“Διακοπες”
Κριτική για: Αμμοθίνες

Αμμοθίνες
Εύρος τιμών: 1 $ - 1.150 $
Καλό για: Γραφική θέα
Περιγραφή: Οι αμμοθίνες είναι αποτέλεσμα της δράσης της θάλασσας και του ανέμου. Ένα φυσικό φράγμα που προστατεύει την ενδοχώρα από τα εντονά φυσικά φαινόμενα , όπως ο άνεμος , οι παλίροιες και ο κυματισμός . Σε περιοχές όπως αυτή που βρίσκεστε επικρατούν ιδιαίτερες οικολογικές συνθήκες και έτσι τα είδη των φυτών και τον ζώων που διαβιούν εδώ συνήθως εμφανίζονται μόνο σε αυτήν τη ζώνη . Τα είδη αυτά είναι προσαρμοσμένα να ζούν στο εχθρικό περιβάλλον τον αμμοθινών που χαρακτηρίζεται από έλλειξη γλυκού νερού και υψηλές τιμές αλατότητας στον αέρα .
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το service στη παραλια καλο, το δε service στο μπαρ τραγικο. Εξαιρετικος ο καφες, πραγμα πολυ σπανοο για beach bar

Ευχαριστούμε, Gianna M

Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2018

Λοιπόν, εγώ πάω πολλά χρόνια στην περιοχή για διακοπές. Το συγκεκριμένο εστιατόριο,μπαρ κλπ έχει περάσει από διάφορες φάσεις. Υπήρξαν και φάσεις που ήταν πολύ καλό και πέρασε από μέτριες έως κακές φάσεις όσον αφορά το φαγητό. Η τοποθεσία δεν το συζητώ, φοβερή. Μου είχε τύχει πέρσι να πάω να καθίσω με την οικογένειά μου και ήρθε ο υπάλληλος και μας έδιωξε γιατί ήμαστε τρία άτομα μόνο και περίμεναν πολύ κόσμο όπως μας είπαν, συμπεριφορά απαράδεκτη κατά τη γνώμη μου. Φέτος τη μία φορά που πήγα για φαγητό μπορώ να πω πως έχει βελτιωθεί αρκετά, φάγαμε νόστιμα πιάτα αν και ακριβούτσικα. Το μόνο που δεν αλλάζει η συμπεριφορά των υπαλλήλων. Λες και τους διαλέγουν έναν έναν με κριτήριο ποιος είναι πιο αγενής. Η υπάλληλος δε του μπαρ της ζητήσαμε τασάκι και μόνο που δε μας το έφερε στο κεφάλι Βαριόταν το κορίτσι τι θέλαμε και μεις και δεν καθόμαστε σπίτι μας μεγάλοι άνθρωποι. Αυτά με πολλή αγάπη

1  Ευχαριστούμε, riatzoka
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ολοκληρωμένο πακέτο παραθαλάσσιου συγκροτήματος που συμπεριλαμβάνει καφέ, μπαρ, μουσική, εστιατόριο, πρόσβαση σε δυο παραλίες με ξαπλώστρες, θέα, ατμόσφαιρα. Σε γενικές γραμμές το πακέτο είναι τουλάχιστον αξιοπρεπές, κρίνοντάς το κατά την επίσκεψή μας ένα Αυγουστιάτικο μεσημέρι Κυριακής!

Ευχαριστούμε, Nikos K
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μας πρότεινε τις Αμμοθινες φιλος. Καλέσαμε το πρωί γιατί ήμασταν μακριά και θέλαμε δυο σετ ξαπλωστρών λόγω παιδιών. Δεν θα κατεβαίναμε διαδρομή μιάμισης ώρας για να ψάχνουνε σκιά για τα παιδιά κι εμάς. Μας είπαν στο τηλέφωνο ότι όλα καλά για τα δυο σετ. Και ξεκινήσαμε. Φτάνοντας εκεί έχει δυο παραλίες (τίποτα το ιδιαίτερο οι παραλίες συγκριτικά με την υπόλοιπη περιοχή) και ψάχνοντας να βρω κάποιον υπεύθυνο, τίποτα. Πήρα από εκεί τηλέφωνο πάλι για να με ενημερώσει η υπεύθυνη ότι δεν χρειάζονταν κράτηση αλλά θα βρω μόνος μου!!

