“low cost & low image”
Κριτική για: Iberia

low cost εταιρεία και στο προφίλ και στην παροχή υπηρεσιών αλλά και στη γενικότερη εικόνα. Αν τη συγκρίνεις με τη RyanAir σίγουρα χάνει όμως αν εξυπηρετεί ο προορισμός της την επιλέγεις. Το ταξίδι αυτό έχει ξαναγίνει και το 2006 με θεωρητικά καλύτερη τότε συνολική εικόνα που σημαίνει ότι η εταιρεία παρουσιάζει πτωτική εικόνα. Οχι κάτι ιδιαίτερο, τα βασικά σε φαγητό, χώρους, καθαριότητα και προσωπικό από αδιάφορο μέχρι κουρασμένο...

Ευχαριστούμε, ADEPER23
Γράψτε μια κριτική

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2017

Η πτήση πολύ καλή, τα γεύματα ήταν συχνά και τα περισσότερα νόστιμα(συγκριτικά με άλλα γεύματα αεροπλάνου) και χωρίς να μας προκαλέσουν στομαχικές διαταραχές. Υπήρχαν οθόνες για να παρακολουθείς την πορεία του αεροσκάφους ενώ έκαναν και προβολές ταινιών. Επίσης υπήρχαν διαθέσιμα ακουστικά και κουβερτούλες. Το μόνο αρνητικό ήταν ότι έχασαν 2 από τις 4 βαλίτσες μας κατά το transit, όμως τις βρήκαν και μας τις επέστρεψαν άθικτες μετά από λίγες ημέρες.

Ευχαριστούμε, NatalieKrl
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2017

Το φαγητό ό,τι πιο απαράδεκτο έχω φάει ποτέ στη ζωή μου! Με πονούσε το στομάχι μου για 3 ημέρες, και μόνο εμετό δεν έκανα.
Στην μικρή πτήση που έκανα με την ίδια εταιρία από Αθήνα για Μαδρίτη 4 ώρες, ούτε μια γουλιά νερό δεν μας έδωσαν!
Τη δε εξυπηρέτηση δεν μπορώ να την κρίνω, γιατί ήταν ανύπαρκτη

Ευχαριστούμε, Xenia_995
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2017

Η πτήση αυτή από Λίμα για Μαδρίτη δεν μοιάζει σε τίποτε με την πτήση της ίδιας εταιρείας από Μαδρίτη προς Λονδίνο. Το αερπλάνο ήταν μεγάλο, τα γεύματα τακτικά και επαρκή και η συμπεριφορά του πληρώματος υποδειγματική.
Αντίθετα στην προς Λονδίνο πτήση η προσφορά καφέ ή αναψυκτικού ήταν ανύπαρκτη

Ευχαριστούμε, Βασίλης Κ
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2017

εμας μας φανηκε πολυ καλη, συνηθως τωρα πια οι περισσοτερες εταιρειες δεν προσφερουν τιποτα ιδιαιτερο για λογους κοστους οπως λενε. απο τη βαρκελωνη συνεχισα για μαγιορκα με αλλη θυγατρικη εταιρεια.

Ευχαριστούμε, kpae2017