Η κριτική έγινε: 29 Οκτωβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ένα οικονομικό και αξιόλογο ξενοδοχείο!
Είναι δίπλα στη θάλασσα, βγαίνεις αμέσως στη παραλία και είναι δίπλα σε δωρεάν χώρο στάθμευσης!!
Πρωινό καλό, ότι πρέπει να είχε το είχε τίποτα περισσότερο...
Ευγενικά άτομα, σωστές διευκρινίσεις!
Αυτό που δεν μας άρεσε καθόλου από τν διαμονή μας στο ξενοδοχείο ήταν η παρα πολύ κακή ηχομόνωση, έκαναν φασαρία τ πρωί (5:30) κάτι γκρουπάκια ηλικιωμένων και δεν μας άφησαν να κοιμηθούμε, αναγκαστήκαμε να κοιμηθούμε αφού έφυγαν και χάσαμε ουσιαστικά όλη την πρωινή βόλτα μας...
Για σχέση ποιότητας με τιμή ήταν μια καλή επιλογή για εμάς!!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, 186michalisc
Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2019

Μειναμε πολυ ευχαριστημενοι. Καλο πρωινο,δωματιο ομορφο,ευγενικοι ιδιοκτητες και προσωπικο. To wifi ηταν πολυ δυνατο,το κλιματιστικο καινουριο.Αλλαγη πετσετων καθε μερα.Θα το ξαναπροτιμησουμε σιγουρα!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, 89vlasist
Η κριτική έγινε: 21 Ιουλίου 2016

Η κοπέλα στη ρεσεψιόν ήταν πολύ ευγενική, οι κοινόχρηστοι χώροι του ξενοδοχείου, όπως και τα δωμάτια ήταν καθαρά. Το πρωινό είχε τα βασικά, όμως η ώρα που σερβιριζόταν ήταν πολύ νωρίς (07.30-09.30 αλλά μας είπαν ότι καμιά φορά το κρατάνε μέχρι τις 10). Το δωμάτιο που μας έδωσαν δεν είχε θέα στη θάλασσα, αλλά δεν μας πείραξε καθόλου γιατί είχε τρομερή ησυχία και ήταν όλη μέρα δροσερό.
Το wifi δεν έπιανε στο δωμάτιο, αλλά μόνο στο χώρο υποδοχής και η τουαλέτα στο δωμάτιο ήταν πολύ μικρή. Η πόρτα έβρισκε στη λεκάνη και έπρεπε να μπεις μέσα στο ντους για να μπορέσει να ανοίξει η πόρτα να βγεις έξω.
Γενικά για 2 μέρες που μείναμε ήταν καλά.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
Ευχαριστούμε, katerinamagod
Η κριτική έγινε: 8 Ιουλίου 2016

