TripAdvisor

“Κρίμα!”
Κριτική για: Gorilla's

Gorilla's
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το εστιατόριο πλέον ονομάζεται gorillas restaurant. Το φαγητό ήταν μέτριο ποιοτικά αλλά πλούσιο ποσοτικά. Η τοποθεσία πάρα πολύ καλή. Η χαμηλη αξιολόγηση είναι αποτέλεσμα αφενός του μέτριου φαγητού αφετέρου λόγω του παρακάτω γεγονότος. Όταν ζητήσαμε τον λογαριασμό μας ηρθε το γνωστό χαρτάκι με την αναλυση του τι φάγαμε αλλά όχι απόδειξη. Στην συνέχεια πήγαμε στο εσωτερικό του μαγαζιού για να πληρώσουμε με πιστωτική. Μας ανέφερε πως τον κλέψανε πρόσφατα και δεν το είχε αντικαταστήσει. Έχοντας διαβασει κριτικές στο trip advisor πως αυτη είναι η πάγια τακτική(δικαιολογία) του εδώ και χρόνια του είπαμε εσκεμμένα πως δεν έχουμε ρευστό. Η απάντησή του ήταν πως θα πρέπει να παμε σε ΑΤΜ να τραβήξουμε. Θα πρεπει να επισημάνω πως τα διπλανά μαγαζιά λέγονται gorillas cafe & gorillas nightclub και κατά συνέπεια πρέπει να είναι κατω απο την ίδια ιδιοκτησία. Δεν μας έστειλε καν εκεί για να πληρώσουμε με την κάρτα ή και εκεί του "εκλεψαν" τα pos. Πήγαμε λοιπόν για αλλη μια φορά μέσα να πληρώσουμε, δεν μας έδωσε απόδειξη και όταν ζητήσαμε προσπάθησε να μας πασάρει κάποιες από τις προηγούμενες που είχε κόψει για άλλα τραπέζια.Αρνηθηκαμε και αναγκάστηκε να κόψει.Κρίμα για τέτοιες συμπεριφορές να παίρνει τόσο χαμηλές κριτικές με τόσο καλή τοποθεσία

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, nickolasa928

Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2019

24/8/2019, με το που καθόμαστε έρχεται ένας σερβιτόρος και μας πετά τους καταλόγους, μας του πετά
, το αντιλαμβάνεστε ;;;-Απαραδεκτη συμπεριφορά... αφού παραγγείλαμε ηρθε η σαλάτα εποχής η οποία δεν είχε μέσα ότι έλεγε ο κατάλογος. Αφού έγινε παρατήρηση μας έφεραν ένα πιάτο με ντομάτα και μας είπαν ότι την ξέχασε η κοπέλα και ότι εδω ήρθαμε για διακοπές και φάτε την. Δυστυχώς δεν σηκώθηκαμε να φύγουμε επειδή τα μικρά πειναγαν.Ερχονται λοιπόν τα φαγητα, καλαμαράκια, γαύρος και κεμπάπ... απλά απογοήτευση... Τα καλαμαράκια λάστιχο , ο γαύρος δε τρωγόταν και το κεμπάπ καμένο απέξω και αψητο από μέσα. Είχαμε όλη την καλή διάθεση και πείνα να προσπαθήσουμε να φάμε αλλά δεν τα καταφέραμε. Έμειναν περισσότερα από τα μισά. ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΝΤΟΥΣΑΝ. Ήρθε η ώρα να πληρώσουμε μετά από μισή ώρα συνολικά στο μαγαζί.... Δεν είχαν POS...μας πήγαν στη διπλανή καφετέρια να πληρώσουμε. Δεν μπορούσα παρά να κάνω στον υπεύθυνο κάποια σχόλια και να περιμένω ένα συγνώμη και ότι θα το διορθώσουμε .... Χαχαχα... Μου απάντησε ότι το μαγαζί είναι σαράντα χρόνια σε λειτουργία , ότι ήμαστε περίεργοι και ότι οι άλλοι δεν διαμαρτύρονται. Είναι η πρώτη φορά που γράφω σχόλια για οτιδήποτε...το μόνο καλό ήταν η τοποθεσία του καταστήματος και το πόσο καλά στημένο ήταν πάνω σε ένα μόλο μέσα στη θάλασσα. Τελικά πήγαμε και φάγαμε σε άλλη ψαροταβέρνα στα 30 μέτρα μακριά από εκεί, η οποία ήταν εκπληκτική. Ελπίζω με την βαθμολογία μου η συγκεκριμένη ταβέρνα από 41η στις 43 ταβέρνες στο Τολό να πάει στην 43η θέση... Εκεί που πραγματικά αξίζει. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΆΤΕ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ.

