“Αρνητική αύρα”
Κριτική για: Όπως Παλιά

Όπως Παλιά
Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2021

Θέλοντας να δούμε ένα παραδοσιακό ταβερνάκι, με αύρα χωριού, επισκεφτήκαμε το Όπως Παλιά στο Πετροχωρι.
Το κρύο «καλωσόρισμα» με την αρνητική αύρα της δεσποινίδας που μας έδειξε το τραπέζι μας, ήταν η αρχή της άβολης κατάστασης που αισθανθήκαμε. Μάλλον έγκλημα το ότι είπαμε τηλεφωνικά ότι ερχόμαστε από το costa Navarino!
Το φαγητό μέτριο - χωρίς άρωμα «χωριού».
Δεν βλέπαμε την ώρα να φύγουμε, μιας και η αρνητική αύρα ήταν διάχυτη.
Το ότι μας είπαν τον λογαριασμό προφορικά και δεν έφεραν απόδειξη - ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Ποσό θα ήθελα να είχα μπαμπά εφοριακό!
Ερασιτέχνες κακης ποιότητας - δεν αξίζει ούτε απέξω να περάσετε.
Έτσι δεν γίνεστε καλύτεροι, κύριοι του Όπως Παλιά.
Ξανά δείτε λίγο το θέμα σας!

Ευχαριστούμε, 4evershowroom

Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2021

Ωραίος χώρος με τις μουριες να φέρνουν δροσιά στη πλατεία. Καταπληκτικό φαγητό, οι τιμές ειναι φυσιολογικές ενα μπράβο στο σέρβις που παρόλο με τόση ζέστη η διάθεσή τους είναι στα ύψη, οταν ξανά ερθω στη Μεσσηνία θα περάσω σίγουρα για ενα σουβλάκι...

Ευχαριστούμε, Danai2458214
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2021

Πήγαμε με την παρέα μου να φάμε. Το service ήταν άθλιο, η εξυπηρέτηση αργή, οι σερβιτόροι είχαν διάθεση ειρωνείας,και ένα στυλάκι και ύφος πολύ τουπέ. Το φάγητο άργησε να έρθει αρκετά, η σαλάτα μέτρια, περιμένεις να φας μια σαλάτα της προκοπής, τα σουβλάκια μέτρια, και τα μπιφτέκια, σκληρά, ψιλοκαμμένα δεν ήταν όπως έπρεπε να είναι νόστιμα και ζουμερά, το μόνο καλό πιάτο η φέτα στην χωριάτικη σαλάτα και οι πατάτες τηγανητές που ήταν πατάτες; καλοψημένες και χωριάτικες. Οι τιμές μέτριες και χαμηλές, η ποιότητα και το φαγητό μέτριο, χρειάζεται βελτίωση για να ξανά πάει κάποιος στο εστιατόριο για φαγητό.

Ευχαριστούμε, zioth90
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2021

Πήγα με την παρέα μου, να φάμε στο εστιατόριο μετά το απογευματινό μπανάκι. Τίποτα ιδιαίτερος σαν χώρος, τραπέζια και καρεκλάκια ταβέρνας παλιάς εποχής, Η εξυπηρέτηση αργή, το service άθλιο, σερβιτόροι με υφάκι, τουπέ και ειρωνία. Το φαγητό πάρα πολύ μέτριο, τα σουβλάκια μέτρια, τα μπιφτέκια ψιλοκαμμένα, η σαλάτα μέτρια, τα μαγειρευτά μέτρια, το μόνο καλό οι πατάτες οι τηγανητές που ήταν χωριάτικες, Δεν θα προτιμούσα να ξανά πάω για φαγητό στο συγκεκριμένο εστιατόριο.

2  Ευχαριστούμε, frambalachri
Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2021

Άψογο σέρβις ,ευγενέστατα νέα παιδιά με όρεξη και μεράκι.Γραφικό παραδοσιακό ταβερνάκι με τις μουριές του… Φοβερή σούβλα και live ότι πρέπει για τις καλοκαιρινές μας βραδιές .

Ευχαριστούμε, Captain_Athens

Όπως Παλιά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πύλος, Πύλος-Νέστωρ
Πύλος, Πύλος-Νέστωρ

Γιάλοβα, Μεσσηνία

Όπως Παλιά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!