“Λάθος ονόματά”
Κριτική για: Ryanair

Καλησπέρα. Έχω κλείσει εισιτήρια από Αθήνα προς Ρώμη. Έκανα κανονικά κ το τσεκ ιν μέσω διαδικτύου αλλά δημιουργηθηκε ένα πρόβλημα. Στις κάρτες επιβίβασης που μου έβγαλαν μετά το τσεκ ιν τα ονόματά μας παρόλο που τα είχα γράψει ολοσωστα, εμφανίστηκαν αλλοιωμένα. Για παράδειγμα το όνομα papadopoulou το εμφάνισαν papadou. Ότι να είναι. Επέστρεψα κ ξανά τσέκαρα εάν ήταν δικό μου το λάθος αλλά εγώ έχω περάσει τα ονόματά μια χαρά. Μήπως το κάνουν επίτηδες για να βρουν λάθος στα ονόματα δήθεν δικό μας λάθος κ να μας χρεώσουν στο αεροδρόμιο? Γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικό? Ευχαριστώ. Μαρία

Ευχαριστούμε, 1mariada

Ότι χειρότερο . Χρεώνονται όλα . Κοροϊδία . Μας χρέωσαν κ τις τσάντες μας τις μικρές πέρα των αποσκευών .

1  Ευχαριστούμε, pontiavondrama

Η ryanair δίνει φτηνά εισιτήρια αλλά χρεώνει και το νερό που πίνεις...πουλάει μέχρι και ξυστό λαχείο μέσα στην πτήση...για τα μπάζα είναι... προσπαθεί να στα πάρει από παντού...

Ευχαριστούμε, 539paraskevasp
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Το ταξίδι μου ήταν διαρκείας 2 ωρών. Γενικά έχω φόβο με τα αεροπλάνα όποτε ήμουν ήδη αρνητικά προκατειλημμένη όμως αντικειμενικά αυτό που συνέβη με τη συγκεκριμένη εταιρία ήταν απίστευτο... μια παρεα στις μπροστινές θέσεις αγόραζε χωρίς έλεος μπυρες τα παιδάκια ήταν γύρω στα 20 μάλλον έκλεισαν εισιτήριο για να πιουν μπυρες τόσο διασκεδαστικο το έβρισκαν και οι αεροσυνοδοί χωρίς κανένα μετρο και χωρίς να υπολογίσουν ότι κάποιο παιδί μπορεί να μεθυσει παρείχαν στα παιδιά αλκοόλ χωρίς κανένα περιορισμό. Επίσης τα παιδιά αυτά μετά από τόσες μπυρες φώναζαν εκαναν παρά πολλή φασαρία ειρωνευόταν την αεροσυνοδό κανείς δεν τους έλεγε να ησυχάσουν οι υπόλοιποι επιβάτες ήταν επίσης ενοχλημένοι και ας μην σχολιάσω ότι στο τέλος η αεροσυνοδός μας ενημέρωνε απ το μικρόφωνο και ξαφνικά εκεί που μιλούσε άρχισε να γελάει κατέβασε το μικρόφωνο άφησε το λόγο της στη μέση λες και ήμασταν σε παιδικό σταθμό και γελούσε με το υπεροχο θέαμα των παιδιών που δεν σταμάτησαν λεπτό να φωνάζουν. Ειλικρινά δεν πρόκειται ποτε ξανά να επιλέξω την εταιρία αυτή της οποίας παρεπιπτόντως οι αεροσυνοδοί είναι απίστευτα αγενείς. Λυπάμαι πολύ που ακόμα υφίσταται η εταιρία αυτή και για να έχετε ευχάριστο ταξίδι καλό θα είναι να την ξεχάσετε...

Ευχαριστούμε, Μαρία Β

Όταν πολλοί,μικροί απατεώνες, μαζεύονται και φτιάχνουν αεροπορική εταιρία.αμέτρητες φανερές και κρυφές χρεώσεις και χάλια εξυπηρέτησή.οποιος την έχει επιλέξει έστω και για μια φορά,θα ξέρει ήδη τι εννοώ.

Ευχαριστούμε, 173panosg