“Προσεγμένο service !”
Κριτική για: Swiss International Air Lines [SWISS]

Η κριτική γράφτηκε 4 Οκτωβρίου 2019

Επέστρεφα από Καναδά. Μου άρεσε που είχα ακούσει πολύ καλά λόγια για την εταιρία και ήθελα να διαπιστώσω αν όντως ισχύουν. Ήταν πολύ καλά, όλα: το αεροσκάφος, οι αεροσυνοδοί το φαγητό. Η όλη εμπειρία ήταν εξαιρετική!

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιανουάριος 2019
    • Φαγητό και ποτό
    • Check-in και επιβίβαση
1  Ευχαριστούμε, pelie m

Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2019

Κακό κρύο φαγητό. Το προσωπικό ενω το καλούσα για να φέρει μια κουβέρτα για την γυναίκα μου δεν ερχόταν. Όσες φορές ζήτησα από κοπέλες που περναγαν κουβέρτα μου έλεγαν ναι αλλά δεν εφερνα ποτέ και όταν ήταν έντονες οι παρατηρήσεις μόνο που δεν μου την έφεραν στο κεφάλι

Ημερομηνία ταξιδιού: Αύγουστος 2019
    • Φαγητό και ποτό
    • Check-in και επιβίβαση
1  Ευχαριστούμε, Ioannis M
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Αψογη εξυπηρετηση
Επιστρεφαμε απο Πραγα μεσω Ζυρίχης και η πρηση μας ακυρωθηκε δεν γνωριζουμε για πιο λογο
Την ίδια στιγμή επιβιβαζοταν οι ταξιδιωτες με την πτήση της Aegean για Αυηνα οπου ηταν και ο τελικος μας προορισμός
Διχως δευτερηβσκεψη οι ανθρωποι της swiss μας τακτοποιησαν στην πτηση της Aegean και επιστρεψαμε κανονικά και γρηγοροτερα απο ότι θα επιστρεφαμε με τα κανονικα μας εισητήρια
Ευχαριστούμε πολυ

Ημερομηνία ταξιδιού: Δεκέμβριος 2018
2  Ευχαριστούμε, chr281074
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επιλέξαμε για πρώτη φορά την swiss για το ταξίδι μας στο Πουκέτ και προπληρωσαμε από τον Δεκέμβριο 2018 για το ταξίδι μας το 2019 .Η πτήση για Πουκετ από Αθήνα ξαφνικά μας είπαν ότι δε θα πραγματοποιηθεί και ότι εάν θέλουμε μόνο μέσο Μπανγκόκ με αποτέλεσμα να το δεχτούμε .Σήμερα λοιπόν μαθαίνουμε ότι η πτήση της επιστροφής μας από Πουκέτ για Αθήνα πάλι δεν θα πραγματοποιηθεί και αν θέλουμε να επιστρέψουμε μια μερα νωρίτερα η αργότερα. ΤΡΑΓΙΚΟ.

Ημερομηνία ταξιδιού: Αύγουστος 2019
2  Ευχαριστούμε, Mika A
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επιστροφή από Ζυρίχη στην Αθήνα .
Πτήση προγραμματισμένη για το βράδυ στις 21:10 .

Την συγκεκριμένη βραδυά υπήρχαν περισσότερες πτήσεις με καθυστέρηση ,
κι έτσι έγινε και με την δική μας .
Αργήσαμε να επιβιβαστούμε κι ακόμα περισσότερο να απογειωθούμε .
Άφιξη προγραμματισμένη αρχικά για λίγο μετά τα μεσάνυχτα , ενώ τελικά φτάσαμε στις 01:38 .

Φαγητό που ομολογουμένως δεν ενθουσίασε κανέναν Έλληνα :
1 λεπτότατη φέτα bresaola
με 1 δαμάσκηνο και 1 βερίκοκο,
1 βουτυράκι , 1 ψωμάκι ,
και 1/4 σπιρτόκουτου γραβιέρα ,
και για επιδόρπιο μουσλί με γιαούρτι .
( Κοιταζόμασταν μεταξύ μας όλο συμπάθεια και αλληλεγγύη , ενώ βαθιά μέσα μας νιώθαμε άπειρη νοσταλγία για την υγιεινή διατροφή της Μεσογείου ).

Κανένα πρόβλημα με τις αποσκευές , ευγενέστατο το προσωπικό .

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιούλιος 2019
51  Ευχαριστούμε, LUXURYNOMAD_1966-