“ολα μια χαρα”
Κριτική για: Ryanair

Η κριτική γράφτηκε 8 Δεκεμβρίου 2017

Η κράτηση έγινε online ,η επικοινωνια με την εταιρία ήταν συνεχής με ενημέρωσαν για αλλαγή ώρας της πτήσης επιστροφής άμεσα με ερώτηση εάν συμφωνώ .
Οι πτήσεις ήταν ακριβείς από και προς τούς προορισμούς.ολα καλα!!

1  Ευχαριστούμε, giannis p

Η κριτική γράφτηκε 8 Δεκεμβρίου 2017

Αποφάσισα με δισταγμό να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη εταιρεία και λέω με δισταγμό γιατί είχα διαβάσει πολλές άσχημες κρητικές. Οι δύο φορές που "πέταξα" μαζί της μ' έκαναν να διαμορφώσω μια πολλή καλή εντύπωση γι αυτήν. Είμαι ψηλός και αρκετά εύσωμος με αποτέλεσμα να έχω κάποιο άγχος για την άνεση στα καθίσματα. Ως προς το φάρδος της θέσης δεν βρήκα καμία διαφορά από τις άλλες εταιρείες. Απεναντίας ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου (έχω ταξιδέψει πάρα πολλές φορές και με διάφορες εταιρείες σε όλο τον κόσμο) όπου μπόρεσα να απλώσω τα πόδια μου και τα γόνατα μου δεν έβρισκαν στο μπροστινό κάθισμα. Το πλήρωμα ευγενέστατο και εξυπηρετικότατο σε αντίθεση με άλλη πολλή μεγάλη ελληνική εταιρεία (η οποία θέλει να λέγεται εθνικός αερομεταφορέας) της οποίας κάποιες "αεροσυνοδές" έχουν αποκτήσει απίστευτο τουπέ και σνομπισμό με αποτέλεσμα να γίνονται ξινές και ευγενικά.... αγενείς. Σχετικά με τους χρόνους όλα τέλεια αν σκεφτεί κανείς ότι και στη μετάβαση και στην επιστροφή προσγειωθήκαμε στον προορισμό μας 20 λεπτά νωρίτερα. Πραγματικά από τις ωραιότερες πτήσεις της ζωής μου. Κλείνοντας να σημειώσω πως μεταξύ του ξεπλύματος καφέ που σου σερβίρουν άλλοι (και όχι πάντα γιατί δεν επαρκεί ο χρόνος με αποτέλεσμα να "κερνάνε τους μισούς επιβάτες το θεσπέσιο καφέ νερόχρωμα) και του 1/4 κόστους εισιτηρίου προτιμώ το δεύτερο.

• Φαγητό και ποτό
2  Ευχαριστούμε, νικος ν
Η κριτική γράφτηκε 7 Δεκεμβρίου 2017

προσωπικό ευγενέστατο εξυπηρετικό , φτηνά τα εισιτήρια και οι παροχές είναι εξ ίσου φτηνές, καλη η πτήση ,έμπειροι πιλοτοι

• Φαγητό και ποτό
Ευχαριστούμε, GORRGIS
Η κριτική γράφτηκε 6 Δεκεμβρίου 2017

ταξίδεψα με την ίδια βαλίτσα (χειραποσκευή) από χανιά αθήνα, και από Αθήνα Ρώμη και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα με το μέγεθος και το βάρος της. Στο αεροδρόμιο της Ρώμης λοιπόν εκτός από μένα βάλανε άλλους 30 ανθρώπους να πληρώσουν 50 ευρώ με την αιτιολογία οτι η χειραποσκευή έπρεπε να μπαίνει και να βγαίνει από το κουτί τους χωρίς να ζορίζεται καθόλου. Ηταν μία συγκεκριμένη υπάλληλος που είχε δημιουργήσει τόση μεγάλη αναστάτωση και είχε προκαλέσει αρκετούς επιβάτες με την συμπεριφορά της. Και εννοείτε βέβαια ότι και στην επιστροφή μου Αθήνα Χανιά πάλι με την ίδια βαλίτσα ταξίδεψα χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα. Και ας μην σχολιάσουμε την βρώμα του αεροπλάνου ή το πόσο στριμωγμένοι είμαστε. Ποτέ ξανά με αυτήν την εταιρεία.

2  Ευχαριστούμε, dimann132017
Η κριτική γράφτηκε 6 Δεκεμβρίου 2017

Η πτηση καλη ...το εισιτηριο φθηνο...η αγορα θεσης και βαλιτσας ακριβα δεν προσφερεται τιποτα ουτε νερο ολα πρεπει να τ αγορασεις σε τιμες ακριβες καλυτερα να προμηθευεστε απο το αεροδρομιο οτι θελετε ακομα και νερο.

Ευχαριστούμε, Eleni V