“STAY AWAY - Μην Το σκεφτειτε καν να πεταξετε μαζι τους.”
Κριτική για: Condor

Η κριτική γράφτηκε 17 Μαρτίου 2021

Δεν γνωρίζω αν κάποιος διαβάσει αυτή την κριτική, είναι η χειρότερη εταιρία. Μου είπαν ότι αν δεν πετούσα θα μπορούσα να αλλάξω το εισιτήριο και ίσως χρειαζόταν να πληρώσω μια διαφορά. Όταν πήγα να αλλάξω ημερομηνία μου είπαν ότι έχω χάσει το εισιτήριο και η γυναίκα στο τηλέφωνο, ενώ δεν της είπα να κάνει ακύρωση του εισιτηρίου, αυτη το έκανε από μόνη της. 1 χρόνο μετά, ακόμα περιμένω να πάρω την επιστροφή φόρου. Μην κάνετε το λάθος που έκανα εγώ... σα λαός κοιτάμε το φθηνό και στο τέλος το πληρώνουμε πιο ακριβά... Ας ξυπνήσουμε κάποια στιμγη. αλλο παίρνω ένα αεροπλάνο και πετάω και άλλο έχω ένα σοβαρό ζήτημα και η εταιρία δεν ανταποκρίνεται. Ξυπνήστε...!! Μια εταιρία την κρίνεις με βάση στην αξιοπιστία του σέρβις της... Αυτά. Έκανα λάθος που έκλεισα εισιτήριο από αυτούς, και δε θα το ξανά κάνω.

Ημερομηνία ταξιδιού: Απρίλιος 2020
Ευχαριστούμε, stamatiosf2021

Η κριτική γράφτηκε 9 Σεπτεμβρίου 2019

Ηρεμο ταξίδι, καθαρό αεροπλάνο, ευγενικό προσωπικο, αλλά στην τιμή δεν περιλαμβάνεται ούτε το νερό και είχε σχεδόν μια ώρα καθυστέρηση και στο πήγαινε και στην επιστροφή. Βέβαια ήταν πολύ πιο οικονομικά από οποιαδήποτε άλλη εταιρεία που έκανε αυτήν την πτήση.

Ημερομηνία ταξιδιού: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Anna K
Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ήρεμο ταξίδι, προσγειωθηκαμε στην ώρα μας, καθαρό αεροπλάνο, οικονομικά σνακ στον κατάλογο τους, φθηνό εισιτήριο για την καλοκαιρινή περίοδο (αν θέλεις ιδιαίτερο φαγητό πρέπει να το παραγγείλεις πριν το ταξίδι)

Ημερομηνία ταξιδιού: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, mika_spa_16
Η κριτική γράφτηκε 24 Μαΐου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Και ενώ είχαμε πληρώσει τα εισιτήρια 2 μήνες πριν παρακαλώ, όταν φτάσαμε στο σημείο να κάνουμε το check in έλεγε ότι δεν γίνεται μέσω ίντερνετ, έτσι κι εμείς πήγαμε στο αεροδρόμιο και μια θρασύτατη και ειρωνική υπάλληλος μας ζήτησε να πληρώσουμε 100 ευρώ επιπλέον για τον λόγω ότι άλλαξε μέσα σε αυτούς τους δύο μήνες ένας νόμος της εταιρίας και χωρίς καμία ενημέρωση έπρεπε να πληρώσουμε 100 ευρώ εξτρα έχοντας ήδη πληρώσει 160 για τα εισιτήρια...ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟΙ

Ημερομηνία ταξιδιού: Μάιος 2019
1  Ευχαριστούμε, nikosk762
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιανουαρίου 2019

Κατά την γνώμη μου αυτές οι αεροπορικές εταιρείες δεν θα πρέπει να υπάρχουν. Πέρα απο θέματα ασφάλειας πτήσεων για τα οποία δεν μπορώ να εκφέρω άποψη θα αφερθώ στα πιο κάτω:
Το Προσωπικό: Κρίνεται ανεπαρκές
Η Καθαριότητα: χειρίστη μόνο τα στοιχειώδη υπάρχουν
Οι Παροχές: σχεδόν ανύπαρκτες για οτιδήποτε πληρώνεις και μάλιστα σε πτήση διάρκειας 10 ωρών.
Η άνεση των καθισμάτων: δεν την συζητώ καν. Ανεπαρκής.
Η Ψυχαγωγία ανύπαρκτη.
Δεν αποτελεί θετικό σημείο το γεγονός ότι το αεροπλάνο ταξιδεύει πλήρες επιβατών. Οι επιβάτες θα πρέπει να απολαμβάνουν το ταξείδι και όχι να λένε πότε θα φτάσουμε.
Κατά την γνώμη μου βρίσκεται στην τελευταία θέση. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης με οποιαδήποτε άλλη αεροπορική.

Ημερομηνία ταξιδιού: Δεκέμβριος 2018
1  Ευχαριστούμε, Alexandros P