Ψάχνοντας μόνος μου λοιπόν μέσα στη ζεστη με ένα καρότσι πέρα δώθε δεν έβρισκα που θα κάτσω. Ήρθε κάποια στιγμή μια ευγενική κοπέλα και μας είπε ότι «να εδώ» είμασταν με ένα σετ στην κατηφόρα και ένα αλλά πιο πέρα μετά το διάδρομο χωρίς ομπρέλα. Βασικά της έκατσε να βρει δυο «σετ» σχετικά κοντά και τα παρουσίασε ως κράτηση αλλά μας είπε αν βρούμε κάπου καλύτερα μα κάτσουμε! Ο,τι να ναι εξυπηρέτηση. Μετά ψάχνοντας η μητέρα μου 70 ετών κι εγώ με το καρότσι βρήκαμε προς την άλλη παραλία ένα σετ τεσσάρων ξαπλωστρών με κοινή τέντα και ρωτήσαμε την κοπέλα αν μπορούμε να κάτσουμε και μου είπε «ναι ναι καθήστε». Χωρίς να ελέγξει με κανένα άλλον υπεύθυνο (είναι διάφοροι μάλλον εκεί) αν όντως ήταν ελεύθερο το συγκεκριμένο σετ. Αφού λοιπόν η γυναίκα μου μάζεψε τα πράγματα από την άλλη ομπρελα για να έρθει εκεί με το παιδί και έφερα κι εγώ αλλά τόσα πράγματα πήγαμε να κάτσουμε στο σετ που βρήκαμε όποτε πετάγεται μια άλλη κοπέλα και μας λέει ότι αυτά είναι κρατημένα για άλλους! Και να πάμε πιο πίσω να κάτσουμε. Όταν ήρθε η πρώτη κοπέλα μας λέει επι λέξη «δεν μπορώ να κάνω κάτι. Εγώ δεν είμαι εδώ υπεύθυνη τι να σας κάνω;». Αστεία πράγματα. Μετά όλη αυτήν την ασυνεννοησία, την ταλαιπωρία από την ανοργανωσιά, την παραλία/ες που δεν έλεγε τίποτα και την ανικανότητα να βρεθεί λύση ευτυχως τελικά φύγαμε και πήγαμε σε άλλη παραλία στον Ρωμανό πολύ ανώτερη της προηγούμενης και με φοβερό φαγητό και σέρβις. Τυχεροί στην ατυχία και ταλαιπωρία μας. Λέγεται Κουκουνάρι και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

1  Ευχαριστούμε, Grandpappas
Ο/η Vassilis M, Ιδιοκτήτης του Αμμοθίνες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Αυγούστου 2018

Αγαπητέ πελάτη αρχικά θα θέλαμε να σας ζητήσουμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία σας, παρά το γεγονός ότι δεν ευθυνόμαστε εμείς γι αυτή. Στη συνέχεια όμως θα ήθελα να διευκρινίσουμε κάποια πράγματα προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Την Κυριακή λοιπόν , στις 19 Αυγούστου στις 11.00 το πρωί μας κάλεσε στο τηλέφωνο η συζυγός σας ζητώντας μας να σας κρατήσουμε 2 ξαπλώστρες. Γνωρίζοντας οτι ήδη από εκείνη την ώρα υπήρχε 100% πληρότητα και στις δυο παραλίες μας , εγώ η ίδια προσπάθησα να της εξηγήσω ότι δεν κάνουμε κρατήσεις στις ξαπλώστρες και ότι καλό θα ήταν αν ήθελε να βρει ελεύθερη ομπρέλα να είναι εδώ μέχρι τις 11.30. Δυστυχώς όμως και παρά τις σαφείς οδηγίες μας , φτάσατε στο χώρο μας στις 13.30 το μεσημέρι , απαιτώντας από εμάς να σας βρούμε ''ίσκιο'' για να καθήσετε. Κάναμε λοιπόν ό,τι περνούσε από το χέρι μας να σας εξυπηρετήσουμε παρά το φόρτο εργασίας μας και όταν τελικά σας βρήκαμε μια καμπάνα διαθέσιμη , αρνηθήκατε να καθίσετε γιατί δεν τη βρήκατε της αρεσκείας σας. Έτσι λοιπόν αποφασίσατε να φύγετε από το χώρο μας , απειλώντας την υπάλληλο ότι θα φροντίσετε να μας τιμωρήσετε με μια κακή κριτική στο trip advisor.
Κλείνοντας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραλία που επισκεφτήκατε, και που επίσης δε σας άρεσε , έχει βραβευτεί ως μια από τις καλύτερες παραλίες της Μεσσηνίας , με πολλές αναφορές σε διεθνή ειδησεογραφικά μέσα όπως το BBC.

Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2018

Όλα πολύ καλά, αν εξαιρέσουμε ότι το ειδυλλιακό τοπίο το οποίο μας υποδέχθηκε έγινε σύντομα ανυπόφορος, καθώς γιγαντοοθόνη λίγα μέτρα πίσω μας αναμετάδιδε ποδοσφαιρικό αγώνα και η βραδιά εξελίχθηκε σε κάθε άλλο παρά ρομαντική, ήσυχη, ευχάριστη, αντάξια του περιβάλλοντος και των κριτικών. Πολύ ακριβό γι αυτό που 4ιναι τελικά...

1  Ευχαριστούμε, Despina G

Αμμοθίνες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πετροχώρι, Πύλος-Νέστωρ
Μέγας Λιμιώνας, Χίος

Αμμοθίνες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!