“Τέλειο! ”
Κριτική για: Katerina's Tavern Restaurant

Katerina's Tavern Restaurant
Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Σάββατο βράδυ και βρισκόμαστε στο εστιατόριο μετά από αναζήτησή στο TripAdvisor. Πραγματικά άξιζαν τα χιλιόμετρα που κάναμε από την Παύλο για να το επισκεφτούμε. Δυο η τρεις παρέες ήταν Έλληνες και οι υπόλοιποι ξένοι από το Costa Navarino που όπως μάθαμε είχαν έλθει για γκολφ. Το ψάρι μια τσιπούρα αλανιάρα αρκετά μεγάλη, ήταν τέλεια ψημένη ζουμερή με απίστευτη γεύση. Η χωριάτικη με το καρότο και το παντζάρι τέλεια, όπως και οι κολοκυθοκεφτέδες. Στο τέλος μας κέρασαν γλυκό και ούζο. Όσον αφορά το σερβις, ότι καλύτερο και ευγενικό. Ότι χρειάζεται για να δουν οι ξένοι την ελληνική φιλοξενείς. Το εστιατόριο πραγματικά τιμά τον ελληνικό τουρισμό. Τέλειο.

2  Ευχαριστούμε, NikosFoto

Η κριτική γράφτηκε 10 Οκτωβρίου 2020

Υπέροχη υποδοχή που νιώθεις από την πρώτη στιγμή ότι πηγές στο κατάλληλο μέρος για φαγητό .
Φρέσκα ψάρια με πολύ καλές τιμές και καλομαγειρεμένα
Είναι σαν να τρως στο κέντρο του παραδείσου από τα πολλά λουλούδια..
Μπράβο!!!!

2  Ευχαριστούμε, Antreas_1994
Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Περάσαμε καταπληκτικα σε αυτό το όμορφο ταβερνάκι! Η ατμόσφαιρα ήταν πολύ ευχαριστη το φαγητό ήταν σπιτικο και γευστικο ότι ακριβώς περιμέναμε να βρούμε! Έχει φρέσκο ψαρακι και πολύ ωραίο κρασί! Ο ιδιοκτήτης ήταν πολύ εξυπηρετικοσ! Σίγουρα θα το ξανά επισκεφτούμε.

2  Ευχαριστούμε, _U6039ET
Η κριτική γράφτηκε 8 Οκτωβρίου 2020

Βρίσκομαι για ολιγοήμερες διακοπές στην Μεσσηνία, συγκεκριμένα στο πανέμορφο, εξωτικό και παραθαλάσσιο χωριό το Ρωμανός, με τις καταπληκτικές παραλίες. Μετά το μπανάκι στην θάλασσα, δεν μπορούσα να μην επισκεφθώ για φαγητό, την ταβέρνα της Ρίνας, το αγαπημένο μου εστιατόριο, το οποίο είναι το καλύτερο εστιατόριο της Μεσσηνίας. Εννοείται ότι η επίσκεψη μου στην ταβέρνα ανταμείφθηκε δεόντως. Επισκέφθηκα την ταβέρνα με την οικογένεια μου και φίλους και απολαύσαμε όλα τα φοβερά εδέσματα και τα πεντανόστιμα φαγητά. Συγκεκριμένα απολαύσαμε για ορεκτικά μια σπέσιαλ και επική χωριάτικη σαλάτα με παντζάρι και καρότο, μια μερίδα από πεντανόστιμα και λαχταριστά κεφτεδάκια συνοδευόμενα με πατάτες τηγανητές και μια επική κόκκινη σάλτσα, μια μερίδα από φανταστικούς κολοκυθοκεφτέδες, μια μερίδα από ένα πεντανόστιμο τζατζίκι. Για κύρια πιάτα φάγαμε μια μερίδα από ένα σπιτικό και πεντανόνιστομο μουσακά, μια μερίδα από σπιτικά και λαχταριστά γεμιστά και μια μερίδα από ένα ντόπιο και σπιτικό πιάτο, συγκεκριμένα παστό χοιρινό καγιανά με χωριάτικα αυγά. Στο τέλος, το μαγαζί μας κέρασαν ένα κομμάτι γλυκό από μια νόστιμη και λαχταριστή πορτοκαλόπιτα. Τέλος, θέλω να ευχαριστήσω την μαγείρισσα την κυρία Ρίνα για τα υπέροχα φαγητά που φάγαμε, και τον Σωτήρη και τον Πέτρο για άριστη εξυπηρέτηση τους. Σίγουρα θα ξανά πάω σύντομα στην ταβέρνα για να απολαύσω τα υπέροχα φαγητά.

Ευχαριστούμε, frambalachri
Η κριτική γράφτηκε 27 Σεπτεμβρίου 2020

Πεντανόστιμο, λαχταριστό, θεσπέσιο, εξαιρετικό και πεντανόστιμο φαγητό! Το καλύτερο εστιατόριο στην περιοχή της Πυλίας, και ένα από τα καλύτερα εστιατόρια της Μεσσηνίας, αλλά και της Ελλάδας!

Βρίσκομαι στο Ρωμανός για τριήμερο, για διακοπές και για ξεκούραση, σε αυτό το όμορφο, καταπληκτικό και παραθαλάσσιο χωριό. Μετά το μπανάκι στην υπέροχη και πεντακάθαρη θάλασσα το Γλυφαδάκι, στην επιστροφή για το ξενοδοχείο στο χωριό, εννοείται ότι δεν θα μπορούσα να μην επισκεφτώ την ταβέρνα της Ρίνας, και έτσι δεν έχασα την ευκαιρία να την επισκεφτώ, και να γευτώ, να απολαύσω και να τιμήσω τα υπέροχα, φανταστικά, λαχταριστά, σπιτικά και μαγειρευτά φαγητά της ταβέρνας της Ρίνας. Απολαύσαμε με την οικογένεια μου και τους φίλους μας, ένα εξαιρετικό γεύμα, φάγαμε την απίστευτη χωριάτικη σαλάτα, τους τραγανούς κολοκυθοκεφτέδες, τα απίστευα κεφτεδάκια με την επική κόκκινη σάλτσα ντομάτας. Επίσης, φάγαμε πεντανόστιμα γεμιστά και ένα καπληκτικό μουσάκα. Απολαύσαμε με το φαγητό κόκκινο κρασί, από τα εκλεκτά κρασιά της κάβας του μαγαζιού. Και τέλος ο Πέτρος και ο Σωτήρης μας κέρασαν ένα καταπληκτικό γλυκό, μια επική, λαχταριστή και σπιτική λεμονόπιτα. Όλα ήταν υπέροχα και φανταστικά. Ευχαριστούμε από καρδιάς τον Πέτρο και τον Σωτήρη για την υπέροχη εξυπηρέτηση και την άριστη φιλοξενία. Εις το σύντομο επανειδήν! Η καλύτερη ταβέρνα στην Μεσσηνία από το 1.967, είναι η ταβέρνα της Ρίνας! <3 <3

1  Ευχαριστούμε, zioth90

Katerina's Tavern Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πύλος, Πύλος-Νέστωρ

Katerina's Tavern Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.