“ΑΚΥΡΩΣΗ ΠΤΗΣΗΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ”
Κριτική για: Ryanair

Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2022

ακυρωσαν πτηση τελευταια στιγμη.
η επικοινωνια ανυπαρκτη. αν ειναι δυνατον. ο,τι πληρωνεις παιρνεις.
τραγικοι και αχρηστοι.

Ημερομηνία ταξιδιού: Φεβρουάριος 2022
    • Εξυπηρέτηση πελατών
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
Ευχαριστούμε, SuraMan21

Η κριτική γράφτηκε 25 Ιανουαρίου 2022

Έκλεισα εισητηριο από Αθήνα για Πράγα, με επιστροφή. Δεν πρόσεξα τις ώρες ανταπόκρισης στην επιστροφή και είναι όπως στην φωτογραφία που ανέβασα.

Μόλις το πρόσεξα, επικοινώνησα μαζί τους και ύστερα από 2 ωρες στην αναμονή, με απάντησαν λέγοντας μου ότι πρέπει να πληρώσω για να αλλάξουν τα εισητηρια αλλά με παραδέχτηκαν ότι ήταν δικό τους λάθος.

Μόλις του εξήγησα γιατί πρέπει να πληρώσω, αφού είναι δικό τους λάθος δεν πήρα καμία απάντηση ώσπου με είπαν, ύστερα από επιμονή δικιά μου, ότι θα με κάνουν τελικά εντελώς δωρεάν την επιστροφή ΑΝ υπάρχει πτήση, ενώ εγώ ήμουν ακόμα στην Πράγα!

Τελικά δεν υπήρχε πτήση, παρά μόνο 8 μέρες μετά, κάτι που εννοείτε δεν δέχτηκα και δέχτηκα να με στείλουν τα λεφτα πίσω (ακόμα δεν τα πήρα φυσικά).

Τελικά έκλεισα, με αλλη εταιρία να γυρίσω πίσω.

Έπρεπε εξαρχής να είχα δώσει τα 200ε και να διάλεγα την Aegean! Το φθηνό, με βγήκε πιο ακριβό τελικά!

Update: Προσπαθώ εδώ και έναν μήνα+, να πάρω τα λεφτά μου πίσω και δεν μου τα δίνουν! Είναι πραγματικά ότι χειρότερο και σας συνηστω να την αποφύγετε! Με ειπαν να καταστρέψω τα εισητηρια και να μην τα δείξω πουθενά, αλλά θα τα δημοσιεύσω να δείτε όλοι πόσο άθλια εταιρεία είναι!
Μην "ψαρωνετε" με τις χαμηλές τιμές, είναι πιο ακριβά από την Aegean και απο άλλες εταιρίες!

Ημερομηνία ταξιδιού: Δεκέμβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, 407teod
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2022

Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κάποιο πρόβλημα.ασφλεις με καινούργια αεροπλάνα και πάντοτε στην ώρα της.ταξιδευω, Χρόνια, και θα ταξιδεύω με rynnair.

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιανουάριος 2022
Ευχαριστούμε, Wontefoul
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2022

Ταξίδεψα με φίλους μου για διακοπές στη Ρώμη από αθηνα στην επιστροφή μου έχασαν την βαλίτσα έκανα αμέσως τα χαρτιά μου μολις εφτασα στο ελευθέριος Βενιζέλος. Η βαλίτσα μου ήρθε στις 14 μέρες σπασμένη τα ροδακια εχουν βγει από την θέση τους το λουκέτο σπασμενο και τα φερμουάρ το ίδιο, όλο το πλαστικό με την εσωτερική επένδυση σπασμένο και σκισμένο.
Εν τέλει δεν δικαιούμαι αποζημίωση για την σπασμένη βαλίτσα μου γιατί μου την παρέδωσαν εντός 21 ημερών.
Άθλια αεροπορική δεν πρόκειται να ξανά πετάξω ποτε ξανα.

I traveled with my friends from Athens to Rome for Christmas holidays.
on my return they lost my suitcase, I immediately wrote the necessary documents and after that they return my suitcase after 2 weeks.
The only problem is that my suitcase is completely broken.
the wheels are broken and the padlock does not exist since they broke it....They told me that I was not entitled to compensation because my suitcase was returned to me within 21 days.
The worst airline ever
Rip

Ημερομηνία ταξιδιού: Δεκέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, SergiosBalakas98
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2021

Απαράδεκτοι απλά!! Ταξιδέψαμε από Ελλάδα για Ρώμη και μου χρέωσαν την βαλίτσα 46 ευρώ γιατί κατά την γνώμη τους δεν χώραγε πάνω στο αεροπλάνο! Παρεπιπτόντως έχω ταξιδέψει με την ίδια βαλίτσα αρκετές φορές(και με Ryanair και με άλλες εταιρίες ) και δεν ξέρω πως ( μάλλον μαγικά) χωράει πάνω στο αεροπλάνο!!

Ημερομηνία ταξιδιού: Νοέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, _Alexandra-Dousee