“Καλή”
Κριτική για: Austrian Airlines

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Ταξίδεψα από Βιέννη για Αθήνα.Το αεροπλάνο Α320 καθαρό και το κάθισμα ήταν πιο άνετο από άλλα εταιρειών low cost.Στη πτήση δε σέρβιραν καθόλου φαγητό παρά μόνο νερό,καφέ,χυμό,αναψυκτικό.Το Εισητήριο πάντως δεν ήταν ακριβό.

Ευχαριστούμε, Χρήστος Μ
Γράψτε μια κριτική

Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2017

Πολύ καλή, άνετη πτήση από Λάρνακα στη Βιέννη και από εκεί στη Στοκχόλμη. Αλλάξαμε αεροπλάνο της ίδιας αερογραμμής. Νοιώθει κανείς σιγουριά και ασφάλεια και το προσωπικό πολύ καλό και ευγενέστατο. Η απογείωση και η προσγείωση ήταν ομαλές. Είχαμε μαξιλαράκι και κουβέρτα τις νυχτερινές και κρύες πτήσεις και γενικά περάσαμε πολύ όμορφα με τέτοια αερογραμμή. Εισηγούμαι να κάνουν κάτι με τις στολές τους γιατί είναι σαν να τους βούτηξαν μέσα στο βαρέλι με την κόκκινη μπογιά. Όλα κόκκινα ούτε ένα χρώμα σε συνδυασμό. Κατά τη γνώμη μου θα ταίριαζε μια ζώνη μπλε ή άλλου ταιριαστού χρώματος. (Αυτό προσωπική μου άποψη).

Ευχαριστούμε, Κλεῖτος Π
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2017

το check-in μόνος σου, την παράδοση βαλίτσας μόνο σου, υπάρχει όμως και προσωπικό πρόθυμο να σε βοηθήσει. Στην πτήση προσφέρουν αναψυκτικά κλπ και περνάν και 2η φορά

Ευχαριστούμε, elenipel
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιουλίου 2017

Η πιο οικονομική επιλογή για πτηση απο Θεσσαλονικη για Βιεννη. Φιλικοι και εξυπηρετικοι αεροσυνοδοι, εξαιρετικοι πιλοτοι, ανετη πτηση.

Ευχαριστούμε, Anna A
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουλίου 2017

είχα κλείσει τα εισητήρια για να πάμε Παρίσι. Η τιμή του εισητηρίου ήταν πολύ καλή. είχα κάνει κράτηση για 5 άτομα (οικογενειακώς). Η εξυπηρέτηση από το αεροδρόμιο Λάρνακας ήταν εξαιρετική. Το ίδιο και οι αεροσυνοδοί στο αεροπλάνο. Μας πρόσφεραν πρόγευμα από Λάρνακα - Βιέννη και από Βιέννη - Παρίσι ένα σνακ πολύ μικρό. Επίσης στο γιό μου που είναι μικρός του έδωσαν και ένα δωράκι (γλυκό και παιγνίδι). Στην επιστροφή όταν θα παραδίδαμε τις βαλίτσες (23 kg)(checked in baggage) για το αεροπλάνο μας βοήθησαν και έβαλαν και κάποιες από τις βαλίτσες που είχαμε για το cabin του αεροπλάνου (hand baggage) στο κάτω μέρος για να πάνε κατευθείαν στην χώρα μας. Αυτό μας ελευθέρωσε πολύ τα χέρια και μας βοήθησε, ειδικά επειδή θα αλλάζαμε και αεροπλάνο. Πολύ ευγενικό από μέρους τους δεν ήταν υποχρεωμένοι να το κάνουν αυτό. Στο αεροπλάνο ένα από τα παιδιά μας δεν αισθανόταν καλά και ήταν όλοι πολύ ευγενικοί και μας βοήθησαν.. Επίσης θα ήθελα να πώ ότι την πρώτη βαλίτσα που θα πάρεις μαζί σου 23 κιλά χρεώνεται 15 ευρώ για να την πάρεις και 15 ευρώ για να την φέρεις πίσω δηλαδή 30 ευρώ που θεωρώ αυτήν την τιμή πολύ καλή, γιατί ταξίδεψα και με άλλες αεροπορικές εταιρείες και τις χρεώνουν πιο πολλά. Γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη και θα ξαναταξιδέψω με αυτήν την αεροπορική εταιρεία.

Ευχαριστούμε, Revi T