Επισκεφτήκαμε οικογενειακώς στις 1 και 2 Ιουλίου το Τολό,, καθώς η κόρη μου συμμετείχε σε αθλητικούς αγώνες στο Ναύπλιο. Λόγω των παράστασεων στο θέατρο της Επιδαύρου εκείνες τις ημέρες, δυσκολεύτηκα να βρω 2 δωμάτια εντός του Ναυπλίου, όπως ήθελα και άρχισα να ψάχνω στις κοντινές περιοχές. Επικοινώνησα με το Άκτεον Hotel όπου η υπεύθυνη μου πρότεινε διαμονή σε δικά τους διαμερίσματα κοντά στην ξενοδοχειακή μονάδα. Με διαβεβαίωσε ότι είναι ακριβώς όπως τα δωμάτια που βλέπω στις φωτογραφίες του ξενοδοχείου και φυσικά αισθάνθηκα πολύ ικανοποιημένη που βρήκα κάτι αξιοπρεπές για να περάσουμε αυτές τις 3 ημέρες.Επίσης μου ζήτησε το 50% προκαταβολή!! σε τραπεζικό λογαριασμό, το οποίο και κατέβαλα. Την Παρασκευή λοιπόν, φθάνοντας στο διαμέρισμα που είχαμε κλείσει βιώσαμε μια τεράστια απογοήτευση...η εξωτερική εικόνα του κτηρίου θύμιζε εγκαταλελειμμένη πολυκατοικία (ήταν οι παλιές εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου) με αγριόχορτα , βρώμικη αυλή και κατεστραμένη πρόσοψη! Μπαίνοντας στο διαμέρισμα καταλάβαμε ότι είναι δωμάτιο της δεκαετίας του ΄60, αλλά φαινόταν καθαρό και με καθαρό μπάνιο. Το μόνο θετικό του είχε μια καταπληκτική θέα στη θάλασσα και πολύ μεγάλο μπαλκόνι. Αποφασίσαμε να μείνουμε μιας και δεν είχαμε άλλη επιλογή και έπρεπε να ξεκουραστούμε, Η μεγάλη έκπληξη μας περίμενε το βράδυ.Επιστρέφοντας μας υποδέχτηκαν πίσω απο την πόρτα ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!!, Φυσικά οι κόρες μου ούρλιαζαν, ο συζυγός μου τις κυνηγούσε χωρίς επιτυχία, κι εγώ τηλεφωνούσα έξαλλη στο ξενοδοχείο για να μας βρούν άλλο χώρο. Όπως ήταν αναμενόμενο, ο μόνος διαθέσιμος χώρος ήταν το παραδίπλα διαμέρισμα στο ίδιο κτήριο, λες και οι κατσαρίδες δεν ζουν στην ίδια αποχέτευση. Ζήτησα και κατσαριδοκτόνο, προκειμένου να ψεκάσω για σιγουριά κι ευτυχώς με προθυμία μου το διέθεσαν. Σε όλη αυτή την φασαρία εμφανίστηκε μια υπάλληλος, η οποία είχε καλή πρόθεση και κατανόηση, αλλά κανένας υπεύθυνος...όπως η ιδιοκτήτρια του ξενοδοχείου. Ηταν πολύ αργά το βράδυ για να μετακομίσουμε σε άλλο διαθέσιμο ξενοδοχείο και φυσικά δεν θα είχαμε που να μείνουμε Σάββατο βράδυ. Επιπλέον, έπρεπε να σηκωθούμε πολύ νωρίς το πρωί για τους αγώνες. Αφού κοιμηθήκαμε εξαντλημένοι απο την κούραση και την ένταση της ημέρας, σηκωθήκαμε το πρωί να πάμε στην υποχρέωσή μας. Οι ψόφιες κατσαρίδες είχαν πεταχτεί απο το μπαλκόνι κάτω στην αυλή!! Μας τηλεφώνησε η υπάλληλος του ξενοδοχείου να ρωτήσει αν όλα κύλησαν καλώς την προηγούμενη νύχτα, και μας ζήτησε συγνώμη για την ταλαιπωρία, ισχυριζόμενη για μια ακόμη φορά ότι κάνουν τακτικά απεντόμωση και ότι ήταν τυχαίο! Επιστρέφοντας το μεσημέρι, αποφασίσαμε να παραμείνουμε για ένα ακόμη βράδυ μιας και οι αγώνες θα μας κρατούσαν Ναύπλιο έως το βράδυ. Κανοντας όμως ντους το μεσημέρι και χρησιμοποιώντας τις πετσέτες τους, γίναμε μάρτυρες μιας ακόμη δοκιμασίας...η κατσαρίδα του δωματίου είχε χωθεί στις πετσέτες!!!, τις οποίες είχα τοποθετήσει σε ένα χαμηλό κομοδίνο, οπότε έπεσε ενώ την έδινα στην κόρη μου για να σκουπιστεί. Φυσικά ακολούθησε το ίδιο σκηνικό, η υπάλληλος δεν είχε πλεόν τι να μου απαντησει, η ιδιοκτήτρια δεν εμφανιζόταν. Τα μαζέψαμε γρήγορα για να φύγουμε...Όταν πήγα να δώσω το κλειδί του διαμερίσματος, η ώρα ήταν 4μ.μ. και με χρέωσαν επιπλέον μισή μέρα για τη διαμονή μου στο κατσαριδο-δωμάτιο!! χωρίς να μου ζητήσουν συγνώμη. Η ιδιοκτήτρια ήταν στο ξενοδοχείο και πολύ απαξιωτικά είπε στην ντροπιασμένη υπάλληλο να με χρεώσει το επιπλέον ποσό.
Θεωρώ ότι η συγκεκριμένη ιδιοκτήτρια ντροπιάζει τους ξενοδόχους της περιοχής με την συμπεριφορά της και εκμεταλλεύεται τους ταξιδιώτες. Λυπάμαι που αναγκαστήκαμε να ζήσουμε κάτι τέτοιο, ευτυχώς η κόρη μου πήγε καλά στους αγώνες της παρ' όλη την ταλαιπωρία και την αυπνία της!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Μην πάτε στα κοντινά διαμερίσματα που σας προτείνουν, έχουν κατσαρίδες και είναι παλιά!
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
4  Ευχαριστούμε, Angeliki A
Η κριτική έγινε: 27 Αυγούστου 2015

Είναι κοντα στη θάλασσα. σχετικά καθαρο. απιστευτα μικρό μπάνιο στο οποιο ενας λιγο ευτραφης και ψηλος δε μπορει να κανει ντους. Η πορτα βρίσκει στη λεκάνη. το δωμάτιο μικρό. αβολο. εχει ένα τεραστιο μπαλκονι κοινοχρηστο με άλλα τρια δωμάτια. δε το βλεπει ο ηλιος και συνεπως τα μαγιο και οι πετσετες δε προλαβαινουν να στεγνωσουν από το ένα μπάνιο στο άλλο. εχει μια αιθουσα για πρωινο οπου τρια τραπεζια ηταν σε μπαλκονι. στο πρωτο πρωινο δεν ηθελαν να μας αφησουν να κατσουμε εκει γιατι λεει το ειχαν για τους καπνιστες ..... την ωρα μαλιστα που κανεις αλλος δεν είχε κατέβει για πρωινο. το πρωινο πολυ φτωχό για τα 45 € που πληρωναμε τη βραδυα. την τελευταια μερα με πηραν τηλεφωνο στις 11.55 πμ οτι φευγω!!! Ουτε ενα ευχαριστώ όταν πλήρωσα!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: δεν εχουν επαγγελματικη συμπεριφορα. να ρωτησετε που βλεπει το δωματιο πριν κανετε κράτηση,
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2015
Ευχαριστούμε, ΔΕΣΠΟΙΝΑ Ζ