2  Ευχαριστούμε, SOTIRISLEO1971
Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2019

Πήγαμε με τον άντρα μου και τα παιδιά μας για φαγητό,το σέρβις χάλια,το φαγητό δεν τρωγόταν,η σαλάτα άλλα έλεγε ο κατάλογος άλλα συστατικά είχε όταν ήρθε,τα καλαμαράκια λάστιχο,ο γαύρος μεσα στο λάδι,ο γιός μου πήρε κεμπάπ που ήταν για τούς σκύλους, όλα κατεψυγμένα και μέσα στο λάδι,ξαναζεσταμενα. Ακόμα και το νερό ήταν ζεστό και δεν μας έφεραν παγάκια ούτε επιπλέον λεμόνι που ζητήσαμε μήπως και φάμε κάτι αφού θα τα πληρώναμε. Τελικά δεν φάγαμε τίποτα, φωνάξαμε το αφεντικό για παράπονα αλλά μας μίλησε άσχημα,**αυτά σερβίρουμε άμα πεινάτε τα τρώτε** πανάκριβο για την ποιότητα σέρβις και φαγητού. Φύγαμε και φάγαμε σουβλάκια από την πείνα.... μακριά από τον gorilla όνομα και πράγμα στην συμπεριφορά τους ......

Ευχαριστούμε, Natasa_lovetraveling
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ζητήσαμε μια χωριάτικη(6€)με τη φέτα χωριστά, ακούμε τον σερβιτόρο να λέει ενώ σημειώνει στο μπλοκ παραγγελιών, "μια σαλάτα(4€) και μια φέτα(4€)". Του λέμε την ώρα που σημείωνε πως είπαμε χωριάτικη χωριστά τη φέτα, μας απαντάει πως τα γράφει με δικό του τρόπο. Λέμε οκ κάτσε να δούμε. Τρώμε, όλα καλά. Ζητάμε λογαριασμό και μας έχει χρεώσει αντί για 6€ , 8€. Τον φωνάζουμε και μας λέει ότι η διαφορά είναι 50λεπτα, ενώ είναι 2€, κι ότι στη σαλάτα η φέτα είναι τριμμένη κι όχι κομμάτι κάτι για το οποίο(αν ισχύει) δεν μας ενημέρωσε εξ αρχής. Του εξηγούμε πως δεν είναι τα 2€ που μας ενοχλούν αλλά η πονηριά. Επίσης δεν μας έφερε απόδειξη, την ζητήσαμε και μας έφερε όλο το ποσό σε έναν κωδικό του φαγητού. Επίσης δεν είχανε pos γιατί τους το κλέψανε. Κύριοι καλή η τοποθεσία, καλό το φαγητό αλλά ο επαγγελματισμός είναι αυτό που σας λείπει.

2  Ευχαριστούμε, eliasmavroskoufis
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Αν η παρακμή και το άθλιο σέρβις είχαν όνομα θα λέγονταν Gorilla's.Δυστυχώς δεν γίνεται να εκφραστώ ελεύθερα για τους ανθρώπους οι οποίοι σερβίρουν σε αυτή την παραλία.Μαλλον έχουν τσακωθεί με την καλοσύνη και το χαμόγελο.

3  Ευχαριστούμε, _Y2139ZQ

Gorilla's: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τολό, Περιοχή Αργολίδας

Gorilla's: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!