“Εν τέλη φτάσαμε στον προορισμό μας”
Κριτική για: easyJet

Η κριτική γράφτηκε 7 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Για Θεσσαλονίκη κλείσαμε Αθήνα μάς πήγαν και με πούλμαν Θεσσαλονίκη...Το πρόβλημα όμως ήταν του αεροδρομίου!!!
Επίσης έχω ακούσει ότι η Easy jet κάνει στάσης στην Τουρκία λογο χαμηλής βενζίνης- Πετρέλαιο...Ενώ στο εισιτήριο λέει χωρίς στάσεις!!!

Ευχαριστούμε, Marigia P

Η κριτική γράφτηκε 7 Δεκεμβρίου 2017

Αλλαγή αεροδρομίου χωρίς κανέναν απολύτως λόγο. Αντί για SKG μας πήγαν ATH. Απο κει μας μετεφεραν στην Θεσσαλονικη με λεοφωρεια ( 7 ωρες και 20' !!!). Ολες οι υπολοιπες εταιρειες πετουν κανονικα για Θεσσαλονικη εκτος απο αυτους τους αχρηστους. Κανενας υπευθυνος στην Αθηνα να μας πει το γιατι. Οσο για την πτηση, χωρος για τα ποδια λιγοτερος κι απ την Ryan. Η δε Ryanair, οταν ακυρωσε την πτηση της, μας εδωσε επιλογη επιστροφης χρηματων κι ενα κουπονι αξιας 80 ευρω. Αυτοι τιποτα !!! Τελικα φυγαμε απο Βερολινο ωρα 8.30 τοπικη για να φτασουμε Θεσσαλονικη 20.40 !!!!

• Φαγητό και ποτό
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση (π.χ. αποτελεσματικότητα, εξυπηρέτηση στην πύλη)
2  Ευχαριστούμε, Izy S
Η κριτική γράφτηκε 6 Δεκεμβρίου 2017

Ωραίο ταξίδι , Γρήγορο, οι αεροσυνοδοί πολύ ευγενικοί, δώσαμε όλες τις αποσκευές χωρίς χρέωση , λίγο στενά τα καθίσματα αλλά η τιμή εξαιρετικά χαμηλή. Value for money,

Ευχαριστούμε, evip9
Η κριτική γράφτηκε 6 Δεκεμβρίου 2017

η εταιρεία αποφάσισε ξαφνικά οτι το αεροδρόμιο Μακεδονία ειναι ακατάλληλο για τα εροπλάνα της και δεν σκέφτηκε να ειδοποιήσει τους επιβάτες των πτήσεων της που είχαν προορισμό την Θεσσαλονίκη. Ετσι μας προσγείωσαν στην Αθηνα 530χιλ πιο μακρυα απο την πόλη που ήθελα να πάω. Απαράδεκτη η συμπεριφορά τους καθ ολή την διαδικασία καθως και των υπαλλήλων τους.

• Φαγητό και ποτό
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση (π.χ. αποτελεσματικότητα, εξυπηρέτηση στην πύλη)
1  Ευχαριστούμε, Natasakx
Η κριτική γράφτηκε 1 Δεκεμβρίου 2017

Σε γενικές γραμμές η πτήση ήταν καλή με αρνητικό την αναστάτωση με τις αποσκευές να μη χωράνε.
Το προσωπικό πολύ ευγενικό και ο Δημήτρης ο προϊστάμενος της πτήσης προνοητικός.
Καθώς πλησιάζαμε τη Θεσσαλονίκη ενημερωθήκαμε για ομίχλη στο αεροδρόμιο με αποτέλεσμα να παραμείνουμε σε υψόμετρο ασφαλείας κάνοντας κύκλους για περισσότερη από μία ώρα έως ότου καθαρίσει η ομίχλη.
Κάτι για το οποίο δε νομίζω να ευθύνεται η εταιρία είναι τα 20+ λεπτά αναμονής εντός του λεωφορείου κατά την επιβίβασή μας στο αεροπλάνο. Δυσφορία από την αφόρητη ζέστη που προερχόταν από τα καλοριφέρ του λεωφορείου και την οποία ο οδηγός δεν αισθανόταν καθώς από την καμπίνα έχει μόνο οπτική πρόσβαση.

Ευχαριστούμε, TonyThess