλη μία ευκαιρία γιατί θεωρούμε ότι τα υλικά που χρησιμοποιούν πραγματικά καλής ποιότητας και το περιβάλλον εξαιρετικό..! Ελπίζω να ήταν τυχαίο το γεγονός.

Ευχαριστούμε, DwraDim

Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2018

Μέτρια ώς κακή εξυπηρέτηση. Δύο φορές λάθος η παραγγελία την ίδια ημέρα. Καπνίζουν παντού εντός, ακόμα και πούρα! Οταν ερωτήθη ο σερβιτόρος για την επιλογή πληρωμής
φιλοδωρήματος στην πιστωτική κάρτα, απάντησε ότι "δεν γίνεται, διότι δεν αρέσει στο αφεντικό".
Ε, και εμένα δεν μού αρέσετε εσείς! Πόσο πια να υποτιμάτε τους πελάτες σας.......

2  Ευχαριστούμε, Tom A
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

βρεθήκαμε βραδυ για ένα ποτήρι κρασί και ενα πιάτο συνοδευτικό. Η ατμόσφαιρα πολύ καλή ,
τα πιάτα και προιόντα του γενικά ψαγμένα, όπως και οι ετικέττες των κρασιών του. Δοκιμάσαμε με το κρασί τυρί, τάρτα και κάποιο αλλαντικό πολύ ιδιαίτερο, ελβετικό.
Ολα πολύ καλά.
Αναμβισβήτητα ένα πολύ προχωρημένο γευστικά μαγαζί.Check: 2 άτομα 75€.

Ευχαριστούμε, GEORGIOS P
Η κριτική γράφτηκε 23 Σεπτεμβρίου 2017

Πολύ καλό το περιβάλλον με άψογο προσωπικό και πολύ καλής ποιότητας φαγητό! Θα το συνιστούσα για ένα όμορφο δείπνο.!

Ευχαριστούμε, DwraDim
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2017

Ένα all-day καφέ-εστιατόριο γιά καφέ,σνακ και φαγητό.Ο εξωτερικός χώρος είναι ευχάριστος,κυρίως το βράδυ, ο δε εσωτερικός κομψός και καλαίσθητος.Υπάρχει όμως πρόβλημα στο εσωτερικό με τις μυρωδιές που έρχονται από την κουζίνα τις ώρες του φαγητού.Ο καφές είναι καλός,τα γλυκά με την εγγύηση του " au delicieux" και υπάρχουν καλές επιλογές κρασιού σε ποτήρι.Το φαγητό αρκετά προσεγμένο χωρίς να είναι όμως κάτι το ιδιαίτερο.Στην εξυπηρέτηση το προσωπικό ευγενικό μεν αλλά χωρίς φιλόξενη διάθεση διεκπεραιώνει αγέλαστο τις παραγγελίες και αυτό αντανακλάται και στην ατμόσφαιρα.Θα το συνιστούσα γιά καφέ η σνακ.

Ευχαριστούμε, TINA805

Menoo: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Ερυθραία, Κηφισιά
Χώρα της Τήνου, Τήνος

Menoo: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!